Evlenmek için gittiği Ukrayna'da koronaya yakalandı

Ukrayna’da yaşayan kız arkadaşıyla evlenmek için Kiev’e giden Taner Köken, korona virüse yakalanınca hastanede tedavi altına alındı. Köken, Kiev’de tedavi edildiği hastane koşullarının yetersiz olduğunu görünce şok yaşadı. Türkiye’de yaşayan ve yalnız kalan Parkinson hastası anne Zeliha Köken, Ukrayna’da mahsur kalan oğlunun bir an önce Türkiye’ye getirilerek tedavisine burada devam edilmesini istediğini belirtti.

Evlenmek için gittiği Ukrayna'da koronaya yakalandı
27 Temmuz 2020 - 11:24

Tuzla'da bir okulda devlet memuru olarak görev yapan Taner Köken, iki senedir tanıştığı kadınla evlenmek için 7 Temmuz günü Ukrayna Kiev'e gitti.

Köken, 14 Temmuz günü ateşinin yükselmeye başlaması üzerine korona virüs testi yaptırdı. Testi 17 Temmuz günü yaptıran Köken, 21 Temmuz günü test sonucunun pozitif çıkması üzerine Kiev'de hastaneye yatırıldı. Evlenip Türkiye'ye geri dönmeyi planlayan Köken, korona virüs nedeniyle Ukrayna'da mahsur kaldı. Köken, 6 gündür tedavi edildiği hastanenin koşullarının iyi olmadığını, hastanenin hijyenik olmadığını ve kendilerine iyi bakılmadığını ifade etti. Annesi Zeliha Köken ile telefonda görüşen Taner Köken, hastane koşullarından bahsederek memnun olmadığını dile getirdi. 75 yaşındaki Parkinson hastası Zeliha Köken, kendisine bakacak tek kişi olan oğlu Taner Köken'in Ukrayna'da mahsur kalmasıyla zorluk yaşamaya başladı. Anne Köken, oğlunun Türkiye'ye getirilerek buradaki hastanelerde tedavisine devam edilmesi için yetkililerden yardım istedi.