ERTAN YILDIZ'IN 'KAMUKENT ÖZERK CUMHURİYETİ" YAZISINA KARABURUN SAVCILIĞI'NDAN TAKİPSİZLİK KARARI!

Gazeteci Ertan Yıldız, Kamukent Yönetiminin kimyasını bozmaya devam ediyor!

ERTAN YILDIZ'IN 'KAMUKENT ÖZERK CUMHURİYETİ" YAZISINA KARABURUN SAVCILIĞI'NDAN TAKİPSİZLİK KARARI!
13 Aralık 2015 - 19:22 - Güncelleme: 13 Aralık 2015 - 22:13

   ERTAN YILDIZ

Gazeteci Ertan Yıldız, Kamukent Yönetiminin kimyasını bozmaya devam ediyor!

Yaklaşık 3 ay öncesinden Mordoğan Kamukent Kooperatifindeki usulsüzlükleri, yolsuzlukları yazarak gündeme getiren gazeteci Ertan Yıldız, Kamukent  Yönetim Kurulu Başkanı Özacan Tokyürek'in avukatları kanalıyla Karaburun Savcılığına şikayet edilmişti. Ertan Yıldız'ın 3 aydır yazdıklarının tamamından şikayetçi olan Tokyürek Başkanlığı'ndaki Kamukent Yönetimine en anlamlı yanıt Karaburun Savcılığı'ndan geldi: "Yazılanlar gazetecilik ilkeleri ve basın özgürlüğü çerçevesinde."

Yıldız'ın yazarak gündeme getirdiği konuların tamamına Karaburun Savcılığının "takipsizlik" kararı vermesiyle birlikte, Kamukent Yönetiminin anti-demokratik uygulamalarıyla mağdur olan Mordoğan esnaflarının da Kamukent Yönetimi ve Başkanı Özcan Tokyürek hakkında Karaburun Savcılığına suç duyurusunda bulunmaları bekleniyor.

Özcan Tokyürek - Şenol Alpaslan, rant mı paylaşıyorlar?

Diledikleri esnafa, müteahhite Kamukent'e iş yapmaları için girmelerine izin veren Kamukent Başkanı Özcan Tokyürek'i ilk yazımda uygulamalarıyla "Özerk Cumhuriyet" kurduğuna işaret etmiş; "Neden istediğiniz insanları içeriye alıyor, istemediklerinizin çalışma hürriyetini engelliyorsunuz?" soruları yöneltmiştim... Başkan Tokyürek, sorularıma ofisimde de yanıt veremişti! Ofisimde sürekli papağan gibi "yalan yazıyorsun" diyebilen Tokyürek, sorularıma yanıt veremediği gibi; karşımda da eli ayağı titremişti!    

Sorularımı tekrar yeniliyor ve Tokyürek'e soruyorum: Hangisi yalan yanlış?

Yanlış olanlar; Kamukent'te yapılan icraatlardır Başkan Tokyürek!

Haydi Başkan Tokyürek, Kamukent'teki yanlış icraatlarınızdan dolayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan "SUÇ DUYURUSU"da mı yalan? Hatırlatmış olmayayım; Çarşamba günü SUÇ DUYURUNUZA ek bir dosya daha verildi!

Ayrıca; bu hafta içinde SAHTE ÇED RAPORUNUZ BAŞBAKANLIK ve ÇEVRE BAKANLIĞINA verilecek araştırma-soruşturma dilekçeleriyle incelenmesi istenilecek! 

Bakın Başkan Tokyürek, ben çözüm ortağınız Alp Yapı Şenol Alpaslan'ın sizi "ÇED RAPORUNU AÇIKLARIM" şeklindeki tehditleriyle köşeye sıkıştırdığı gibi sıkıştırmıyor, GERÇEK NEYSE onları yazıyorum... Şenol Alpaslan'ın yaptıklarına önce bir bakın ondan sonra ortaya çıkardığım gerçeklere yanıt veriniz sayın Başkan Tokyürek! 

Dürüst adamsanız; "ÇED RAPORUNUZ SAHTE Mİ?" soruma yanıt veremeden neden korkarak telefonunuzu kapattınız? Korkmadıysanız; neden soruma cevap vermediniz? Ve "Bir daha sizin telefonunuza sorularınıza cevap vermeyeceğim" demediniz mi Özcan Bey? Bu yaklaşımızdan sonra sizi niye ve hangi konuda arayabilirim?

Özcan Bey, size yeni sorular...

DY firmasından alınan (Rızvan Emre'nin evinde olabilir) 400 Bin TL'lik seneti neden tahsile koyamıyorsunuz? Bu senet yoksa RÜŞVET seneti olmasın sakın? Özcan Bey, DY İbrahim Oğuz'a karşı alacak davası açtınız... Doğru değil mi? Peki; bu para ne karşılığında Oğuz'a ödenmişti? ÇED RAPORU alınması karşılığında değil mi? Ödemelerin dökümü 30 Nolu hakediş raporunda yazılı Özcan Bey! Ve bu hakedişte ÇED RAPORUNUN alınması için düzenlenmiştir! Ve bu hakediş raporu hakkında da SUÇ DUYURUSUNDA bulunulduğunu biliyor muydunuz? Neyse daha fazlasını yazmayayım! (Özcan Bey, İbrahim Oğuz'a ÇED Raporunun alınması için ödenen 750 Bin TL'yi geriye istiyor. Fakat, elinin altında İbrahim Oğuz'un verdiği (İmzalı) 400 Bin TL'lik senet var. O'nu tahsile koyamıyor! Neden? Foyaları ortaya çıkacak diye mi? Senetin hangi amaçla düzenlendiğinin ortaya çıkmasından mı korkuyor Özcan Bey?)

Haydi Özcan Bey, bunların da yalan yanlış olduğunu ve hakkımda palavralar sıkıp, asıp kesmeye devam ediniz!

Asıl siz utanmıyor musunuz 78 yaşında yalan söylemeye Özcan Bey? Esnaf  ne diye durduk yere Karaburun Mahkemelerine gidip, Kamukent'e girmek için "Tedbir" kararı alsın? Haydi ofisimde "hiç bir kimseye ayrıcalık yapmıyorum, hiç bir esnafın ticaret özgürlüğünü engellemiyorum" dediğinizi utanmazsanız inkar ediniz!

Emlakçi Erol Uysal, elinde Mahkeme Kararı olmasına karşın, bugün yine Kamukent'e giremediğini öne sürdü.

Suç işliyorsunuz Özcan Bey! Emlakçi Erol Uysal bugün de içeriye girememiş... Yanında şahit Akın Öztürk var... Siz, daha doğrusu Kamukent Yönetimi, Mahkeme kararına muhalefet mi yapıyorsunuz? Suç işliyorsunuz Özcan Bey! Mahkeme kararına uymamak SUÇTUR Özcan Bey! Bunları yazınca neden kimyanız bozuluyor? Ayda 1000 TL maaş için mi Ankara-İzmir arasında 78 yaşında mekik dokuyorsunuz? Kimi kandırıyorsunuz Özcan Bey? Ekibinizle birlikte bunları RANT uğruna yapmıyor musunuz? 

Size bir soru daha Özcan Bey... Araştırmama gerek bırakmadan lütfen yanıt veriniz... Ankara'da site içinde havuzlu villa almışsınız... 450 Bin TL'ye aldığınız belirtiliyor... Sizden yanıtlamınızı istediğim detay, bu villayı Kamukent'e Başkan olmadan önce mi yoksa Başkan olduktan sonra mı aldınız? Sorum gayet net ve açık! İki kelime ile; "Başkan olduktan sonra" ya da "Başkan olmadan önce!" 

Not: Kamukent ve Başkanı Özacan Tokyürek hakkında yapılan SUÇ DUYURULARI arasında; Mühendis Yücel Okutan'ın hazırladığı kesin hesap raporu da bulunuyor. Okutan'ın hazırladığı bu rapora göre; 3 Milyon TL'lik fazla ödeme bulunmuş, bu rakam Tokyürek tarafından 1 Milyon 400 Bin TL'ye indirildiği, şu an alt yapı yüklenicisi Has Bayram firmasının hakedişlerinden kesildiği öne sürülüyor. Yasa ve yönetmeliklere göre; halen Kamukent'in resmi yüklenici alt yapı firması DY inşaat. Has bayram şirketine verilen ihaleler ve ödemelerinde yasalara  ve yönetmelikere uymadığı kaydediliyor. 

* İzmir İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından Kamukent'e verilen ÇED Raporu, gazetemiz hukukçuları tarafından Bilgi Edinme yasası çerçevesinde soruşturulmasına başlanıldı.