Ege Şehir Planlama A.Ş.'nin başına getirilen Şakir Başak hangi okuldan mezun?

Ege Şehir Planlama A.Ş.'nin başına getirilen Şakir Başak hangi okuldan mezun?
25 Haziran 2019 - 11:59


 

EGEŞEHİR PL.AŞ.Yönetim Kurulu BaşkanıŞakir BAŞAK

CHP Konak e. İlçe Başkanı Şakir Başak'ın CHP Genel Başkan Yardımcıları'ndan Tuncay Özkan'a olan yakınlığını sanırım İzmir siyaset arenasında bilmeyen duymayan kalmamıştır...

Geçtiğimiz hafta; "Ey siyaset sen nelere kâdirsin" kıvamında İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinin başına yeni yönetciler atandı... İBBB Tunç Soyer, yeni takımını oluştururken, bir dizi eleştirleri de beraberinde getirmiş oldu... 

Silivri'de CHP'de mevcut belediye başkanı iken seçim kaybeden Özcan Işıklar'a Grand Plaza şirketinin yönetim kurulu başkanlığı verilirken, CHP Konak e. ilçe başkanı Şakir Başak'ın Ege Şehir Planlama A.Ş.'nin başına getirilmesi, ilk planda istememsei ve devamında görevi kabul etmesi, deyim yerindeyse sosyal medyada Başak'ın sorgulanıp, yorumlanmasına neden oldu.

Özellikle Şakir Başak'ın nereden ve hangi okuldan mezun olduğu sorgulanırken; Gündem Otuzbeş'e de Başak'ın ilkokul mezunu olduğu yönünde ihbarlar yağdı!Yeni Asır gazetesi köşe yazarı Erhan Gülenç'in bugün yayınlanan yazısından "Başak krizi aşıldı" bölümü kesip gönderen bir okur; "Bu aşagıdaki adam ilk okul 3 terk ilkokul diplomasınıda zorla dışardan alan biri adamı getirdikleri noktaya bakın komedi gibi RTE boş yere söylemiyor KK ile alakalı bunlar 2 koyunu güdemez diye" tespitinde bulunarak Şakir Başak'ın ilkokul 3. sınıftan terk olduğunu öne sürüp, ilkokul diplomasını da "haricen" aldığını iddia ediyor!

Öte yandan bir başka okuyucu, Şakir Başak'ın ilkokul diplomasının olduğunu belirterek, Ekim 2019 ayında ortaokul diploması almak için "haricen" sınavlara katılacağını öne sürdü!

Zamanında şarkıcı İbrahim Tatlıses'e gazeteciler "hangi okuldan mezunsunuz" sorusunu yönelttiklerin de Tatlıses'te "Urfa'da Oxford vardı da okumadık mı" şeklinde yanıt vermişti.

Meraklı kamuyoyu adına soruyoruz; Ege Şehir Planlama A.Ş.'nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Başak hangi okuldan mezun? 

Başak'ın en kısa zamanda kamuoyunun merakını gidereceğini umuyoruz...