ERBAŞ, ŞİRİNLİK TURLARINA DEVAM EDİYOR!

ERBAŞ, ŞİRİNLİK TURLARINA DEVAM EDİYOR!
16 Ekim 2019 - 06:04 - Güncelleme: 16 Ekim 2019 - 07:35Ajanslar 12 Şubat 2019 tarihinde, "DTO Başkanı Hilmi Erbaş hazine arazilerinin talanı operasyonunda gözaltına alındı" balıklı haberi geçmişlerdi...


Talan operasyonuna ilişkin jandarmada sorgusu tamamlanan ve mahkemeye çıkarılanlara ilişkin İHA'nın abonelerine servis ettiği fotoğrafların birincisinde Hil Erbaş yukarıdaki gibi yer alıyordu... 

Haber; "Aydın'ın Didim ilçesinde, Hazine arazisini talan ettikleri ileri sürülen kişilere yönelik başlatılan soruşturma kapsamında Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş ile Ticaret Odası eski Başkanı Ufuk Döver'in de aralarında bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı.

Milli Emlak Müdürlüğü'ne ait Hazine arazilerinin usulsüz şekilde işgal edilmesi üzerine Didim Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 27 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Didim İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin sabah saatlerinde düzenlediği operasyonlarda Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş, Didim Ticaret Odası eski Başkanı Ufuk Döver ve harita teknikerleri ile hafriyatçılardan oluşan 15 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler sorgulanmak üzere İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürülürken, 12 şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi." bu şekilde ajanslar tarafından servis edilirken; Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger'de Yeni Asır gazetesine verdiği demeçte şunları söylüyordu: "Her kim hak etmediği bir karış toprağı almaya çalışıyorsa, onun hakkından geliriz. Her kim haramilik yapmaya kalkıyorsa, devlet dağa çıkan bilmem kaç bin eşkıyanın üstesinden geldiği gibi, bunun da üstesinden gelir."Recayi Akgül adlı Didimli sosyal medya kullanıcısı yukarıdaki fotoğrafı FETÖ'nün Didim'deki ekibi olarak paylaşıyor ve adını koyuyordu: "Pensilvanya Ekibi"

Hilmi Erbaş'ın kardeşi Arif Erbaş ve yeğeni Ali Erbaş, 15 Temmuz 2016'dan sonra Didim'de yapılan FETÖ operasyonları çerçevesinde gözaltına alınıyor ve tutuklanıp cezaevine konuluyordu. Cezaevinde epey bir süre yatan bu kişiler daha sonra FETÖ itirafçısı olup serbest bırakılıyorlardı.

Hilmi Erbaş, 2014 yerel seçimleri öncesinde Ak Parti ilçe başkanlığından Ak Parti Didim belediye başkan adayı Ufuk Döver'e kefil olmadığını açıklayarak istifa ediyordu. (Kader işte, Ufuk Döver'de Hazine Arazilerinin talanı operasyonu kapsamından Hilmi Erbaş'la birlikte ilk gözaltına alınan 15 kişinin arasında yer alıyordu.)

Hilmi Erbaş, o günden sonra Ak Parti saflarından uzaklaşıyor bu dönem HDP'li Ali Çoşkun'un katkılarıyla CHP'ye yanaşıyordu! Hilmi Erbaş, bugün Hazine Arazileri Talanı dosyasından ADLİ KONTROL ŞARTI ile salıverildiği ve mahkemeye çıkacağı günü beklediği belirtiliyor!

Hilmi Erbaş'ın bugün en yakınındaki kişinin HDP'li Ali Çoşkun olduğunu sanırım Didim'de bilmeyen duymayan kalmamıştır! Ali Çoşkun, HDP'li olduğunu da zaten her yerde söyleyen birisi... Ali Çoşkun, bugün gazeteci Arif Çolak'ın Denizli'de tetikçiler tarafından darp edilmesi dava dosyasının "AZMETTİRİCİ" şüphelisi olarak yargılanıyor! Ali Çoşkun, aynı zamanda Hilmi Erbaş'da çalışmalar yaptığı inşaat projelerinin iş güvenliği sağlıyıcısı ve mahkeme kayıtlarında da belediye başkanı Deniz Atabay'ın danışmanı olarak yer alıyor.

Hilmi Erbaş, OSB'de yer alıyor!

Gündem Otuzbeş, aylar öncesinden Didim'de olası çevre felaketini gündeme getirmiş, Su Ürünleri OSB'nin kurulmasıyla birlikte Didim'de turizm biteceğini öne sürmüştü yaptığı haberlerle... 

Bilindiği üzere bu işin içinde de Hilmi Erbaş yer alıyordu... İşin göbeğinde yer alan Hilmi Erbaş, direksiyonu çeviriyor bir anda çevreci oluyordu! 

Dikkat ederseniz o gün bugündür Hilmi Erbaş, "şirinlik" krizine girmiş, temsil Didim'e Hacivat Karagöz oyunu gelse, kaçırmaz çocuklardan önce salona gireceğini düşünüyoruz!

Hilmi Erbaş, mesleği gereği Didim'deki Hazine Arazilerini santim santim bilenlerin en başında gelir... FETÖ itirafçısı kardeşinin de rant için Hazine Arazisine konan kooperatif muhasebecisi ve toprak alıcısı olduğu belirtiliyor. 

Unutulmasın ki Devlet Didim'de olup bitenleri izlemiyor değil! Bakanlık o genelgeyi süs olsun diye yayımlamadı!  

Şirinlik seronemilerini aralıksız sürdürmeye çalışan Hilmi Erbaş, bugün Didim Kaymakamlık makamını ziyaret edip ŞANLI ORDUMUZUN terör örgütlerine karşı Suriye'de sürdürdüğü "BARIŞ PINARI HAREKETİ"ni desteklediklerini belirtecekmiş!

Hilmi Erbaş'ın Hazine Arazilerinin Talanı operasyonundan sonra hala DTO koltuğunda oturtulup oturtulmamasının sorumluluğu TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıkllıoğlu'na aittir... Bu durumunda Hisarcıklıoğlu'nun genişliği ile orantılı olduğunu düşünüyoruz!

Açıkçası, Hilmi Erbaş'ın Hazine Arazileri talanı dava dosyasından aklanmasını diliyoruz. Fakat, hakkında onlarca soru işaretlerinin konuşulduğu, çok ciddi iddialar ile yargılanan birisinin de devlet makamlarında "şirinlik" gösterileri çerçevesinde cirit atmasının da etik olmadığını düşünüyoruz.

Temsil, yönetiminden Burhan Teke'de Barış Pınarı Hareketini destekliyor mu? Terör örgütünü kınayabiliyor mu?

Yakında Ankara'dan çok güzel haberlerin geleceğini de belirterek, yazımıza son verelim...