CHP KONAK İLÇE BAŞKANLIĞINA MUHALEFETİN ORTAK ADAYI: AHMET KARADAĞ

CHP KONAK İLÇE BAŞKANLIĞINA MUHALEFETİN ORTAK ADAYI: AHMET KARADAĞ
10 Aralık 2019 - 15:41
TURAN ÇATAL

Ahmet Karadağ, muhalefetin ortak güçlü adayı olarak Konak CHP İlçe Başkanlığına yoğun talepler üzerine aday olmak adına sahaya indi. Kendisine bu onurlu yolculuğunda başarılar diliyorum.

Ahmet Karadağ; Kendisini İz-Beton Genel Müdür Yardımcılığı evresinde tanıdım. Devrimci, demokrat, yurtsever kişiliği ile dost ve can biri olarak yüreklerimize dokunmuştu! Daha sonraları dostluğumuz devrimci bakış açısı ile daha da kökleşerek sürdü.

Konak Belediyesi'nde Hakan Tartan döneminde belediye şirketi olan Mer-Bel Genel Müdürlüğü görevinde bulunmuştu... Başkanla görüş ayrılığı neticesinde başarı ile yürüttüğü bu görevinden istifa etmişti.

Geçen dönem Konak İlçesinden Büyükşehir ve Konak İlçe Meclis üyeliği görevlerini devrimci onur ve ruhuyla yürütmüştür.. Bu görevlerini CHP Konak Meclis Gurup Başkanvekilliği ile de taçlandırmıştı...

Kısacası siyasi arenaya geçişinde hep dik, onurlu, devrimci bakış açısıyla CHP gelenek ve ahdı-vefa kültürünü önde tutarak siyasi yaşamında başarılarını grafiksel olarak yükseltmiştir.

Ahmet Karadağ, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş, diplomasını ben şahsen gördüm ve mevcuttur. Bir teknik mühendis olarak şimdi de siyasi mühendislik üzerine mastır yapmak için Konak CHP İlçe Başkanlığına aday olarak kendisini CHP'nin onurlu, yiğit, devrimci örgüt tabanına emanet ediyor.

Konak İlçesinin CHP'nin yiğit evlatları gücünü tabandan, örgütten alan, kimsenin adamı olmayan, sadece örgüte teslim olan ve CHP örgütüne hesap verecek kadar yiğit olan evladı Ahmet Karadağ’ı bağırlarına basacağını düşünüyorum.

CHP Konak İlçesi İzmir’de bir çoban ateşi yakacaktır...Tabanın, örgütün sesinin ve gücünün yeşereceği, hayat ve yaşam bulacağı bir yönetim İlçeye kazandırılacaktır. Konak İlçesindeki bu örgütsel onurlu yolculuk İzmir’in tüm İlçelerine örnek olacağı düşüncesindeyim. Sonrasında CHP İzmir İl kongresi ile demokrasi şöleni taçlandırılacaktır. İzmir, CHP gelenek ve kültüründe hep örnek olmuştur. Yine İzmir yapacağını yapacaktır. Demokrasi şölenini şanına uygun yaşayacaktır ve yaşatacaktır.

Benim buradan acizane bir tavsiyem olacaktır. Konak Belediye Başkanı Sayın Abdul Batur kardeşime! Konak İlçesi Narlıdere’ye benzemez! Sonra belediye başkanları örgüt işinde bence biraz tarafsız olmalı. Her adaya eşit mesafede olmalı! Ben buradan dostane uyarımı yapmış olayım! Sonra beni kimse bu konuda uyarmadı demeyiniz!

Ben de şimdi edindiğim duyumlar çerçevesinde Büyükşehir Belediye Başkanımız sevgili Sayın Tunç Soyer’de Konak İlçesinde Ahmet Karadağ’a sıcak bakıyormuş! Buna ne diyeceksiniz şimdi? Beyler örgütü örgüte bırakınız! CHP'nin yiğit evlatları tabanın sesini çok iyi hisseder ve gereğini yapar. Yeter ki gölge etmeyiniz!

Bazı asansör simsarları, partinin üst kademesinde görev alıp bu görevlerini bireysel ikballerinde kullanan siyasiler ve yandaşlarına açık çağrımdır: CHP geleneğinde biyat kültürü yoktur! El-etek öperek belirli yerlere gelenler, geldikleri gibi de giderler deyimini anımsatayım. Gücünü örgütten ve tabandan alanlar, gönüllerde yer ederek partiye güven ve huzur getirirler. Tıpkı Ahmet Karadağ gibiler diyebilirim.

CHP Konak İlçe Başkanlığı kongresi tüm örgüte hayırlı ve uğurlu olsun. Demokrasinin zaferini taçlandıralım kongremizle! Kazananın olduğu, kaybedenin olmadığı bir kongre süreci yaşamak dileğiyle esenlikler diliyorum sevgili okurlarım.