CHP İZMİR İL FENA KARIŞTI! İL DİSİPLİN KURULUNUN BUGÜNE KADAR ALDIĞI KARARLAR 'YOK HÜKMÜNDE' Mİ SAYILACAK?

CHP İZMİR İL FENA KARIŞTI! İL DİSİPLİN KURULUNUN BUGÜNE KADAR ALDIĞI KARARLAR 'YOK HÜKMÜNDE' Mİ SAYILACAK?
19 Eylül 2019 - 23:17 - Güncelleme: 19 Eylül 2019 - 23:32

    ÖZEL

Deniz Yücel... CHP İzmir İl Başkanı... Mesleği Avukatlık...

CHP İzmir İl Başkanı Yücel'in CHP Tüzüğü'nden ve Siyasi Partiler Kanunu'ndan "bi haber" olabileceğini düşünebilir misiniz?

Sanırım aklı başında herkes bu soruya "Hayır" yanıtını verecektir!

Gel gelelim kazın ayağı öyle değil!

CHP İzmir İl Başkanlığı'ndan (İçeriden) aldığımız duyumlara göre fena karışmış!

Nasıl mı?

Siyasi Partiler Kanuna ve CHP Tüzüğünün 65. maddesine göre; nüfusu 500 binin üzerinde olan illerde siyasi parti il yönetimleri ve disiplin kurulu üyelerinin şekli açık açık belirtilmektedir...

İzmir'de 500 bin nüfusun üstünde bir il olduğuna göre; CHP İzmir İl Didiplin Kurulu da 9 Asil Üyeden oluşmaktadır....

Fakat, Siyasi Partiler Kanuna ve CHP Tüzüğüne göre; 9 kişilik CHP İzmir İl Disiplin Kurulu Üyelerinin en az 4 tanesinin de HUKUKÇU (Avukat) olması zorunlu!

Çarşaf liste ile gidilen İzmir İl kongresinde; İl Başkanı Yücel İl Disiplin Kurulu Üyelerini kanuna ve CHP Tüzüğüne aykırı bir şekilde oluşturmuş ve şu an görevi başında olan 9 İl Disiplin Kurulu Üyesinin arasında sadece 2 hukukçu (Avukat) bulunuyor!

Bir şekilde İl Başkanı Yücel, kanuna ve CHP Tüzüğüne aykırı davranarak, Disiplin Kurulu Üyeleri arasında 2 avukata yer vererek TAM KANUNSUZLUK fiilini gerçekleştirmiş oluyor!

Efsane İl Başkanlarından Kemal Karataş'ın İl Disiplin Kuruluna verdiği 60 sayfalık savunma ile ortaya çıkan bu TAM KANUSUZLUK durumu karşısında ortalığın karıştı bilgisini veren kaynağımız; İl Başkanı Yücel'in avukat olmayan iki asil Disiplin Kurulu Üyesini istifaya zorlayacağı... İsimlerini de verelim... Hüseyin Ekin ile Celal Balıkçı... Yerlerine de yedek üyelerden Avukat Mahmut Esat Aslan ile Avukat Cengiz Sertbaş'ın geleceği belirtiliyor.

Peki, kanuna ve CHP Tüzüğüne göre, İl Disiplin Kurulu Üyelerinin bugüne kadar aldıkları kararlar geçerli mi sayılacak ya da YOK HÜKMÜNDE mi sayılacak?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adalet için yürümedi mi?

Şimdi bu ADALETSİZ durum karşısında; CHP Genel Merkezi de CHP İzmir İl Disiplin Kurulunun aldığı kararları YOK HÜKMÜNDE sayması gerekmiyor mu?

Bu gerçeklerin ortaya çıkmasına yardımcı olan Kemal Karataş'a birilerinin TEŞEKKÜR etmesi gerekmiyor mu?

Deniz Yücel İl Başkanı olduğu dönemde partiden atılanlar, haklarını aramak için TAM KANUNSUZLUK çerçevesinde itiraz dilekçelerini sunduklarında, CHP İzmir İl Disiplin Kurulu ne gibi kararlar alabilecekler?

Açıkçası, aynı zamanda hukukçu olan İl Başkanı Yücel'in böylesine bir skandaldan sonra o koltukta nasıl oturabileceği de İzmir'de ayrı bir merak konusu olacağını düşünüyoruz!

Haydi partiden atılanlar... 

Buyurunuz yasal haklarınızı aramaya...