Erdoğan: Kılıçdaroğlu'ndan Aldığım Tazminatları Mehmetçik Vakfı'na Bağışlayacağım

Bursa'da vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan aldığı tazminatları Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağını söyledi.

Erdoğan: Kılıçdaroğlu'ndan Aldığım Tazminatları Mehmetçik Vakfı'na Bağışlayacağım

Bursa'da vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan aldığı tazminatları Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağını söyledi.

Erdoğan: Kılıçdaroğlu'ndan Aldığım Tazminatları Mehmetçik Vakfı'na Bağışlayacağım
17 Şubat 2019 - 13:53

Bursa Gökdere Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap eden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan aldığı tazminatları ne yapacağını açıkladı. Erdoğan, 'Ben kazandığım tazminatı Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağım.' dedi.Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:'Osmanlı bir çınardır, Bursa Osmanlıdır, Osmanlı Bursa'dır. Bu topraklar ebedi bir yurttur. Bursa şehirlerden bir şehir değil adına nice şiirler yazılan eserler verilen bir yerdir. Son 16 yılda Bursa'ya ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? Bunları bilmeyenlere anlatın. 50 kat trilyon yatırım yaptık. CHP bu rakamlardan anlamaz. Onlar sarece bol bol yalan söyler. Ama iyi ki yalan söylüyorlar. Biz de yargıya gönderiyoruz. Yargıdan 1,5 milyon geldi. Mehmet Özhaseki kardeşim parayı aldı, Kızılay Meydanı'nda döner dağıttı. Ben de bu parayı Mehmetçi Vakfı'na vereceğim.

BUNLARIN BEDELİNİ ÖDEYECEKLER

Bay Kemal bizim teröristleri öldürmemizden rahatsız oluyor. Beraberinde yürüdüğü HDP ile rahatsız oluyorlar. Merminin fiyatı ile domates patates bunların fiyatını karıştırıyorlar. Biz bunları niye anlatıyoruz hanımefendi Cudi'de Tendürek'te teröristlerin peşinde kullandığımız mermiler bombalar bunlar niçin kullanılıyor? Ülkemizin huzuru için. Teröristler tabii bundan rahatsız olacak. Bunlar ahlaksız. Terör örgütünün mensuplarından bir milletvekili bayan, benim bayan polisimin elini ısırıyor. Bunların hesabını sormayacak mıyız? Soracağız. Öyle yok. Bunların bedelini ödeyecekler.

ULUDAĞ ALAN YÖNETİM BAŞKANLIĞI KURUYORUZ

Uludağ Alan Yönetim Başkanlığı kuruyoruz. Böylece Uludağ'ın 12 ay boyunca turizme kazandırılmasını ve işlerin en iyi şekilde yürütülebilmesini sağlıyoruz. Eski tabakhaneler bölgesindeki mülkiyet sorunlarını çözdük, burayı termal turizm bölgesi haline getiriyoruz. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'ni kazandırdık. Bugün bedava yapalım.

YILDA BİR MİLYAR TL'LİK KATKI BEKLİYORUZ

Eski tabakhane bölgesini de termal turizm bölgesi yapıyoruz. Bursa'ya yılda bir milyar TL'lik katkıda bulunmasını bekliyoruz. İmar Barışı kapsamında Bursa'da 87 bin 936 müracaat yapıldı. Kentsel dönüşümdeki aksaklıkları çözeceğiz.Yaklaşık 20 bin vatandaşımızı etkileyen sıkıntıların hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden çözüme kavuşturacağız.

BU YIL İÇİNDE BİTİRİYORUZ

Yıldırım-Osmangazi Metrosu'nun Kent Meydanı terminal bölümünün bitirilemediğini biliyorum bu hattın tamamlanıp metronun hizmete açılması için bizzat takipçisi olacağım. Nilüfer-Gürsu Metrosu'nun devam edebilmesi için gerekirse farklı formülleri devreye sokacağız. İstanbul-İzmir Otoyolu aynı zamanda bir Bursa Otoyolu. İstanbul-Bursa arasını 1 saate düşürecek projeyi bu yıl içinde bitiriyoruz. Hızlı tren projesinin yapımı devam ediyor. Bursa'da Teknoloji Sanayi Bölgesi TEKNOSAB'ı kuruyoruz. Bursa'yı adım adım 2023'e hazırlamaya devam edeceğiz.

BURSA'DA DA TANZİM SATIŞA BAŞLIYORUZ

Bize dövizle, faizle saldırdılar. Şimdi de soğan, patates ile saldırıyorlar. Biz de tanzim satışlarını kurduk, aynısını Bursa'da da yapacağız. Kimse bizim vatandaşlarımıza zulmedemez. Çıkmış birileri bu serbest piyasaya ters diyor. Serbest piyasa haftalık ürünlerle alakalı değil. Tanzim satışlarıyla bu fiyatlar yarı yarıya indi, inecek. Bursa'da da 3 noktada tanzim satış olacak. Bu tür oyunların hedefi sebze meyve değil, doğrudan Türkiye ekonomisidir. Dalgalanmayı büyük ölçüde kontrol altına aldık.

TALİMATI VERDİM, HEPSİ YIKILACAK

Nevşehir'de peribacalarının orada otel yapıyor şu hale bak sen ne denli kalkıp da oraya beton yığınlarını sokarsın? Kültür Turizm Bakanımı aradım anında müdahalesi yapıldı. Valimle de görüştüm ertesi gün yıkım başladı. Talimatı verdim, peribacalarında ne kadar kaçak yapı varsa yıkılacak'