CHP'li Tanal, memleket meselesine parmak bastı! TBMM Üyeler Lokantası'nda deniz levreğinin porsiyonu neden 48 lira?

CHP'li Tanal, memleket meselesine parmak bastı! TBMM Üyeler Lokantası'nda deniz levreğinin porsiyonu neden 48 lira?
31 Ekim 2019 - 17:41 - Güncelleme: 31 Ekim 2019 - 18:17

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Üyeler Lokantası'nda deniz levreğinin posiyonunun 48 TL olduğunu ve salataya, ekmeğe ayrı ücret alındığını söyledi. Tanal, "Demek ki 'Meclis’te her şey ucuz' değilmiş" ifadesini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Üyeler Lokantası'ndaki balık fiyatlarını eleştirdi.

"Kızılay’ın göbeğinde balık restoranında deniz levreğinin porsiyonu 37.5 TL. Yanında ayrıca salatası, ekmeği vs. veriliyor" diyen Tanal, devamında şunu söyledi:

"TBMM Üyeler Lokantası’nda ise deniz levreği porsiyonu 48 TL. Salataya, ekmeğe ayrı ücret alınıyor. Demek ki 'Meclis’te her şey ucuz' değilmiş."

​TBMM Üyeler Lokantası'ndaki fiyatları ucuzluğu nedeniyle daha önce birkaç kez sosyal medyada gündem olmuştu. Daha sonra lokantada 1 TL olan çorba fiyatının, Divan Kurulu'nda alınan kararla birlikte 2 TL'ye yükseldiği ifade edilmişti.


Av.Mahmut TANAL@MTanal

Kızılay’ın göbeğinde balık restoranında deniz levreğinin porsiyonu 37.5 TL. Yanında ayrıca salatası, ekmeği vs. veriliyor.

TBMM Üyeler Lokantası’nda ise deniz levreği porsiyonu 48 TL. Salataya, ekmeğe ayrı ücret alınıyor.

Demek ki “Meclis’te her şey ucuz” değilmiş.

Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle


256