Günaydın! İhbarlar; İzmir Çevre ve Şehircilik Müdürülüğü ekiplerini Bornova Yaka ve Çiçekliköy için harekete geçirdi!

Günaydın! İhbarlar; İzmir Çevre ve Şehircilik Müdürülüğü ekiplerini Bornova Yaka ve Çiçekliköy için harekete geçirdi!
14 Ağustos 2019 - 19:45 - Güncelleme: 14 Ağustos 2019 - 20:26İzmir Bornova Belediyesinin bir grup denetimci çalışanın "geçim kaynağına" dönüşen Yaka ve Çiçekliköy'deki kaçak yapılar ile "filimlenmiş" işletme ruhsatı alanlar hakkında yapılan ihbarların, İzmir Çevre ve Şehircilik Müdürülüğü ekiplerini harekete geçirdiği öğrenildi!

Bornova ilçesinin imar sorunları ile boğuşan Yaka ve Çiçekliköy'ü; sözde denetim yapan bir takım Bornova Belediyesi görevlilerinin geçim kaynağına dönüştüğü ihbar edildi!

Yıllardır imar sorunuyla boğuşan Yaka ve Çiçekliköy'de yüzlerce restoran, kahvaltı salonu bulunyor.

Başta Bornovalılar olmak üzere; İzmirlilerin hafta sonları kahvaltı ve doğayla başbaşa yemek yemek için ilk tercihleri arasında yer alan Yaka ve Çiçekliköy'ün, aynı zamanda Bornova Belediyesi denetim elemanlarının da geçim kaynağı olduğu belirtildi!

İmar ve işletme ruhsatı sorunu olan pek çok işletmenin bir grup Bornova Belediyesi denetim elemanlarının vicdanı ile cüzdanı arasında bırakıldığını savunan bir işletme ruhsatı sorunu olan işletme sahibinin Bornova Belediyesi denetim yetkililerine, "Yeter artık..! Daha fazla sağılmayacağım! Hepinizi Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne şikayet edeceğim" dediği öne sürüldü!

Öte yandan Bornova Belediyesinin denetim ekipleri ile arasında geçen rüşvet konuşmasını kaydeden bir işletmecinin de Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ'un bir arkadaşı ile "Canımıza tak dedi. Ne doyuyorlar ne kanıyorlar. Bacak kadar boyu ile utanmadan boyundan büyük rüşvet istiyor! Hepsinin burunlarından fitil fitil getirteceğim! Hepsini Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne şikayet edeceğim" mesajı gönderdiği bildirildi!

Yaka ve Çiçekliköy denetimleri üzerinden köşe oldukları iddia edilen o bir grup göreve çıkarılan personelle ilgili başkan Mustafa İduğ'un ne yapacağı merakla bekleniyor!    

Çevre ve Şehircilik Müdürülüğü'nün yapılan ihbarlar doğrultusunda gelecek hafta Yaka ve Çiçekliköy'ü mercek altına alması bekleniliyor.