DİDİM'DEN YENİ BİR ALİ CENGİZ OYUNU DAHA! BİR MÜTEAHHİTİN "HAYALİ TAPU" İLE MAVİŞEHİR'E ÇÖKÜYOR İDDİASI...

DİDİM'DEN YENİ BİR ALİ CENGİZ OYUNU DAHA! BİR MÜTEAHHİTİN "HAYALİ TAPU" İLE MAVİŞEHİR'E ÇÖKÜYOR İDDİASI...
07 Ocak 2020 - 12:48Kılıçdaroğlu'nun canlı NTV yayınından: "Belediye başkanımız vatandaşın hakkını hukukunu malını koruyor!"

Şehrin "en emin" insanlarından birisi "Hazine arazilerinin talanı" operasyon dosyasından yargılanacağı günü bekliyor... Diğerinin hakkında da vergi kaçakçılığından açılan soruşturma devam ediyor...

Didim'in önde gelen yöneticilerinin pür mealleri bu şekilde karşınıza çıkıyorsa; bir müteahhitin de "hayali tapu" ile 40 yıl öncesinde kurulan Mavişehir'deki 1150 konuta çökecek iddiasını da çok görmemek gerekir diye düşünüyoruz!

Semra Ertekin


35 senelik Mavişehirli olarak doğrusu bu düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim. Ege çınar emlak adı altında bir şirket 45 senelik mavişehirde 1150 daire sahiplerini karşısına almayı göze alarak insanların huzurunu kaçırmaya ne hakkı var 2019 yılında aldığını söylediği hayali 300 daire tapularını kimden nasıl hangii vaad ile aldığını açıklasın esass konuya mevzuat a gelsin yapmak istediklerini açıklasınnnn yeşil alan diye gösterilen yerler zaten zamanında ilk yapılırken MAVİŞEHİRİN yeşil alan olarak ta yerimiz olsun diye ayrılan kısmı çamlık vb kısımlar. ne zamandır imara açıldı yasada ki bir boşluktan faydalanarak fırsatı ganimete çevirmek niyeti hiç te şık olmamıştır. Almasaydınızz efendim yatırımm yaparken düşünseydiniz 45 senelik yerleşim yerinde nasıl hak idda ederim diye düşünseydiniz, Didim de yer mi yok tu arsa mı bulamadınız da bu iddalarınızla site halkını yakınlarını çocuklarını torunlarını kaç kuşak yaşanmışlıkları karşınıza alıyorsunuz yapacağınız hiç bir işlemin hayrını görmezsiniz kusura bakmayın.


Semra Ertekin adlı Didim Mavişehir yaşayanı, isyanını açtıkları "Didim MAVİŞEHİRLİ LER" sosyal medya hesabından böyle duyuruyor!

Bu isyan karşısında insan ister istemez Kılıçdaroğlu'nun vatandaşın hakkını, hukukunu, malını koruduğunu savunduğu Belediye Başkanını arıyor!

Hayali olduğu iddia edilen bu 300 tapuyu müteahhit nereden nasıl bulmuştur? Bu işin içinde de hazine arazileri çapkının parmağı var mıdır? 

Müteahhitin para kaynağı kirli midir?

Müteahhitin para kaynağının yurtdışından kirli olduğu iddiası doğru mudur?

Bir başka Mavişehir yaşayanı "DİKKAT" diyor olasıklara karşı 1150 hak sahibini uyarıyor:

Julia Arslan


Sevgili Mavişehirliler, 15 Nisan'da hakkımızda açılmış davanın duruşması var... DİKKAT

Dava konusu:
Dairelerimize aldığımız tapuları geçersiz olduğunu iddia edip tüm sitenin tek arsa tapusunda dönüştürülmesini talep ediyorlar.

( sözde KENTSEL DÖNÜŞÜM rantciların ağına düşürülmemizden ibaret.

.malum hiçbir şirket kolay kolay bu bataklıkta bu dönüşümü rantable bir sekilde gerceklestiremez ya da hepimizden en az 100 ile 200 bin tl ödemeden.
Bu paraları vermek demek dairelerimiz para vererek geri almamız demek versek bile bu şirket belki de yıllar sürecek insaatı bitirmeden KONKARDOTA ilan etmeyeceğini kim garanti edebilir?)

Bana göre, sitemizde yaşayan tüm hukukçular bir araya gelip durumu incelemeli...

Bir diğer Mavişehir yaşayanı da biz de karşı dava açalım önerisinde bulunuyor:

Nur Ergezer


Ve .. bu davadan yüzümüzün akıyla çıkınca .. bu şirkete bize bu yaşattığı gerginlikten&huzursuzluktan dolayı sermayesinden çok MADDİ MANEVİ TAZMİNAT davası açalım ....Madem tüm site davalı ..ki şu an 38 malik hakkında kesinleşmiş mahkeme celbi gelmiş .. biz 1150 daire bununla tek tek avukat tutarak uğraşacağımıza sitemizde Avukatlar yokmu ? Hem kendi haklarını hemde Sitemizin uğradığı bu haksız kazanç sağlamak için rant kavgasında hepimize yardımcı olabilecek .. bu davayla ilgilenecek siteye sahip çıkacak bir kaç Avukatımız ? ..
toplu olarak hareket etsek çok daha başarılı oluruz diye düşünüyorum ..
Yönetim de zaten avukatla çalışıp dilekçe hazırlamış .. bu dilekçe üstünden veya eklenebilecek başka şeylerde varsa onları da ekleyip birlikte hareket etmek yanlısıyım ...
Birlikten kuvvet doğar !..
mahkemelere de olabildiğince kalabalık katılmalıyız diye düşünüyorum ..


Berfin Kart adlı Mavişehir yaşayanı sabah uyandığında haklarında dava açıldığını öğrendiğini belirtiyor! 
İster istemez bu isyanları okuyunca insanın aklına "Didim Teksas mı oldu?" sorusu geliyor...

Berfin Kart 


Ağustos ayından bu yana bazı rantçıların 'kentsel dönüşüm' adı altında sitemiz sakinlerine yaşattığı bu gerginlik verici ve huzursuz edici durumun bir an evvel sonlandırılması için olan bitenin tüm detayları ve belgeleriyle site sakinlerine aktarılmasını İvedikle bekliyoruz.

Bir sabah uyandığımızda hakkımızda dava açıldığını öğreniyoruz. Kim, ne cüretle bunu yapabiliyor? İnsanların emeğiyle edindiği evlerine birilerinin,aklına estiğinde dava açıp 'istediklerini yapabilme' hakkını nereden bulduklarını sorgulamak ve yasal hakkımızı geç olmadan kullanmak için acilen bilgilendirilmeyi bekliyoruz. İnsanların huzurunu kimsenin bu şekilde kaçırmaya, elindekini canı istediğinde alabilecekmiş gibi davranmaya hakkı yok!

Konuyla ilgilenen avukatlar ve Mavişehir sakinlerine teşekkürler. Sosyal medyayı aktif kullananların Twitter'da ve bazı medya kanallarında konuyu ACİLEN paylaşmalarının da önemli etkili olabileceğini düşünüyorum.

Türkçesi; Didim Mahişehir'de yaşayan 1150 konut sahibi diken üstünde! Peki, bu insanların hakkını hukukunu kim koruyacak?

Bu işin içinden bakalım daha başka ve ne gibi bağlantılar neler çıkacak! 

Bizi izlemeye devam ediniz...