ÇİĞLİ MECLİSİ: PKK KINANDI, BARIŞ PINARI HAREKETİNE TAM DESTEK VERİLDİ

ÇİĞLİ MECLİSİ: PKK KINANDI, BARIŞ PINARI HAREKETİNE TAM DESTEK VERİLDİ
11 Ekim 2019 - 19:28

Çiğli Belediyesi’nin Ekim ayı toplantısında; AK Parti Grup Başkan Vekili Boztepe,
CHP Grup Başkan Vekili Avdan ve MHP’li Mustafa Yıldız’ın imzalarını taşıyan ortak metinde PKK kınandı, Barış Pınarı Hareketi için de birlik ve destek mesajı verildi.

İŞTE ÇİĞLİ MECLİSİNE GELEN O ORTAK METİN:  

T.C. ÇİĞLİ BELEDİYESİ MECLİSİ PARTİ GRUPLARININ

KAMUOYUNA TERÖR ÖRGÜTLERİNİ KINAMA METNİ

 

Çiğli Belediyesi meclisini temsil eden CHP, AK PARTİ ve MHP üyeleri olarak parti kimliklerimizin de üstünde olan Türkiye Cumhuriyeti, Vatandaşlarımız adına sorumluluk almış, halkımızdan vekalet alarak bu koltuklara oturmuş meclis üyeleriyiz.

Kuruluş amacı cumhuriyetimizi yıkmak, devletimizin bekasına, askerimizin, polisimizin ve halkımızın canına kast etmek olan, toplumsal birliğimizi, kardeşliğimizi ve huzurumuzu hedef alan hangi terör örgütü varsa Çiğli adına, halkımız adına, kınamak ve lanetlemek bizlerin gurur duyacağı, onur duyacağı ilkeli bir harekettir.

İzmir Karabağlar ’da 18 Ağustos 2019 tarihinde ve Ege Bölgesinde değişik alanlardaçıkan orman yangınları, bu çatı altında birlikte çalıştığımız her meclis üyesinin yüreğini de yakmıştır.

İzmir'in ormanları, o bölgede yaşayan binlerce canlı yok olmuş, bölgede vatandaşlarımızın malları zarar görmüş ve yerine belki de on yıllarca geri koyamayacağımız bir fauna yok olup gitmiştir.

Terör örgütünün sebep olduğu anlaşılan bu yangınlarda, doğamızı, canlılarımızı, İzmir'imizin ve çocuklarımızın geleceğini kundaklayan terör örgütünü, Çiğli Meclis üyeleri olarak lanetliyor, bu türden alçak eylemlerle bizleri yıldıramayacaklarını, korkutamayacaklarını kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Biz Çiğli Belediye Meclis üyeleri olarak TÜM KAMUOYUNA çağrıda bulunuyor ve diyoruz ki;

Belediye meclisimiz tüm üyeleriyle birlikte, adı ister PKK ister İŞİD ister FETÖ veya her ne olursa olsun, tüm terör örgütlerini ve DESTEKÇİLERİNİamasız, fakatsız lanetliyoruz.

Öte yandan, iki gün önce Suriye sınırında başlayan "Barış Pınarı Harekatı’nın", askerlerimiz kayıp vermeden,

Masum insanlar zarar görmeden, başarıyla sona ermesini diliyoruz. Asıl güç, güvenlik ve saygınlığını silaha, savaşa ihtiyaç duymadan koruyup sağlamaktır. Türkiye yakın ve geçmişte bunu başarmış ülkedir, yine başarabilir.

Ordumuzun Başarı elde etmesi ortak arzusudur. Bu hareket Suriye’nin terörden arındırılmasıdır. Amacımız bölgemizdeki akan kanı durdurmak barışı sağlamaktır. Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN dediği gibi “YURTTA SULH CİHANDA SULH” bölgemizde yaşanmasını temennimizdir. Allah Ordumuzun yardımcısı olsun.

CHP GRUP Bşk Vekili     AK PARTİ GRUP Bşk Vekili    MHP ADINA

Mustafa AVDAN                Hüsnü BOZTEPE                Mustafa YILDIZ