Didim Mavişehir "RANT"ının galibi kim olacak?

Didim Mavişehir "RANT"ının galibi kim olacak?
18 Şubat 2020 - 20:35 - Güncelleme: 18 Şubat 2020 - 20:47

ÖZEL


Didim Mavişehir... Kırk yıl öncesinden kurulmuş yazlık kooperatif sitesi...
Her halde kırk yıldır da kooperatif yönetimi değişmemiştir! 
Böylesi kooperatfilerde genellikle yönetimler değişmez, değişse bile kökten değişmez, hani bal tutan parmağını yalar hesabı, birileri gelirlerinden olmamak adına da var güçleriyle iktidarlarını korur ve savunurlar!

İstisna;  Mavişehir kooperatif yöneticileri için rant söz konusu bile olmayabilir ama, bu ülke de bu işlerin de nasıl döndüğünü her halde bizden daha iyi Mavişehir sakinleri biliyordur!

Şimdi; Mavişehir kooperatif sitesinin başlangıç sürecindeki eksikliklerden kaynaklanmış olacak; sitenin bulunduğu yere ait elinde tapuları olan bir emlakçi çıktı ortaya!

Şaka falan değil! Emlakçi, "Burası benim diyor ve ekliyor: Aha 300 tapu!" Kapıdan söz etmiyoruz; Mavişehir sitesinin 300 tapusundan söz ediyoruz!

Mevcut konumuna göre Mavişehir, kurulduğu gündem bugüne Didim'de buram buram rant kokan bir yer! Temsil, akşamdan dairenizin camına "satılık" ilanı koyduğunuzda; sabaha kapınızın önünde müşterilerin dikildiğinden söz edilen bir yer hala Mavişehir...

Yaklaşık, 1.5 ay öncesinde bu konuya yönelik haber yaptığımızda; sosyal medyadan, sosyal medya kafalı Mavişehililerin saldırısına uğramıştık! Bakalım bu defa nasıl saldıracaklar?

Hafta sonuna doğru elimizdeki belgeler ve yapılan ihbarlar çerçevesinde Mavişehir RANT dosyasının kapağını aralıyoruz!

Bakalım Mavişehir rant savaşından kimler galip çıkacak?
Emakçi mı?
Mavişehir yaşayanları mı?  

İhbar e posta adresimiz: [email protected]