DİDİM SU ÜRÜNLERİ OSB'DE HİLMİ ERBAŞ'IN GERÇEK YÜZÜ VE ŞOK DETAYLAR!

DİDİM SU ÜRÜNLERİ OSB'DE HİLMİ ERBAŞ'IN GERÇEK YÜZÜ VE ŞOK DETAYLAR!
09 Ocak 2020 - 17:53 - Güncelleme: 09 Ocak 2020 - 23:54

ÖZEL


Bilindiği üzere; Didim'de kurulması düşünülen Su Ürünleri Organize Bölgesinin “fizibilite”
raporuna başlanılması için Hilmi Erbaş'a Güney Ege Kalkınma Ajansı'ndan (GEKA) 200 bin lira “hibe” çıkarılmış ve hazırlanan protokole Didim Ticaret Odası olarak imza atmıştı...

Erbaş'ın attığı bu imza OSB süreci de başlamış olmuştu...
Kapalı kapılar ardında yapılan bu işler ve Gündem Otuzbeş'in Didim halkının Anayasal temiz Çevrede Yaşam Haklarını savunan haber/yazıları ard arda yayınlanmaya başlayınca Erbaş, bir anda çevreci kesilmiş ve kamuoyuna güya OSB'ye karşı olduğunu izlenimleri vermeye başlamıştı!..

Gerçeğinde; Hilmi Erbaş bu işi Didim Ticaret Odası seçimleri öncesinde gündemine almış, büyük balık çiftliği firmalarıyla görüşerek kolları sıvamıştı!

Tesadüf değilse; 1662 parselin göbeğine gelen yeri kim almıştır? O yer Hilmi Erbaş'ın 1. derece hangi akrabasının üzerine alınmıştır? Kaç dönümdür?

Erbaş, devletin usulünü bildiği için sürecin de OSB'nin kurulmasıyla sonuçlanacağını biliyordu!

Şu an karşımış gibi görünmesi de bu iş sonuçlanınca “bak bak bende karşıydım” algısını bugünden yaratmaktan başka da bir şey değildir!

Gelelim şimdi son durumu ve önümüzdeki hafta kapalı kapılar ardında yapılacak olan fizibilite raporunun açıklanmasına!...

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, neye mal olursa olsun OSB'nin yapılmaması için tüm Didim'in, Türkiye'nin harekete geçmesi gerektiğini ve fizibilite raporunun açıklanacağı yerde tüm STK'ların, çevrecilerin, turizimcilerin tepki göstermesi gerektiğini düşünmektedir!

Hatta muhtarların, OSB'ye yakın tarla sahibi köylülerin, otelcilerin, derneklerin konuyu Türkiye gündemine taşıyacak eylemler yapması gerektiğini de düşünmektedir!

Belediye meclisi üyeleriyle yaptığı toplantıda bu konuda herkese görev vermiştir!

Bölgede binlerce kişiye iş imkanı sağlayacak ÇED raporları alınmış turizm tesisinin yatırımları başlayacakken, bir kaç rantiyecinin Didim'in geleceğine ipotek koymasına da izin verilmemelidir!

Nasıl mı? 

Buyurun  Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 6 ocaktaki açık açıklaması için linkin üzerini tıklayınız bakın Didim için yapılacak olan turizm tesislerinin ne olduğuna!


https://www.gundemotuzbes.com/cesme-ve-didim-e-2-mega-proje-geliyor/82081/

Turizm Bakanı 3 gün önce Çeşme'ye ve Didim'e yapılacak olan turizm tesislerinin neler olduğunu açıklarken; Tarım Bakanlığının bunlardan haberi yok mudur? 

İki bakanlık arasında böylesine kopukluk olabilir mi?

Bu nasıl iştir?
 
Peki, hangi bürokratların OSB'de yer alacak firmaların sahipleriyle ilişkileri vardır?
Varsa; bu ilişkiler sonuna kardar sorgulanmalıdır!

Didim Ege'nin çöplüğü müdür?

Didim'e neden devlet yatırımı gelmemektedir? 

Ne bir hastane, ne bir fen lisesi... Bu nasıl bir iştir?

Ranta gelince herkes işin içinde! (Yeşil Vadi, Küçük Sanayi, Hazine arazisi talanı.)
  
Ortada toplumsal çevre sorunu var... Bakıyorsunuz herkes göstermelik çevreci oluvermişler!

İşte sizlere bu işin kırılma noktası: Fizibilite Raporu!

İşte bu raporun açıklanacağı gün herkes orada olmalıdır!

Didim'in kaderinin bu içi boş turizmin “T”sinin dahi olmadığı bu fizibilite raporu ile karartılmamasının mücadelesini de en az bizler kadar Didimliler tarafından verilmesi dileklerimizle...


Not: OSB'nin ortasında 1. derece akrabası üzerinde arazisi olan Hilmi Erbaş'ın harita ofisinde yaklaşık 1 yıldır Su Ürünleri Mühendisini çalıştırıyor olması; sizce acaba nedendir?
Böyle bir tesadüf olabilir mi?