CHP'nin İzmir'deki iki firesinin ardından başkaları da gelecek mi?

CHP'nin İzmir'deki iki firesinin ardından başkaları da gelecek mi?
16 Kasım 2020 - 22:45 - Güncelleme: 16 Kasım 2020 - 23:18Bilindiği üzere; İzmir'in CHP'li Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz 16 Aralık 2019 günü FETÖ'den tutuklanıp cezaevine konulmuştu.Devamında; İzmir'de FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti Oğuz’un tutuklu bulunduğu süreyi de dikkate alarak tahliye kararı verdi. (3 Temmuz 2020)

İ. Burak Oğuz'un cezaevine konulmasının ardından 3 Ocak 2020 günü Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Orhan Sarıbal, Milletvekilleri, İl Başkanı Yücel, İBBB Soyer'in de katıldığı Urla'da bir toplantı gerçekleştirilmişti... Torun, toplantıda "Sevgili başkanımız mutlaka aklanacak ve görevine dönecektir, biz buna yürekten inanıyoruz” demişti...

İ. Burak Oğuz, FETÖ'cü iddialarından 6.3 yıllık bir hapis cezası aldı... Görevine dönmesi bile düşünülecek bir konu değil artık!
Fakat, ne hikmetse İ. Burak Oğuz hakkında verilen yargı kararları olmasına karşın, CHP'den atılması/atılacağı hiç bugüne kadar gündeme gelmedi ve getirilmedi de!
Tam tersi, hala Urla Belediye Başkanı gibi ortalıklarda dolaşabiliyor, istediği zaman CHP Genel Merkezini ziyaret edebiliyor, Genel Başkanla çektirdiği fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşabiliyor... 

Düğün değil dernek değil, Serdar Aksoy'u partiden atmak nereden çıktı?

CHP Genel Merkezi, Serdar Aksoy konusunda olması gerekeni ve doğru olanı yapmıştır! 
Nasıl mı?
Bu soruya da en güzel yanıtı Serdar Aksoy'un Menemen'e Belediye Başkanı adayı olmasına destek sağlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve Grup Başkanvekili Özgür Özel verecektir diye düşünüyoruz!
Fakat, Seyit Torun'un Urlalı hakkkındaki gibi; "Elimizde bir belge yoktu. Bir bilgi gelmemişti" demiyeceğinin garantisini de Serdar Aksoy için veremeyiz!

Evet... CHP, devletin büyük bir jesti ile Serdar Aksoy'u YDK'ya göndererek; olası gelişmeler çerçevesinde "laf yükü"nden de kendisini bir şekilde kurtarmış olmuştur!

Özgür Özel doğal olarak Serdar Aksoy içinde sazı eline alacaktır! Öncelikle; bu konu Özel'in car car konuşmalarıyla debisinden başka kanallara aktarılacak bir konu değildir!
Fakat, Serdar Aksoy'un YDK'ya gönderilmesi ya da olası gelişmeler de bugüne mahsus konular mıydı?
Hayır!
Geçtiğimiz ay olması gerekenlerdi!
Serdar Aksoy'un akıbetine ilişkin konular Ankara kulislerinde minimum 1.5, 2 aydır konuşuluyordu... Ve... CHP tepe yönetiminde de bu konuyu bilmeyen yoktu!
Yoksa Engin Özkoç başkanlığındaki heyet İzmir'e bu iş için neden gönderilmişti? 
Ayrıca, Engin Özkoç'un İzmir'e neden geldiğini İzmir il yönetiminde bilmeyen var mıydı?
Serdar Aksoy'un akibetine yönelik bilgileri uzaylılar mı sızdırıyordu?
İçişleri Bakanı sayın Soylu'nun rahatsızlığı, İzmir depremi vb. gibi konuların gündemi değiştirmesi, konunun Ekim'den Kasım'a ötelenmesine olanak sağlamıştır!

Ha... Serdar Aksoy'a benzemez CHP'de başka başkanlar yok mu?
Var!
Bakın, geçtiğimiz yılın Eylül'ünden beri yazıyoruz... Hatta sayın Kılıçdaroğlu'na da Genel Başkanlığı tadında tuzunda bırakması adına; Temmuz 2019'da çağrıda bulunmuş ve eklemiştik: "Belediye Başkanlarınızın halleri devlet meselesi haline gelmiştir!"
Evet... Bundan böyle CHP'li Belediye Başkanlarının durumu da Serdar Aksoy olayıyla birlikte devlet meselesi olduğu artık gün yüzüne çıkmış bulunmaktadır!

Ey CHP'li Başkanlar, Ak Parti Hükümetinin bile sabrını taşırdınız ya; pes doğrusu! Yahu görevden almayalım, düzelirler diye yırtınan devletin görevlilerini bile zıvanadan çıkardınız ya; bundan sonra da başınıza ne geliyorsa hak ediyorsunuz demektir!

Bundan sonra darısı kimin başına mı?

Flaş gelişmeler için;

Bizi izlemeye devam ediniz...