CHP'yi karıştıran kurşun

CHP'yi karıştıran kurşun

CHP'yi karıştıran kurşun
18 Kasım 2018 - 12:42 - Güncelleme: 18 Kasım 2018 - 12:53

İzmir’de CHP’den Çiğli Belediye Meclis üyeliği için aday adayı olan Gürsel Öztürk, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'la yaşadığı tartışmanın ardından ayağından vuruldu. Öztürk’ün ifadesinde kavganın nedeniyle ilgili sadece ‘parti içi mesele’ demekle yetindiği, kendisini vuranı ise görmediğini söylediği öğrenildi

FATİH ŞENDİL-İzmir

İzmir Karşıyaka'da önceki akşam CHP'yi karıştıran bir olay yaşandı. CHP'den Çiğli Belediye Meclis üyeliği için aday adayı olan Gürsel Öztürk (50), iddiaya göre Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'la önce telefonda, ardından da Bostanlı'daki bir parkta yüz yüze tartıştı. Yeni Asır'ın ulaştığı ilk ifadeye göre Öztürk, bu tartışmanın ardından ayağından vuruldu. Hastaneye kaldırılan ve tedavi altına alınan Öztürk, polislere verdiği ilk ifadede Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için de ismi geçen Akpınar'la tartıştıklarını anlattı.
Öztürk'ün, Akpınar'la yaşadığı tartışma sonrasında kendisini kimin vurduğunu görmediğini söylediği öğrenildi.

AKPINAR'A ULAŞILAMADI

Partide şok etkisi yaratan silahla yaralama olayı sonrası harekete geçen polis, gece geç saatlerde ifadesine başvurmak üzere Başkan Akpınar'ı aradı ancak ulaşamadı. Savcılığın talimatı doğrultusunda Başkan Akpınar'ın emniyete davet edilerek ifadesine başvurulacağı öğrenildi.

Olay önceki akşam saat 23.00 sıralarında Bostanlı 6522 sokak üzerinde bulunan Kardeşler Parkı içindeki Karşıyaka Belediyesi'ne ait müze önünde yaşandı. Öztürk, iddiaya göre Kent Hastanesi'ne 23.10-23.15 sıralarında ayağından yaralı halde geldi. Hemen tedavi altına alınan ve ayağındaki kurşun çıkarılan Öztürk'ün silahla yaralanmadan dolayı geldiği için hastane yetkilileri durumu polise bildirdi. Polis, Çeşme Alaçatı'da kasap dükkanı olan Çiğli CHP Meclis üyesi aday adayı 50 yaşındaki Gürsel Öztürk'ün ön ifadesini aldı.

'PARTİ İÇİ MESELE' DEDİ

Yeni Asır'ın ulaştığı ilk ifadesinde Öztürk, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'la önce telefonla tartıştıklarını ve ardından da Bostanlı'daki Kardeşler Parkı'nda bulunan Başkan Akpınar'ın yanına gittiğini ve burada da kendisiyle hararetli bir tartışma yaşadıklarını söyledi. Öztürk, küfürleşmeye varan tartışma sonrası kim olduğunu bilmediği bir kişi tarafından ayağından vurulduğunu ileri sürdü.
Olay anında alkollü olduğu iddia edilen Öztürk, Akpınar'la tartışmasının sebebi ile ilgili ise, "CHP'de aile içi bir tartışmaydı. Başka bir şey değildi" demekle yetindi.

İfade için aranan Başkan Akpınar'a ulaşılamadığı öğrenilirken, Akpınar'ın bilgisine başvurulması için Emniyet'e davet edileceği öğrenildi.

'TARAFTARI DÖVDÜRDÜ İDDİASI'

İlçede daha önce Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı ile ile İtalya'nın Umana Reyer Venezia takımları arasında 2017 yılında oynanan FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final mücadelesinde yaşanan olaylarda Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın tartıştığı bir kişiyi dövdürdüğü ileri sürülmüştü.