Gürsel Tekin'in CHP'li belediyelere "lojistik destek" sağlamak için görevlendirdiği Haluk Tamgaç'a İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'den soruşturma açtı!

Gürsel Tekin'in CHP'li belediyelere "lojistik destek" sağlamak için görevlendirdiği Haluk Tamgaç'a İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'den soruşturma açtı!
12 Temmuz 2019 - 16:05Gürsel Tekin'den gelen bu Haluk Tamgaç çıkışını 8 Temmuz 2019 tarihli haberimizde aşağıdaki şekliyle sormuşuz: 

"Yetmez ama deyip, Gürsel Tekin'den Mersin, Hatay, Antalya vb. CHP'li büyükşehir belediyeleri içinde "tamgaz" Haluk Tamgaç görevlendirmesi yapması beklenildiğini de araya sıkıştırıp Gürsel Tekin'e soruyoruz: "Tamgaç'ı ihalelere lojistik destek vermesi konusunda mı İBBB ve Aydın BŞB'ye görevlendirdiniz?", "Tamgaç'ta Erkan Karaarslan gibi; anahtar teslimi her konuda belediyelere ve başkanlarına lojistik destek verecek mi?", "Tamgaç, vereceği bu lojistik destekler karşısında başkanlar tarafından nasıl ödüllendirilecek?" " 

Devamında haberimizde şunları yazmışız:

"Malumunuz; şimdi Sincan cezaevinde yatan basında "FETÖ'nün Belediyeler İmamı"olarak yazılan Erkan Karaarslan, 15 Temmuz 2016 tarihine kadar mevcut CHP'li belediyelerin yüzde 90'nına 11 şirketi ve iktisadi kuruluşları üzerinden danışmanlık desteği veriyor, CHP'li belediyelerde hizmet üretmekte ve yerel politikalarıyla başarıdan başarıya dörtnala koşuyorlardı!  

"Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer" der Anadolu insanı... İstanbul kaynaklarımızın aktardığı bilgi ve iddalara göre; Haluk Tamgaç, geçmişte Erkan Karaarslan'la yakın ilişkiler içinde olmuş, İstanbul'daki CHP'li belediyeler için de Erkan Karaarslan'ın "çözüm ortağı"nın olduğu belirtiliyor!

Şimdi; ilk planda İBBB ve Aydın BŞB'ye görevlendirildiği öne sürülen Haluk Tamgaç'ın, bu belediyelerde güzel işlere imza atamayacağını kim kalkarda iddia edebilir?

Düşünsenize; CHP'nin en önemli, en dürüst, en ahlaklı, en namuslu insanı CHP'li belediyelerin başarılı olması için yanıp tutuşuyor! İçinde kopan fırtınalara kulak veriyor... Kalkıyor "Tayyare Menfaatine" en güvendiği adamını görevlendiriyor!

İBBB'yi bilemeyiz ama, Aydın BŞB'ye Erkan Karaarslan'dan sonra Haluk Tamgaç'la yakında "HERŞEY GÜZEL OLACAK"ın gelebileceğini söylebiliriz!...

Aydın'a hoş geldin Tamgaç... Hoş geldin... "

İstanbul kaynaklarımız; İstanbul Çağlayan Adliyesine dayandırdığı iddialara göre; Haluk Tamgaç hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ soruşturması başlatmış!

Haberimizin ardından başlatılan soruşturmanın tesadüf olmadığı belirtiliyor! 

Bir dizi İstanbul'daki CHP'li belediyelere Erkan Karaarslan soruşturmaları başlatılırken; Haluk Tamgaç ve Erkan Karaarslan ilişkisinin de açığa düşeceği kaynaklarımız tarafından ifade ediliyor.

Aydın BŞB, dün (15 Temmuz 2016 öncesi) Erkan Karaarslan konusunda "bu adamdan uzak durun" uyarılarımızı dikkate almamış, Erkan Karaarslan'ın belediye yönetiminde iliklerine kadar kadroşlaşmasının önünü açmıştı!

Açıkçası, Erkan Karaarslan Sarıyer belediyesinden sonra 2. üssünü Aydın BŞB'de kuruyordu! 

Hafta başında yayınladığımız içinden Haluk Tamgaç geçen Gürsel Tekin haberimiz; Aydın BŞB'yi ne denli uyarabilmiştir orasını bilemiyoruz ama, canları ikinci bir Erkan Karaarslan vakıası daha yaşamak istiyorsa, bizim de yapacağımız pek bir şeyin olmadığını belirtir, Allah köylerine kasaba versin der geçeriz!