Erdoğan: Birkaç oy fazla alabilmek için, polisimizin hayatına kasteden çetelerle işbirliğine gitmedik

Erdoğan: Birkaç oy fazla alabilmek için, polisimizin hayatına kasteden çetelerle işbirliğine gitmedik
11 Ocak 2019 - 17:23

31 Martta gerçekleşecek yerel seçimler için AKP'nin Trabzon adayları, düzenlenen toplantı ile tanıtıldı.

 • Trabzon Büyükşehir Belediyesi - Murat Zorluoğlu
 •  
 • Akçaabat -Osman Nuri Ekim
 • Araklı – Recep Çebi
 • Arsin –Muhammet Sait Gürsoy
 • Beşikdüzü – Harun Demirci
 • Çaykara – Hanefi Tok
 • Dernekpazarı – Mehmet Aşık
 • Düzköy - Yılmaz Ankara
 • Hayrat – Salih Öztel
 • Köprübaşı – Ali Aydın
 • Maçka – Koray Koçhan
 • Of – Salim Salih Sarıalioğlu
 • Ortahisar – Ahmet Metin Genç
 • Sürmene – Rahmi Üstün
 • Tonya – Osman Beşel
 • Vakfıkebir – Muhammet Balta
 • Yomra - İbrahim Sağıroğlu
 • Çarşıbaşı – Mümin Nuhoğlu (MHP)
 • Şalpazarı – Refik Kurukız (MHP)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin Trabzon aday tanıtım töreninde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmanın satır başları şöyle:

"Biz de uzaktan sevmek olmaz dedik ve 5 aylık aranın ardından sizlerle hasret gidermeye geldik. Bugün bir kez daha Trabzonlu hemşerilerimle özlem gidermenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Burada Trabzon'un tüm ilçe ve mahallelerindeki vatandaşlarıma en kalbi muhabbetlerimi iletiyorum. Helal rızık peşinde koşan balıkçı kardeşlerime muhabbetlerimi gönderiyorum. Kısa bir süre önce Karadeniz'in azgın dalgaları arasında ahirete intikal eden balıkçı kardeşime Allah'tan rahmet diliyorum.

Adaylarımızın her birini gönülden kutluyorum

Teşkilatımızın tüm mensuplarına 17 yıldır gece gündüz demeden AK Parti için, Türkiye ve Türk Milleti'nin istikbali için mücadele eden bütün dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Ahirete intikal etmiş kardeşlerimi bir kez daha rahmetle yad ediyorum. Aday tanıtım toplantımızın partimiz için, Trabzon'la birlikte ülkemiz, milletimiz, demokrasimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Trabzon Belediye Başkan adayımızla biraz sonra birlikte olacağımız ilçe adaylarımız her birini gönülden kutluyorum.

Karedenizliler demokrasi düşmanlarına korku verecektir

31 Mart seçimlerinde inşallah Trabzon'un kendine, asaletine yakışacağını yapacağına inanıyorum. Bütün Karadenizliler, demokrasi düşmanlarına korku verecek bir oy oranı ile tercihlerini AK Parti'nin gönül belediyeciliğinden yana kullanacaklarına inanıyorum. Sizlerden bu heyecanı 31 Mart gecesi sandıklar açılana kadar devam ettirmenizi bekliyorum. Trabzon'da elele, gönül gönüle verecek, her zamankinden daha çok koşturarak ve inşallah bir kez daha AK Parti'nin zaferini şehrimizin tepesinde dalgalandıracağınıza inanıyorum.

Rabbim şu güzel manzarayı 31 Mart'ta yaşamayı nasip etsin

Trabzon 31 Mart seçimlerinde rekor bir oyla sandıkları patlatıyor muyuz? Trabzon, Trabzon'a yakışan hizmet için bir kez daha AK Parti diyor muyuz? Trabzon AK Parti'yi 31 Mart'ta yine zirveye çıkartıyor muyuz? Maşallah, barekallah... Trabzon'un uşaklarına da bu yakışır. Rabbim şu güzel manzarayı bize 31 Mart akşamında yaşamayı bize nasip etsin diyorum.

“Biz hiçbir zaman meydanlarda popülizm yapan bir parti olmadık”

Uzun yıllar sonra vatandaşlarımızın tekrar siyasetçiye, siyaset kurumlarına güvenlerini sağladık. Bunu da verdiğimiz sözleri yerine getirerek başardık. Hiçbir zaman popülizm bataklığına saplanmadık. Birileri gibi günü kurtarmak için ülkemizin geleceğini tehlikeye atan politikalara tevessül etmedik. Gerçekleştiremediğimiz hiçbir vaadi sırf laf olsun diye seçim meydanlarında dillendirmedik. AK Parti'nin alamet-i farikası söz verdi mi sözünde durur. AK Parti bu. Bu parti sözünün eri bir partidir.

“Bu parti Anadolu topraklarını aşkla yoğuran erenlerin mirasçısı”

Bu hareket kuruluşundan itibaren önce vatanım, önce milletim diyenlerin partisi olmuştur. Bu parti Türkiye sevdalıların partisi olmuştur. Bu dava Anadolu topraklarını ilimle, irfanla, hikmetle hepsinden önemlisi aşkla yoğuran erenlerin mirasçısı bir partidir. İnşallah bu heyecan, bu gayret 31 Mart akşamının da neticesini veriyor.

“Bizim mücadelemiz Türkiye'yi yeni ufuklara kavuşturma mücadelesi”

Bu parti Albay Hamdi Beylerinin, Yüzbaşı Kahraman beylerinin istiklal sancağını bugün de taşıyanların partisidir. Bizim davamız memlekete hizmet davasıdır. Bizim mücadelemiz Türkiye'yi yepyeni ufuklara kavuşturma mücadelesidir. Ülkemizin ikbal ve istikbaline mugayir hiçbir adım atmadık, atılmasına da müsaade etmedik. Türkiye'yi hayalleri ve hedefleriyle buluşturmanın kavgasını verdik.

“Çetelerle işbirliği yapanların kim olduğunu biliyorsunuz değil mi?”

İlkelerimizden, değerlerimizden bizi biz yapan hasletlerden taviz vermeden siyaset yolculuğumuza devam ettik. Birileri gibi seçimlerde birkaç fazla oy alabilmek için polislerimizin, çocuklarımızın hayatına kastedenlerle işbirliğine gitmedik. Şu anda bu çetelerle kim işbirliği halinde biliyorsunuz değil mi? Onlara sandıklarda önemli ders vermek durumundayız. CHP ve benzerleri gibi Cumhuriyet adına cumhur düşmanlığı yapanlardan, laiklik adına millete zulmedenlerden asla olmadık.

“30 katrilyonluk yatırımlarımızla Trabzon’a çağ atlattık çağ!”

30 katrilyon Trabzon'a yatırım yaptık. Laftan başka ne yapmışlar? Biz laf siyaseti değil, icraat siyaseti yaptık. Bizde hizmet siyaseti önceliklidir, Eğitim, sağlık, turizm, ulaşım, ticaret, tarım, sanayiye kadar Trabzon'un hangi ihtiyacı varsa onu gidermenin çabasını güttük. Bugün ikinci üniversitesi, yol, tünel, baraj, derslik, hastaneleri, spor salonları, gençlik merkezleriyle, 41 bin kapasiteli modern stadıyla Trabzon'a çağ atlattık çağ...

“Alacaksınız hanımınızı, beyinizi gönlünüzce eğleneceksiniz”

Akçabaat Millet Bahçesi, Avni Aker Millet Bahçesi ile çalışmalarımız sürüyor. Proje çalışmalarını inşallah bu ay içinde tamamlıyoruz. Güzel bir millet bahçesi, alacaksınız çocuklarınızı, hanımı, beyinizi hep beraber o millet bahçesinde inşallah arzu edildiği gibi eğleneceksiniz. Akçaabat Millet Bahçesi çalışmaları önümüzdeki ay bitiyor. 100 yataklı Of Devlet Hastanesi'nin yapımı da süratle ilerliyor. 1200 yataklı Trabzon Şehir Hastanemiz ise şu an ihale aşamasında.

‘Yalan destekleme fonu’ oluşturan CHP’nin 31 Mart seçimlerinde bütün sermayesinin yalan ve istifa olacağı açıktır.

Ayrıntılar geliyor...