Ev hapsindeyken silahlı saldırıya uğrayan iş adamı Kurtuluş'u çocuğun gözü önünde öldürmüşler ©

Ev hapsindeyken silahlı saldırıya uğrayan iş adamı Kurtuluş'u çocuğun gözü önünde öldürmüşler ©
31 Mayıs 2019 - 17:10

İzmir'de 'organize suç örgütü' davasında yargılanan, evinde elektronik kelepçe ile gözlem altında tutulan eski AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı iş adamı Ahmet Kurtuluş'un polis yeleğiyle evine gelen bir kişi tarafından 5 yaşındaki oğlunun gözü önünde öldürüldüğü ortaya çıktı.

İzmir'de 7'si tutuklu 69 sanığın yargılandığı 'organize suç örgütü' davasında elektronik kelepçe takılarak adli kontrol tedbiri uygulanan eski AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş, evinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Dün akşam saat 20.00 sıralarında Narlıdere ilçesinde Kurtuluş'un oturduğu site güvenliğine Denetimli Serbestlik Bürosu’ndan geldiğini söyleyen bir kişi, Kurtuluş’un izin vermesi üzerine içeri alındı.

Şüpheli, kapıyı açan Kurtulmuş'tan kimlik istedi. Kimliğini almak için içeri giren Kurtulmuş'un peşinden giden şüpheli, birkaç el ateş etti. Biri başından olmak üzere vücuduna 2 kurşun isabet eden Kurtuluş, kanlar içinde yere yığıldı.

Komşuların ihbarı üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ambulansla Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne kaldıran Kurtuluş, doktorların tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı. Kurtuluş’un cansız bedeni, savcının incelemelerinin ardından, otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

MOBESE KEMARALARI İNCELENİYOR, ŞÜPHELİ ARANIYOR

Olayla ilgili polis, geniş çaplı soruşturma başlattı. Narlıdere’deki evin çevresinde bulunan tüm güvenlik ve mobese kameraları görüntülerini incelemeye alan ekipler, otomobille olay yerinden kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu arada saldırıya ilişkin yeni detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Olay sırasında eşi ve kızı alışverişte olan Kurtulmuş'un yanında 5 yaşındaki oğlunun olduğu belirtildi. Şüphelinin, kimliğini istediği Kurtulmuş'u takip edip, yatak odasında oğlunun gözü önünde ateş ederek öldürdüğü kaydedildi.

Kurtuluş’un kuzeni Ali Osman Erkan, olaydan dolayı çok üzgün olduklarını belirterek, “Kendisi çok gönlü bol bir insandı. Hepimiz şok olduk. Hiç beklediğimiz bir olay yaşadık. Maalesef, bu olay 5 yaşındaki bir çocuğun gözleri önünde gerçekleşti” dedi.

ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ DAVASINDA YARGILANIYORDU

Hakkında elektronik kelepçe takılarak adli kontrol tedbiri uygulanan eski iş adamı Kurtuluş, İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 'organize suç örgütü' davasında firari sanık suç örgüt lideri Serkan Kurtuluş ile 7’si tutuklu 69 sanık arasında bulunuyordu.

Hazırlanan iddianamede sanıklara 'suç işlemek amacıyla çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurdukları, yönettikleri ve bu örgüte üye oldukları, bu örgüt kapsamında maddi menfaat elde etme amacı güderek tehdit, hakaret, silahla yaralama, öldürmeye teşebbüs, kurşunlama ve kasten adam öldürme' gibi suçlamalar yöneltilmişti.

Sputnik