Erdoğan'ın '1 dolar' suçlamasına Kılıçdaroğlu'ndan yanıt: Türkçe Olimpiyatları için özel para bastırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun evinde 1 dolar olup olmadığını merak ettiğini söyledi. CHP Lideri, Türkçe Olimpiyatları için bastırılan paraları hatırlattı.

Erdoğan'ın '1 dolar' suçlamasına Kılıçdaroğlu'ndan yanıt: Türkçe Olimpiyatları için özel para bastırdı
20 Şubat 2020 - 17:08

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın FETÖ soruşturmalarında örgüt üyeliği iddiasına konu olan 1 dolarlara atıf yaparak, ‘İnsan bu zatın evinde 1 dolar olup olmadığından şüphe ediyor’ suçlamasına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, ‘Bu soruyu bana soran kişi Merkez Bankası’ndan Türkçe Olimpiyatları için özel para bastırdı’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesinden İpek Özbey’insorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘FETÖ’cü danışmanlar Bay Kemal’in yanında. Akıl hocaları onlar’ sözlerini şöyle cevapladı:

“FETÖ’nün siyasi ayağını açıkladım. FETÖ’nün siyasi ayağı, FETÖ unsurlarını devlete yerleştirme gücüyle ilgili. Örneğin FETÖ unsurlarından biri valiyse, komutansa, rektörse bunları kim atayabilir? FETÖ unsurlarını devletin kılcal damarlarına kim yerleştirebilir? Yerleştiren kişiye biz FETÖ’nün siyasi ayağı diyoruz. Eğer bu konudaki yetki bende olsaydı siyasi ayak ben olurdum ama bu yetki, yürütme organına, hükümete, o dönem hükümetin başı olan Erdoğan’a ait. Resmi Gazete’de atamaların altında Erdoğan’ın imzası var. Bu kişi aynı zamanda ‘Ne istediniz de vermedik’ diye itiraf eden kişidir.”

EVİNDE 1 DOLAR VAR MI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında Kemal Kılıçdaroğlu’nun evinde 1 dolar saklayıp saklamadığını merak ettiğini söylemesi üzerine CHP Lideri’nden cevap gecikmedi…

TÜRKÇE OLİMPİYATLARI İÇİN ÖZEL PARA BASTIRAN…

Kılıçdaroğlu, “Bu soruyu bana soran kişi Merkez Bankası’ndan Türkçe Olimpiyatları için özel para bastıran kişi. Ayrıca benim öyle dolar merakım falan da yok.Benim o işlerle hiçbir ilgim yok.” ifadelerini kullandı.

veryansintv.com