CHP'li Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz'un tebrik kabulleri ünlü simalarla devam ediyor...

CHP'li Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz'un tebrik kabulleri ünlü simalarla devam ediyor...
09 Mayıs 2019 - 02:08 - Güncelleme: 09 Mayıs 2019 - 10:48Urla'nın yeni CHP'li belediye başkanı Burak Oğuz'u tebrik ziyaretlerinin ardı arkasının kesilmediği belirtildi...

Renkli simaların yanısıra başkan Oğuz'u ünlü kişilerde ziyaret ettiği bildirildi.

Urla belediyesi sosyal medya hesaplarından dün paylaşılan fotoğraflarda; gazeteci Osman Gencer, işinsanı Selim Gökdemir, Medicalpark Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Zeki Hozer, çektiği "CHP'ye oy vermeyin" videosu ile ulusal medyaya konuk olan bir dönem CHP YDK üyeliği yapmış Tuncelili İbrahim Sefer yer alıyor. İş insanı, AKP'nin 2009 yerel seçimlerinde Bayraklı Belediye Başkan adayı olan Selim Gökdemir'in adı bir dönem aşağıdaki haberlerde yer almıştı:  

"AKP Adaylığından “Paralel” Suçlamasına

19 Aralık 2015 13:53

Ege’nin Sesi - İzmir’de belirli aralıklarda düzenlenen ‘Paralel Yapı’ operasyonlarında son olarak gözaltına alınan ve yakalama kararı çıkarılan isimler dikkat çekti. Son operasyonda gözaltına alınan 34 kişi içerisinde yer alan ünlü işadamı ve geçtiğimiz günlerde Ege TV’yi satın alma girişiminde bulunan Sahip Selim Gökdemir, 7 Haziran Genel Seçimleri'nde AKP İzmir 2'nci Bölge'den milletvekili aday adayı olan avukat Mehmet Girgin, Rodi'nin eski sahibi Çetin Gazancı, Vakıflar Bölge Müdürü Kenan İba ile firari olan Şifa Hastanesi'nin eski başhekimi Mahmut Akdoğan’ın ismi ilk göze çarpanlar oldu."

"KÜÇÜKBAY BÜTÜN "BABA İSİMLERİ" İFŞA ETTİ !

23 Şubat 2017, Perşembe 11:08 

KUZEYEGEHABER-İzmir'de, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi ve yöneticisi oldukları iddiası ile tutuklanan, örgüt içinde "Babalar Grubu" olarak bilinen işadamları Ahmet Küçükbay, Abdullah Kavuk, Metehan Kavuk ve Şeref Sipahi hakkındaki iddianame tamamlandı.

(...)

Küçükbay, İzmir'de 2007 yılında kurulup, uydu yayını yapan, 15 Temmuz 2016'daki darbe kalkışmasından sonra kapatılan Kanal 35 televizyonu hakkında da bilgi verdi. Küçükbay, televizyonun kuruluşu ile ilgili olarak, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eniştesi de olan AKP 24. Dönem İzmir Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Tekelioğlu'na işaret etti. Küçükbay, "2007 yılında Mehmet Tekelioğlu, yanında Fatih Yıldırım (AKP İzmir Konak İlçe Teşkilatı eski başkanı), Niyazi Memur (AKP İzmir İl Yönetim Kurulu eski üyesi), Nazmi Kalyoncu (AKP İzmir İl Teşkilatı eski başkan yardımcısı) ve inşaat şirketinden ortağım Selim Gökdemir ile birlikte fabrikama geldi. 'Televizyon kurmak istiyoruz.  İzmir'in sağ görüşlü bir televizyon kanalı yok. Önümüzde seçimler var. Siyasi programlar yaparız. Dini programlar da yaparız. Sen de ortak ol, kişi başı 100 bin TL sermaye koyalım' dedi. Eşit hisseli altı ortak olarak kanalı kurduk. Danışma mekanizması Mehmet Tekelioğlu'ydu. Daha sonra ortakların çoğu ayrıldı, hisselerin yüzde 75'i bende, yüzde 25'i Selim Gökdemir'de kaldı" diye konuştu.

(...)

Küçükbay, Gökdemir'in televizyonu yönetmek istediğini, kendisinin "Davul başkasında, tokmak başkasında olmaz" diye karşılık verdiğini söyledi. Küçükbay, daha sonra Gökdemir'in televizyonu ele geçirmek için plan yapıp, kendisini dolandırmak istediğini de iddia etti. Diğer yandan, iddianamede, Küçükbay'ın, FETÖ/PDY üyeleri ve yöneticilerini, örgütün stratejisini yaymak amacı ile bu basın kuruluşuna yerleştirdiği ifade edildi.

YAZILARINI BİRDEN KESTİ                                                                                                               

Küçükbay, eski ortağı olan işadamı Selim Gökdemir'in Kütahyalı'yı susturmak için kendisine yardımcı olacağını ve Sabah gazetesi yönetim kurulu başkanvekili Serhat Albayrak ile arasının iyi olduğunu söylediğini öne sürdü. Gökdemir'in bu iş için Ensar Vakfı'na 3 Milyon Dolar bağış yapmasını ve bu işlem yapmak için parayı kendisine vermesini istediğini söyleyen Küçükbay, parayı vermediğini, İstanbul'a giderek Albayrak ile bizzat görüştüğünü ifade etti. Küçükbay, yaklaşık iki saat görüştüğü Albayrak'a, Kütahyalı'nın yazı ve yorumlarından duyduğu rahatsızlığını anlattığını, bu konuya çözüm bulmak için geldiğini söylediğini ifade ederek, "Ancak (Albayrak) kendisinin benim (FETÖ'cü olmadığım yönünde) röportaj yapmam konusunda bilgi ve taleplerinin olmadığını, Selim Gökdemir isimli şahısla da hiçbir şekilde görüşmediğini belirtti. Orada anladım ki Selim Gökdemir beni Serhat Albayrak ve Ensar Vakfı'nın ismini kullanarak dolandırmak istemiş" dedi. Küçükbay, "Serhat Albayrak ile yaptığım bu görüşmeden sonra Rasim Ozan Kütahyalı'nın hakkımdaki gazete yazıları birden kesildi. Ancak televizyon programlarındaki konuşmaları devam etti" diye konuştu.   

http://www.kuzeyegehaber.com/guncel/23/02/2017/kucukbay-butun-baba-isimleri-ifsa-etti-Tuncelili Sefer'in o videosu Takvim gazetesine manşet olmuştu: 

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi İbrahim Sefer'den Kemal Kılıçdaroğlu'na İzmir çıkışı

26.01.2019 10:07