Didim Belediyesi’nde iflas bayrağı çekildi

Didim Belediyesi’nde iflas bayrağı çekildi

Didim Belediyesi’nde iflas bayrağı çekildi
16 Ekim 2018 - 09:16

Aydın'ın CHP'li Didim Belediyesi'ndeki icra şoku, inanılmaz boyutlara ulaştı. Türkiye'de ilk kez bir belediyenin borçlarından dolayı belediye binasının satılığa çıkarılmasını Yeni Asır özel haberle 'İcradan SATILIK' belediye sarayı' başlığıyla okuyucularına duyurmuş, bu özel haber ülke gündemine bomba gibi düşmüştü. İstanbul Anadolu 6'ıncı İcra Dairesi'nde daha önceden haciz edilen malların değerinin düşük olmasından dolayı Didim Belediye Sarayı'nın 'Kıymet Takdiri' yapılması için Nehirsan A.Ş'nin avukatı Murat Sultansu tarafından karar çıkarılmıştı.
Geçtiğimiz günlerde de bilirkişiler ve icra müdürü "Kıymet Takdiri" yaparak belediye binasının satışa çıkarılması için ilk adım atılmıştı.

ARAÇLARI KAÇIRDILAR

Avukat Sultansu, "İcra Dairesi belediyeye ait 108 araçtan 10 tanesinin haciz edilebileceği yönünde görüş bildirdi. İçlerinde makam aracı da var" dedi.
Atabay'ın 09 D 0001 plakalı makam aracının da bulunduğu 10 aracın haciz işlemi yapılacağı için kaçırıldığını da aktaran Sultansu, "Araçların görevde olduğunu öğrendik. Fakat sadece haciz koydurduğumuz 10 araç görevde. Ne zaman geleceğini bize söylemiyorlar" diye konuştu. Didim Belediyesi'nin borç batağına sürüklenmesindeki süreç Başkan Ahmet Deniz Atabay'ın Nehirsan A.Ş'ye iki rezidans projesi için verilen yapı ruhsatını, 30 Mart'ta göreve gelmesinin ardından iptal etmişti.
Konunun yargıya taşınması ardından Danıştay 6. Dairesi iptal kararını bozarken, belediye de firmaya 1 milyon 405 bin 565 TL ödemeye mahkum edilmişti.

AYDIN CHP'DE KILIÇLAR ÇEKİLDİ

CHP Aydın'da anket krizi nedeniyle Germencik İlçe Başkanı Hasan Toker'in istifasını vermesinin ardından, istifası istenen Nazilli İlçe Başkanı Ali Deveci ise savcılığa müracaat etmişti. 6 il yöneticisi istifa ederken, kendisine küfür ettiği için il başkan yardımcısı hakkında suç duyurusunda bulunan eski il başkanı Barkan Kalınomuz, CHP'nin Aydın'da sahipsiz olduğunu söyledi.
Kalınomuz, "Tertip ve ağırlamadan sorumlu başkan yardımcısının görevi pasta alıp kola dağıtmak mı? Böyle şey olmaz. İl başkanım Aydın'a gelmiyor. Bu böyle yürümez" dedi.

İHS AN KARATAŞ / KAZIM YÖRÜKCE-Yeni Asır


GÜNDEM OTUZBEŞ İHA ABONESİDİR