ÇOK ŞEKER ADAM BU AZİZ KOCAOĞLU, ŞİMDİ ÇIKMIŞ PİYASAYA "ADAMLIK" RESİTALİ ÇEKMEYE!

ÇOK ŞEKER ADAM BU AZİZ KOCAOĞLU, ŞİMDİ ÇIKMIŞ PİYASAYA "ADAMLIK" RESİTALİ ÇEKMEYE!
12 Aralık 2019 - 00:19 - Güncelleme: 12 Aralık 2019 - 02:58
ERTAN YILDIZ

İnanın bu işine gelmediğinde şekekeri fırlayan Aziz Kocaoğlu var ya; çok şeker bir adam!
Şimdi tutmuş bu nam-ı diğer Bay Kemal'e (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu) İzmir üzerinden savaş açmış! 
İlçe ve il kongrelerinde Bay Kemal'e dersini verecekmiş!
Neden olmasın!
Memnunluk duyarız!
Bay Kemal, zaten canıma minnet deyip, CHP'nin başından kurtulabilmek için takvim yapraklarını kopartmaya çalışırken, Yüce Aziz Bey'in böylesine bir işe İzmir özelinden kalkışmasını da açıkçası garipsedik!

Ya Yüce Aziz Bey siyasetten anlamıyor ya da yanında beslediği yalakalar Yüce Aziz Bey'e gaz vermeye devam ediyor diye düşündük!

Kolay değil, 15 yıl Yüce Aziz'in attığı kemiklerle yaşamak!
Ve... Şimdi de kıyısından köşesinden "bak bak seni terk etmedik" kıvamında yazılar yazmak!
Bir insan kendi özgeçmişini sogulayamıyorsa, bırakın kendisinin özeleştiri vermesini...

Soruyoruz; 15 yıl İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmamış olsaydı; Sarı Çizmeli Mehmet Ağa takar mıydı Yüce Aziz Bey'i m.kine? 

Neymiş efendim Bay Kemal'e ders vermek üzere Tokatlı Aziz Bey fistanlarını kuşanasıymış! Alsancak'ta ofis tutasıymış!
Yüce Aziz Bey, lütfen etrafınıza bir bakar mısınız?
15 Yıl beslediğiniz sirke yavrularından kimler kaldı yanınızda?
Yahu, aday olup olmayacağınızı açıkladığınız Ekim Başında, kaç tane yazdığınız ilçe belediye başkanı yanınızdaydı? 

Siz ki; Bay Kemal'e makamında "adayım" dediğiniz gün; Bay Kemal'in Özel Kalem Müdürü, FETÖ'nün Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan'ın kankası Tuncay Ceylan'ın İzmir'e postalanmayacağını bilmiyorsanız, zaten başlı başına bir siyasi felaketsinizdir!

Eh be Yüce Aziz Bey... Biz bunları Temmuz'un 2019'da dile getirirken, çok özür dilerim frekansmetreleriniz köpek döşeği mi çıkarıyordu? 

Yahu, 2015 seçimleri öncesi Dersimli Bay Kemal'i, Bayraklı açılışında İzmir'den MV olmasına davet eden siz değil misiniz?

Şimdi üç beş yalakanızla kalkmışınız Dersimli Kemal'e "ADAMLIK" dersi vereceğim ayaklarında kongreleri dizayn etmeye!

Kusura bakmayınız Yüce Aziz Bey, adamlık dersi verecek olanlar önce kendisinin adam olup olmadığına bakması gerekmez mi? Biz böyle düşünüyoruz...

Önce tarihe bakacaksınız Yüce Aziz Bey... Kaç tane "adam" kaç tane "vatan haini" nereden çıkmış onu bileceksiniz!
Öncelikle; Türkiye Cumhuriyetini ve iki eserimden biri dediği CHP'yi kuran GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün adını dahi söylemekten kaçınan ve partisine sızan vatan hainlerine karşı savaş açacaksınız!

Anladınız mı Bay Yüce Aziz Bey?
Önce ideolojik duruşunuz olacak!

Bak bi etrafına?
2 Tane adam gibi adam göster ki çıktığın yolda destek olalım!

Nerede uğursuz var ki besledin yanında, şimdi de kalkmış Bay Kemal'e gününü gösterecekmişsin!
Yemezler!
Okuma yazman varsa, biz Bay Kemal'in 2020'de olmayacağını, olası erken seçimin olacağını 2 ay öncesinden yazdık!

Yanlış anlamayınız; Masonlar bile fikrini açıklamadan önce biz buradan yazdık: "Aziz Bey bu dönem kesinlikle aday olmalı!"

Siz ne yaptınız?
Mal oğlu mal akıl verenlerinizle; "İstanbul medyası karşısında dayanamam" deyip, İstanbul medyasının sirke yavrularına kendinizi ilk günden malzeme yaptınız! Yalan mı?

Yüce Aziz Bey, 10 bin dolara kimin önde gidip gitmediğini söyleyen o korktuğunuz İstanbul medyasının sirke yavrularını da isim isim biliyoruz!

Ama, siz İzmir'de beslediğiniz o gazeteci sirke yavrularının ağzına baktığınızdan, nerede ne şekilde satıldığınızı da göremediniz!

Beter olunuz demiyoruz!
Ama, kendiniz yarattınız bu ortamı!
Şimdi kalkmış onurlu partili ayaklarıyla Bay Kemal'e dersini vereceğim muhabbetine!
Sizi ilk satan partinin başına diktiğiniz Deniz Yücel olmadı mı?
Hangi yüzle kalkıp şimdi Deniz Yücel için küstürdüğünüz partililerinizin yüzüne bakabileceksiniz? 
Deniz Yücel, dün sizin için doğru bir adaydıysa, çık o zaman bugünde "beni satmadı" diye arkasında dur!
Yüce Aziz Bey, çok özür dilerim... Ne sizin gibi siyasetçiyim... Ne de beslediğiniz gazeteciyim... Nasıl ki makamınızda (eşinizden) yeğeniniz özel kalemizin yüzüne söylediğim şekliyle; "İkinci operasyon geliyor. Seni de alacaklar" dediğim de; süreci tahlil edip konuşmuştum!

Kafanızın basıp basmadığı zaten ortada...  Besleme sirke yavrularızla da Bay Kemal'e ders vermek için yola çıkmışsınız... Hayırlı uğurlu olsun...

Fakat, bırakın aklını, helaya gitmek için cebinde 1 TL'lik bozukluk parası dahi olmayan adamlarla nereye kadar gidebilir siniz?

Lütfen yanlış anlamayınız; siyasetçilerin az bucuk yüzünü tanıdığımız için olacak, biz zaten ne siz ve ne sizin gibilerden çödürmek için 1 TL para isteriz ne de çalı dibine çödürmekten kaçınızırız! (Konak'ta işenecek hela da yok artık!)

İşer geçeriz!

Neyse; İzmir CHP üyeleri, Yüce Aziz Bey'in şekerini lütfen yükseltmeden, varsa tabii ki, 2020 üzerine Bay Kemal'siz İzmir'de siyaset yapmak istiyorsa zilimizi çalabilir!

Nasıl olsa besleme dansözlerin orman içine kaçak kondurduğu villasının yoluna lavantadan döktürülecek asfalt işimiz de yok!  

Bu kadar bedavadan bilgi Yüce Aziz'e yol göstermeye yetmez mi?

Anlamıyorsa mı?
Koyuver gitsin!


Not:  Yüce Aziz Bey, başkanlığınızın son 10 yılında; kaç tane Çankaya Iskartası işbitiriciyi ve Alevi postuna bürünmüşleri işe almıştınız?
İzdivaç programlarında bayanlar paravanı açtırmadan önce bay adayların neyini öğreniyorlardı? Kriterlerini değil mi? Kusura bakmasınlar Bay Kemal'in de kriterlerini bugüne kadar öğrenemedik! Özellikle "Yolsuzluklar" konusunda! Varsa bitirdiği bir dosya, anında yayımlamak bizden... Hadi Bay Kemal'i de geçelim... Büyükşehir'de hangi bürokrat kıçına İngiltere'den ısmarlama 13 bin dolarlık pantalon geçiriyor? Bunu da görmemiş mi Yüce Aziz Bey? Kolundaki saat mı? dediniz... 400 Bin TL şekerim.. 400 Bin TL... Kuşoğlu Bülent'in düğününde giydikleri hariç...!