Didim'de 'RANT' mı dediniz?

Didim'de 'RANT' mı dediniz?
13 Eylül 2020 - 12:19 - Güncelleme: 13 Eylül 2020 - 14:00


Öncelikle; yerel yönetimler üzerinden kimler "rant" elde ediyorsa, kimler "haksız kazanç" peşinde koşuyorsa, Allah onlara hak ettikleri cezanın bin katını nasip eylesin!

A. Deniz Atabay... MHP'den dışlanmış, CHP'den Didim'e belediye başkanı yapılmış bir siyasetçi... Atabay'ı CHP tepe yönetiminin dışında Türkiye'de herkes konuşuyor...
Atabay, icraatlarıyla değil, lafa geldi mi "Bu benim özel yaşantım. Aile içi mesele" dediği konularıyla gündeme geliyor...

Özel ve de özellikle Meclis Üyesi Ali Çağlar'ın çiftliğindeki yaşadıklarıyla gündemde artık Atabay... Ha bu saatten sonra da değil Didim'e, aşk şehri Paris'e belediye başkanı olsa hikaye! Toplum nazar-i itibarında da artık "yok hükmünde" sayılıyor...

Gazeteci Mehmet Özışık, 3 günlük Didim ziyaretinin devamında hazırladığı videolarda Didim'in "O" görünmeyen yüzüne el feneri tuttu... 
Özışık, aslında Aysberg'in görünen kısmını ele aldı... Temsil, Didim belediyesinin borç batağı içinde yüzdüğüne hiç değinmedi... Didim belediyesinin borç sıralamasında ilçeler bazında birinci, iller kategorisinde de ilk 3 arasında olduğunu söylemedi bile... Peki, bunca borca rağmen Didim halkının refahına yönelik ortada proje bazında bitmiş bir eser var mı? Yok! 
Ne var?
Sokaklara döşenmiş kilitparke taş! Zaten onun parası da sokak sakinlerinden tahsil edilmişti!

 
Gündem Otuzbeş arşiv: 2016

Atabay'ın 6.5 yılda "yaptım" dediği işlerin başında sadece sadece soklara kilit parke döşeme işi geliyor...
Kilitparke döşeme işindeki dönendolapları da Didimli iş insanı Naci Şenses ortaya çıkarmıştı!

Didimli iş insanı Naci Şenses, CHP'li Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay hakkında Didim Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda da bulunmuştu! (6 Kasım 2018)

İş insanı Naci Şenses, CHP'li Başkan Atabay'ın kendisine telefonda tehditler, hakeretler savurup iftiralar attığını öne sürerek, hakkında dava açılıp cezalandıılması yönünde Didim Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.


Şenses, dedektif gibi iz sürüp dönemim CHP İlçe Başkanı Gökmen Karataş'ın yeğenleri üzerine kurduğu KİP adlı şirkete fahiş fiyatlar üzerinden verilen kilit parke taşı döşeme ihalelerini deşifre etmiş, Didim Belediyesini milyonlarca liralık kamu zararına girmekten kurtarmıştı!   



Adnan Abacı... Çorum'un dağ köylerinden inip Didim'i keşfedenlerden... Abacı, hemşerisi, dönemin CHP İlçe Başkanı ve Demirbaş ailesinin biricik damatları Gökmen Karataş'ın yanında Demirbaş ailesinin benzinliğinde pompacı olarak asgari ücretle işe başlıyor... Atabay'ın belediye başkanı olmasının 41. gününde üzerine KİP A.Ş. şirketi kuruluyor. (Karataş'ın yeğenleriyle.)
Adnan Abacı, benzin pompacılığından Anonim şirketi sahibi yapılıveriliyor... 

Tekrar ediyoruz; Didim'de rant mı deniniz?



Faturalara göre; hem eş Gamze Abacı hem de koca Adnan Abacı, beton, ahşap kalıp, bordür taşı ve kiltparke taşı vb. işlerinden anlıyor! 



Abacı'lar karı-koca başlıyorlar Didim belediyesinden D22 ihaleleri toplamaya! KİP A.ş. ve Şahin Market'e Didim belediyesinin ne kadarlık ihale verdiğini Müfettişler geriye dönük 2014 yılının Mayıs ayından günümüze kadar incelemeye akıl edip kalkışırlarsa; siz o zaman seyreyleyin RANT gümbürtüsünü!
Yahu, Türkiye'nin hangi marketçisi ilçesinin belediyesinden D22 ihale usulüyle Çocukların Sünnet işini almıştır? 

Çocukların pipisinden rant!


Benzin pompacılığından A.Ş. sahibi Abacılar... (Fotoğraf: Facebook'tan alınmıştır.)



Didim belediyesinin eş Gamze Abacı'dan D22 usülle aldığı hizmet alımlarının içinde çocukların sünnet ettirilmesi de yer alıyor... Didim belediyesinin 2017 yılına ait Denetim Komisyonu raporu incelendiğinde; koca Adnan Abacı'nın aynı yıl içinde aynı sokağa 3 defa kilit parketaş döşediği yer alıyor! Bu nasıl bir rant işidir deyip, devletin hiç bir yetkilisinin neden aklına gelememiştir, bu Denetim Komisyonu raporuna bakmak, incelemek? Kimlerin ve nasıl rant elde ettiği aleni orada yazıyor! Şimdi, Atabay diyebilir mi Family Abacı'lar Didim belediyesinden bir kuruşluk rant elde etmemişlerdir? Family Abacı'lar; Didim belediyesi sayesinde zenginleşmemişlerse; dünün asgari ücretli benzin pompacısı, bugün nasıl oluyorda çorap değiştirir gibi yılda 1-2 defa lüks otomobil değiştirebiliyor?   

Gelelim ranta, runta bulaşmamış belediye personeline...

Gökhan Kutucu... Harita teknikeri, Didim belediyesi İmar müdürlüğü memuru... Velev ki 7 bin lira maaş alsın... 



Pandemi sürecinde Gökhan Kutucu'nun 500 bin liraya lüks jip aldığını ortaya çıkarmış, hayırlı uğurlu olsun demiştik...
Bakın Didim belediyesinin İmar'ında çalışan bir memurdan söz ediyoruz...
Gökhan Kutucu'nun Didim'de bir düzineye yakın dairesinin olduğu öne sürülüyor...
Jet sosyetenin mekanı Akyaka'da da villa satın aldığını haberleştirdik...
Kutucu, jip haberimizden sonra devlet soruşturma açar korkusuyla jipini sattığını da haberleştirdik...
Gökhan Kutucu'nun hobilerinin arasında balık avının da olduğu sosyal medyada paylaştığı yat fotoğraflarıyla haberleştirdik...
Yat işlerinden anlayanlar; Gökhan Kutucu'nun balık avı hobisini ifa etmek için almış olduğu iddia edilen yatın fiyatını o günlerde 150 bin dolar olarak belirlemişlerdi...
Sosyal medyada paylaşılan bu fotoğraflar daha sonra kaldırılmıştı...
En son Gökhan Kutucu hakkında yapılan ihbar/iddalarda; gizli ortağının olduğu ve bu kişi ile de elektrik işleri yaptığı belirtiliyordu...

Sevinç Karataş... 2. Dönem CHP'den Didim belediyesi meclis üyesi, Ditab müdürü, CHP Didim e. ilçe başkanı Gökmen Karataş'ın eşi...

 

Karataş, meclis üyesi olmasının ardından Atabay tarafından belediyeye bağlı Ditab adlı kuruluşa müdür yapıldı... (2014 Mayıs) Karataş hala Ditab'ın müdürü... Belediyeye göre Didim turizminin alt yapısını Ditab kalkındırıyor... 6.5 Yıldır Ditab'ın müdürü olan Sevinç Karataş'ın Didim turizminin hangi alt yapısını kalkındırdığı bilinmediği gibi; ne kadar müdür maaşı aldığını da bugüne kadar açıklayamadı... Demek ki Didim'de turizmin kalkınması gözle görülecek bir şey değil!

Emine Öznur Gündoğdu... Başkan yardımcısı... 2 Ay seks kölesi gibi cinsel tacize uğradığını kameralara anlatan Zeynep'in, çiftlikte gördüğü kişilerin de arasında da yer alan Gündoğdu'nun, Atabay neredeyse onun da orada olduğu anlaşılıyor... Emine Önur Gündoğdu'nun serveti CİMER üzerinden yapılan şikayet ile ortaya çıkmıştı... Kaynaklar; Gündoğdu'nun parasız yatılı devlet tarafından okutulduğunu öne sürüyorlar... Dolayısıyla; aile bireylerinin üzerindeki servetin de Emine Öznur Gündoğdu tarafından son 5 yılda yapıldığına işaret ediyorlar... Emine Öznur Gündoğdu, geçtiğimiz yıl son model mercedes bir otomobil ile belediyeye gidip geliyordu... Gündem 35'in haberinden sonra; Atabay tarafından da uyarıldığı belirtilen Gündoğdu'nun o günden sonra mercedesle belediyeye gelip gitmediği belirtilmişti...

Bu arada sıcak bir ihbardan da söz edelim... Dibel'in başına (Müdür) getirilen ve aynı zamanda Atabay'ın, Ali Çağlar'ın çiftlik müdavimleri arasında yer alan Öner Çiçek'te yeni bir otomobil almış... Otomobilin 400 bin lira olduğu iddia ediliyor!

Daha kimleri yazalım... Ucu bucağı görünmüyor ki... Mesela, yüksek performans çalışan başkan yardımcılarından Yusuf Deveci, bakmış görmüş akşamları yorgun argın Akyeniköy'e gitmek olmuyor demiş, gündüzden yarım kalan işlerini tamamlamak için Altınkum'da kendine 1+1 daire satın almış. Can kurban böylesi başkan yardımcısına. Ne mutlu Deveci'ye; halkın, esnafın sorunlarını gece gündüz demeden hem dinliyor hem de elinden geldiğince çözüme kavuşturuyor...

Aslında Didim'de rant denilince; günlerce aylarca yazsanız bitmez! 
Didim'deki rant konularını da Atabay'ın etrafındakilerden başlarsanız yazmaya; Atabay'ın da rant konusunda ne denli haklı mücadeleler verdiğine tanık olursunuz!

Düşünün, adam öylesine rant konularında mücadele ediyor ki; aynı zamanda çiftlikten de arkadaşının kocasını dahi tanıyacak fırsatı bulamıyor!
Tıpkı, rant için verdiği mücadeledeki gibi!

Ha... Birde tersten düşünün... Atabay, rant için mücadele etmemiş olsaydı, Family Gündoğdu'ların serveti acaba kaça katlamış olurdu?

İyi ki Didim'de CHP'den bir cesur yürekli adam var ve rantçılara karşı gece gündüz mücadele ediyor..

Yoksa; rantçılara karşı verilen mücadelede stratejik planların Ali Çağlar'ın çiftliğinde yapıldığı da nereden bilinecekti!!!

Rant mı dediniz?
Didim mi dediniz?
Haydin oradan...
Herşey ortada değil mi?

Neyse son sözü de sayın Kılıçdaroğlu söylesin:
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Antalya Konyaltı Belediyesi açılış konuşmasından: "Nerede bir CHP'li Belediye görürseniz, orada yaşayan insanlarda huzur, mutluluk vardır!" (Temmuz 2016)

Not: Ali Çağlar'a soru: Çiftlik misafirlerinizin arasında sandoviç, yapıp yiyenler var mıydı?