'Çocuğumu gözlerimin önünde kaybetmek istemiyorum''

Mersin’in Tarsus ilçesinde 2017’nin ocak ayında dünyaya gelen Ömer Kaygı, henüz 8 aylıkken başına gelen rahatsızlar yüzünden konuşamaz, hatta nefes alamaz hale geldi.

'Çocuğumu gözlerimin önünde kaybetmek istemiyorum''
24 Ağustos 2019 - 16:36

Şahin Mahallesinde yaşayan Aziz -Zekiye Kaygı'nın 5 çocuğundan biri olan Ömer, hayata tutunmak için kendisine uzatılacak yardım elini bekliyor. Küçük çocuk neredeyse 15 günde bir Akciğer enfeksiyonuna bağlı ani rahatsızlanma yüzünden Adana'da yoğun bakım ünitesinde cihaza bağlı olarak yaşamını sürdürüyor. Rahatsızlığı konusunda henüz bir tanı konulmaması da aileyi çaresiz bir bekleyişe itmiş durumda. Epilepsi, Bronköpnomoni, Hipertrofik kardiyomiyopati ve metabolik bozuntu rahatsızlığı görülen Ömer'e Kasım ayında kaldırıldığı Adana Başkent Hastanesinde, Hipotoni (kas güçsüzlüğü) teşhisi de konuldu. Hastalığı konusunda tam bir tanı koymakta zorlanan hekimler önceden uygulanan tedaviyi iyileştirerek yeni bir ilaç kürü listesi yaptı. 10 aydır nefes almadan makineye bağlı yaşayan çocuğun evde bakım süreci de zorlu geçiyor.
Aile nöbetleşerek elektrik kesintisi ve oluşabilecek olan cihaz arızasına karşı hazır kıta bekliyor.
Günde 8 saat çocuğunun başında nöbet tutan baba Aziz Kaygı da arta kalan zamanlarında vinç operatörü olarak çalışarak çocuğun ve evinin masraflarını karşılamaya çalışıyor.