CHP'li Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay 'Adnan Hoca'nın avukatını mı tuttu?

CHP'li Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay 'Adnan Hoca'nın avukatını mı tuttu?
18 Eylül 2020 - 13:33 - Güncelleme: 18 Eylül 2020 - 14:25Bugün "Tecavüz" iddiasından Didim Adliyesine yeni avukatı Uğur Poyraz'la giden Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

İstanbul Barosuna kayıtlı avukat Uğur Poyraz'ın aynı zamanda "Adnan Hoca" olarak bilinen Adnan Oktar Örgütü'nün de avukatı olduğu öne sürüldü. 

Gazeteci Mine Kırıkkanat, 26 Nisan 2020 tarihli Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan köşe yazısında Adnan Oktar Örgütü’ne ve sanıkların avukatlarına değinerek, Uğur Poyraz ve Ümit Kocasakal için ‘mafya avukatı’ ifadelerini kullanmıştı.

İŞTE KIRIKKANAT'IN O YAZISI: 

Hayaller baro başkanlığı, gerçekler mafya avukatlığı

Savunma hakkı, hukukun kutsalıdır. Her sanık gibi Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü davası sanıklarının da avukatları vardır, olmalıdır.
Ama Adnancılar gibi toplumun dayandığı tüm etik kurallarını altüst, dinsel ahlakı tersyüz ve kandırdığı çocukları taciz, hatta tecavüz ettikten sonra fuhuşa dayalı şantaj metası olarak kullanıp avucuna aldığı muktedirler aracılığıyla da devletin içine FETÖ’yle birlikte sızan bir casusluk mafyasını savunmak; “meslek icabeti” ya da “savunma hakkı” gerekçeleriyle sıradanlaştırılamayacak bir tercihtir.
Her tercih gibi, böyle bir tercihin de bedeli vardır. Adnancılar türü bir suç örgütünü savunanlara “mafyaya avukatlık yapıyor” denir.
Av. Uğur Poyraz gibi hem mafyanın avukatı, hem kanal kanal TV gezip devlet, hukuk, ahlak nutukları atan sosyal demokrasi havarisi olunmaz. Prof. Dr. Ümit Kocasakal gibi hem mafyanın avukatı hem ulusalcı Kemalist hukukçu da olunmaz.
Kısaca hem mafya avukatı hem erdemli hukukçu olmaz! Olmaya kalkmak, en hafif tanımıyla hadsizliktir.
Tutuklu gazetecilere çakma ziyaret
Mafya savunma kariyerinde, “kumarhaneler kralı” Ömer Lütfü Topal, Ayvaz Korkmaz çetesi ve seri katil Atalay Filiz’in avukatlığını da yapan Av. Uğur Poyraz, 2006 yılından öteye Adnancıların baş avukatı oldu. 2018’de bizzat Adnan Oktar’ın Edirne Cezaevi’nden kendisine yenilenmiş vekâlet gönderdiğine bakılırsa gizliden gizliye hâlâ avukatı... Gizliden gizliye diyorum, çünkü Uğur Poyraz, 7 Eylül 2018’de attığı bir tvitle Adnan Oktar’ın avukatı olmadığını ilan ettiyse de savcılığa yansımış bir istifa belgesi yok.
Zaten Uğur Poyraz, gizlemeye idmanlı bir zat.

(...)"