DİDİM: 'TAŞERON ÇALIŞTAYI' İLK MEYVESİNİ VERDİ! TAŞERON İŞÇİ 'ATAKAN' ADAY OLDU...

DİDİM: 'TAŞERON ÇALIŞTAYI' İLK MEYVESİNİ VERDİ! TAŞERON İŞÇİ 'ATAKAN' ADAY OLDU...
22 Kasım 2017 - 21:15 - Güncelleme: 22 Kasım 2017 - 22:12

CHP Didim İlçe Gençlik Kollarına ilk adaylığını Didim Belediyesi taşeron çalışanı (İddialara göre bankamatik) Atakan Erdoğan açıkladı! 

İlginç olan, delege seçimleri çerçevesinde mevcut İlçe Başkanı Gökmen Karataş'ın "kırmızı" listesini destekleyen sosyal medya üzerinden diğer sarı, beyaz, mavi listelere verip veriştiren Atakan erdoğan'ın, bugün Belediye Başkanı Deniz Atabay ve Karataş'ın ortak adayı olarak beyaz listenin adayı oldu!

Bilindiği üzere; 4 listenin yarıştığı Didim'de Sarı liste ortalığı silip süpürmüş, Belediye Başkanı Atabay'ın desteklediği mevcut İlçe Başkanı Karataş'ın Kırmızı listesi yerle bir olmuştu!

CHP'li Meclis Üyesi ve aynı zamanda Görüntü Yönetmenliği ile de tanınan Ali Çağlar üzerinden "İyi Parti" ile dirsek temasına geçtiği iddia edilen Başkan Atabay'ın, Gençlik Kollarına adaylığını açıklayan Atakan Erdoğan'ı desteklemesi de, Didim kulislerinde "Sarı liste ilçe başkanlığını kazanırsa  Atakan'ı ajan olarak kullanacaklar" yorumlarının yapılmasına neden oldu!

Siyasi ikbalini İstanbul MV Akif Hamzaçebi'den gelecek sinyale göre dizayn etmesi beklenilen Başkan Atabay'ın, iddialara göre Meclis Üyesi Ali Çağlar üzerinden de İyi Parti ile başlattığı temasların, Hamzaçebi tarafından da bilindiği kaydedildi!

Öte yandan çok önemli bir siyasi Ankara kaynağımız; Hamzaçebi'nin de İyi Parti ile arasının iyi olduğunu söyledi! Hamzaçebi'nin İstanbul BŞB için aday adaylığını açıklamasının handikap olduğunu belirten Ankara kaynağımız; "Hamzaçebi ne derse Atabay ona göre hareket eder" dedi.

Atakan Erdoğan'ın Gençlik Kolları adaylığına dönersek; Didim Belediyesi'nde taşeron işçi olarak görünen Atakan Erdoğan'a yakın kaynaklar, şok bir iddiayı da gündeme taşıdılar: Bankamatik!

Delege seçimlerinde ne yaptığı belli olmayan Atakan Erdoğan'ın, sosyal medya hesabından kırmızı liste için önüne gelene verip veriştirmesiyle de Didim'de tanındığı belirtildi!

Öte yandan Taşeron Çalıştayı'nın işe yaradığını aktaran muzip bir Didim CHP üyesi, gülüyoruz ağlanılacak halimize diyerek, "Gençlik Kolları Başkanlığı Atakan Erdoğan'a kalıyorsa, Belediye Başkanı, İlçe Başkanı destek veriyorsa, Taşeron Çalıştayı ilk meyvesini verdi demektir!" şeklinde yorumladı.

Not:

* Bugün Ankara'ya çağırılı Belediye Başkanları ile yapılan görüşmelerin perde arkası ve olası operasyonel durumlarda Kılıçdaroğlu'nun Başkanlara karşı takınacağı tavır, gün içinde yayında olacak! Flaş gelişmeler Gündem Otuzbeş'te...

* Bakın Didim'in en renkli siması Murat Kalaycı'da Belediye Başkanlığı adaylığını açıklamış! Her dönem aday olan Kalaycı, bu defa Kılıçdaroğlu'ndan adaylığı koparabilecek mi ya da geçen dönemki gibi hüsranla sonuçlandığında kendini yine Ardahan'ın dağlarına mı vuracak? Kalaycı'nın bitmeyen senfoni adaylık öyküsü geliyor...