CHP İl Başkanı Yücel açıklama yapamadı

Her fırsatta fikrini beyan eden CHP İl Başkanı Deniz Yücel, Konak Belediyesi’nin kiraladığı aracı kullanmasıyla ilgili açıklama yapamadı. Yücel’in, skandalla ilgili ne diyeceği merak konusu oldu

CHP İl Başkanı Yücel açıklama yapamadı
03 Haziran 2019 - 17:22

CHP İzmir İl Başkanı Avukat Deniz Yücel'in Konak Belediyesi'nin kiraladığı aracı kullanması kent gündemine bomba gibi düştü. 31 Mart Yerel Seçimleri'nde İzmir'de CHP'den İlçe Belediye Başkan Adayı seçilen bazı isimler koltuğa oturur oturmaz tasarruf yapmak için makam araçlarını kaldırdı. Ancak 35 HM 893 plakalı Renault Fluence marka binek otomobilin Konak Belediyesi tarafından Karabağlar'da faaliyet gösteren Özdecan Turizm Taşımacılık ve Seyahat Acentesi'nden kiralandığı ve CHP İl Başkanı Deniz Yücel'e tahsis edildiği ortaya çıktı. Egeli Sabah, makam aracı skandalını önceki gün 'Halkın Parası ile Makam aracı' 'Bu araç kimin Yücel?' başlıkları ile manşetten duyurdu. Kent gündemine bomba gibi düşen haberin ardından nasıl bir tutum sergileyeceği merak konusu olan CHP İzmir'in Avukat Başkanı Deniz Yücel, açıklama yapmak yerine susmayı tercih etti. Yücel'in böyle bir iddia karşısında suspus kesilmesi bu kadar da olmaz dedirtti.

'OH NEGÜZEL'

Yücel'e en büyük tepki yine partilisinden geldi. Şatoyu başkanlık konutuna dönüştüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç ve eşi Neptün Soyer'i sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden eleştirdiği için hakkında CHP İzmir İl Yönetimi tarafından disiplin soruşturması başlatılan CHP İzmir Eski İl Başkanı Kemal Karataş yine sosyal medya üzerinden bu sefer de Yücel'e yüklendi. İl Başkanı Deniz Yücel'in Tunç Soyer'in yanlış yaptığını bile bile şatoda oturmasını destekleyip herkesi güldüren gerekçelerle savunduğunu hatırlatan Karataş, "Bu komik... Kamuoyunu şaşırtan açıklamanı şimdi anlıyoruz... Senin de altına bir otomobil çekmişler... Zat-ı muhteremler... Bedelini belediyenin ödediği... 35 HM 893 plakalı bir araba...Maaşını da belediyenin ödediği bir makam şoförü..." dedi. Paylaştığı yazıda Yücel'in avukat olduğuna da değinen Karataş, "Bedelini kamu ödesin...Sen kullan... Bu Ne etik...Ne de yasal değil... Değil mi sayın başkan... Sen hukukçusun bunu bilirsin... Kim çekti senin altına bu arabayı... Hangi belediye... Avanta araba... Avanta şoför... Oh...Ne güzel..." yazdı. Vatandaşlar, Karataş'ın paylaşımın altına yaptığı yorumlarla İl Başkanı Deniz Yücel'i eleştirdi.

NE DEDİLER;

KIYASETTIN DÜNDAR:
Kutlarım başkanım, ülke sevdalı gerçekleri gündeme getiriyorsun. Menfatına öne çıkaranları afişe etmek vatanseverliktir

ASLAN EFE: Doğru söze ne denir.?

İSMAIL KAZIMERKMENBu doğruysa çok kötü... Büyükşehir her partiden İzmirli'nin parasını kullanıyor. CHP'nin parası mi yok?

KAMURAN ALLI:
Şimdi cevap hakkını kullan tabi bulursan. Bütün İzmir karşısında olsa Karataş doğru bildiğini söyler bir an önce çark edin nasıl edersiniz bilmem 

RAMAZAN SÖNMEZ:
Neresinden baksan kötü. Bu tip hareketler neticesinde öncelik partimiz zarar görür. İhtiyaç varsa ki olması normal. İl bir oto almada neden basiretsiz?

Egeli Sabah