Deniz Yücel'e kötü haber: İhraç talebiyle disipline sevk edilen o isme uyarı cezası geldi...

Deniz Yücel'e kötü haber: İhraç talebiyle disipline sevk edilen o isme uyarı cezası geldi...
15 Nisan 2019 - 14:40CHP İzmir İl Yönetim Kurulunun 05.02.2019 gün ve 2019/4 sayılı kararı ile CHP Buca İlçe ve İl Delegesi Doğan Atıcı, İl Başkanı Deniz Yücel'in girişimleriyle tedbirli olarak geçici ihraç cezası ile İl Disiplin Kuruluna sevk edilmişti.

10 Nisan Çarşamba günü İl Disiplin Kurulunun yaptığı kovuşturmada, Buca Belediyesini ve İl başkanını kamuoyu önünde itibarsızlaştırmak ve örgüt içerisinde infaale yol açmak gibi çeşitli suçlamalarla dosya hazırlanmıştı.

Atıcı, CHP İzmir İl Disiplin Kurulu'nda Doğan Atıcı "Ben kimseyi ve özellikle partimi itibarsızlaştıracak birşey yapmadım. Ben doğma büyüme Bucalıyım, yoldan geçen herhangi birine sorsanız Buca Belediyesinin durumunun içler acısı olduğunu söyler. Ve aday adaylığı sürecinin nasıl ne şekilde yönetildiğini her CHP'li ve her Bucalı gibi biliyoruz. Ben partimi itibarsızlaştırmadım ama itibarsızlaştıran birileri varsa beni disipline verenlerdir" şeklinde savunma yaptığı öğrenildi.

Yedi ayrı suçlama karşısında Atıcı'nın bu savunması karşısında İl Disiplinin Kurulunun aldığı kararla "tedbir” kaldırılarak uyarı cezası verildiği belirtildi.