CHP'li Urla belediye başkanı Oğuz'un "devrim" yaratacak hamlesine Prof. Zihni Sinir'den yorum geldi: "Kıskandım..! Duygulandım..!"

CHP'li Urla belediye başkanı Oğuz'un "devrim" yaratacak hamlesine Prof. Zihni Sinir'den yorum geldi: "Kıskandım..! Duygulandım..!"

CHP'li Urla belediye başkanı Oğuz'un "devrim" yaratacak hamlesine Prof. Zihni Sinir'den yorum geldi: "Kıskandım..! Duygulandım..!"
15 Haziran 2019 - 13:16 - Güncelleme: 15 Haziran 2019 - 14:50Gazeteci Mutlu Tuncer, CHP'li Urla belediye başkanı Burak Oğuz'un yerel yönetimler üzerinde adeta "devrim" yaratacak meclis önergesini "İşte bu gün, meclis toplantılarını neredeyse sabah namazını müteakip yapmayı arzulayan Urla Belediye Başkanı..." şeklinde yazarak sosyal medya hesabından paylaşmış...

Başkan Oğuz'dan "kuşluk vakti" meclisi toplama önergesi!

Gazeteci Tuncer,  "meclis toplantılarını neredeyse sabah namazını müteakip yapmayı" diyerek başkan Oğuz'un Urla belediye meclisinin bundan böyle  "kuşluk vakti" toplanacağının bilgisini de bir şekilde aktarmış oldu takipçilerine...

CHP'li meclis üyelerinden başkan Oğuz'a çelme!

CHP'li başkanın bu önerisi Urla belediyesi AKP'li meclis üyeleri tarafından "olumlu" ve "yes" butonuna basılarak karşılanırken, meclis çoğunluğunu elinde bulunduran CHP'li meclis üyelerinin "no" butonuna basması, başkan Oğuz'a "çelme" taktılar yorumlarının yapılmasına neden oldu!

 Manisalı ünlü karikatürist İrfan Sayar'ın Prof. Zihni Sinir tiplemesi...

Başkan Oğuz'un kuşluk vakti meclisi toplama hamlesinin (Önergesinin) CHP'li meclis üyelerinin çelmesiyle geri tepmesine içerlenen Prof. Zihni Sinir, bu durum karşısında sesiziliğini bozup şunları söyledi: "Tatil için bu yıl Urla'nın Balıklıova köyünü geldim. Sahilde güneşleniyordum... Bir pandonimo koptu! Hemen sesin geldiği merkeze doğru yürüdüm. Sezgin'in kahvesindeki hararetli konuşmaların olduğu masaya yakın oturdum. Başladım kulak kabartmaya! Konuşulan konu, dün yapılan Urla belediyesi meclis toplantısıydı. Herkes şunu söylüyordu; 'CHP'li meclis üyeleri başkan Burak Oğuz'a yamuk yaptılar'. 'CHP'li meclis üyeleri AKP'li meclis üyeleri kadar bile olamadılar' yorumları yapılırken, meselenin de içyüzünü öğrenme şansı buldum. Açıkça ve kestirimden ifade edeyim: Başkan Oğuz'un bu kuşluk vakti meclisi toplantısı yapma fikrinin çöpe atılmış olmasına derinden üzüldüm. Bir ara içimden de geçemedi değil... Tutup bu CHP'li meclis üyelerini tek tek arayıp, ağızlarının paylarını vermek bile geçti içimden... Yüzbinlerce proceye imza atmış olmama rağmen, bir belediye meclis toplantısının kuşluk vakti yapılmasını ben bile akıl edemiyorsam, bu CHP'yi yönetenlerde de hiç akıl olmadığını düşüneceğim artık."

Prof. Zihni Sinir: "Maldivlere gidecektim. Esenler otogarından bindiğim otobüs beni Urla Balıklıova'da indiridi"

Tatil planları arasında Urla Balıklıova'nın olmadığını belirten Prof. Zihni Sinir, Urla Balıklıova'ya gelişini de şöyle anlattı: "Maldivlere gitmek için gidiş dönüş uçak bileti aldım. Fakat, İstanbul havalimanı yerine Esenler otogarı gitmişim. Otogardan çıkan ilk otobüse sorup soruşturmadan bindim. Son durakta indirin beni dedim. Sabah ezanı okunmaya yakın kuşluk vakti muavin beni Özal'ın Yeri yazılı tabelanın önünde indirdi. Sağıma soluma baktım, otobüsün son durağının Balıklıova olduğunu öğrendim." 

Prof. Zihni Sinir, "Başkan Oğuz, bu buluşuyla beni çok duygulandırdı"

Şans eseri Balıklıova'ya tatile geldiğini ifade eden Prof. Zihni Sinir, çok kısa sürede Balıklıova'daki sıcak ortama uyum sağladığını söyledi. Prof. Zihni Sinir, başkan Oğuz'a CHP'li meclis üyelerinin çok büyük haksızlık yaptığını savunarak şunları kaydetti: "Temsil, başkan Oğuz, AKP'li ve de meclis çoğunluğu AKP'lilerde olsaydı, CHP'li meclis üyeleri bu önerge için "no" butonuna basarlar mıydı? CHP'liler bu güzelim önergeyi ret etmekle ellerine ne geçti? Bu CHP'li meclis üyeleri 'kuşluk vakti yapılan her meclis'ten hayır çıkar' Atasözünü duymamışlar mı? Düşünün, bütün bir ilçe hor hor derin uykudayken, meclis toplanıyor ve bir sermayenin, betoncunun imar işi geliyor meclise... Sermayenin tarlası bir anda meclis'ten geçiyor ve imara açılıyor... Düşünün o vakitte hangi medyacı yatağından kalkar da Urla belediyesi meclis toplantısını izler? İşler tereyağından kıl çeker gibi yürüyüp gitmez mi? Koca ilçe yaşayanlarının sabah mahmurluğu üzerindeyken siz meclis toplantısını yapmış, çift şekerli çayınızı tangırtada tıngırtada karıştırıyorsunuz... Bundan daha güzel bir mutluluğu nerede bulacaksınız? Herkes mutlu mutlu işine gücüne giderken, sizde koca ilçeyi yönetmenin mutluğu içinde olmaz mısınız? Aslında, başkan Burak Oğuz'a Urla ilçe teslim edilirkende CHP'nin yanlış yaptığını düşünüyorum. Bence, Burak Oğuz'un yeri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğu. Umarım Burak Oğuz o günleri de görür. Kısacası başkan Oğuz'un kuşluk vakti meclis toplama procesinin CHP'li üyeler tarafından geri teptirilmesine çok üzüldüm. Proce müellifi olarak da başkan Oğuz'u çok kıskandım. Bu proce başlı başına bir devrim yaratacaktı. Yazık oldu... Yazık oldu... Gül gibi proce suya düştü..."