FLAŞ! İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TUNÇ SOYER'İN EŞİ NEPTÜN SOYER, BAKANLIĞA ŞİKAYET KONUSU OLDU...

FLAŞ! İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TUNÇ SOYER'İN EŞİ NEPTÜN SOYER, BAKANLIĞA ŞİKAYET KONUSU OLDU...
13 Ocak 2020 - 17:17Aslında haber ajansları İzmir Büyükşehir Belediyesi için çifter çifter muhabir görevlendirmeleri gerekiyor!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i takip eden muhabirlerin yanısıra; eşi Neptün Soyer'in de 2. bir Belediye muhabiri tarafından takip edilmesinde yarar görüyoruz!

Bilindiği üzere; Neptün Soyer kooperatifçilik konusunda yaptığı hamlelerle Seferihisar'da adını duyurmuş, kurduğu Hıdırlık Kooperatifine, Seferihisar Belediyesinden (O dönem eşi Tunç Soyer Seferihisar Belediye Başkanı) 1 milyon 250 bin lira Belediye şirketi Jeotermal A.Ş. üzerinden destek alarak mezbaha kurmuştu.

Neptün Soyer, bugün ilçe değil Büyükşehir Belediye Başkanının eşi olma sıfatıyla kooperatifçilik faaliyetlerini sürdürdüğü biliniyor... Fakat, Neptün Soyer'in kooperatifçilik faaliyetlerinin bugün İzmir ve CHP'li Belediyeler üzerindeki aşaması bilinmiyor!

Bu bilimezlik ve "hangi yetkiyle" Neptün Soyer'in yürüttüğü bu çalışmalar, çok özel kaynağımızdan edindiğimiz bilgilere göre, Bakanlık düzeyinde şikayete söz konusu olmuş!

Neptün Soyer'in "hangi yetkiyle" ya da Seferihisar'da edindiği alışkanlıklarla mı bu işleri yaptığı önümüzdeki günlerin tartışma konularının arasında yerini alacağı belirtiliyor!