CHP DİDİM ADAYI ATABAY VE İLÇE YÖNETİMİ ÇERÇİOĞLU'NUN SONUNU MU HAZIRLIYORLAR?

CHP DİDİM ADAYI ATABAY VE İLÇE YÖNETİMİ ÇERÇİOĞLU'NUN SONUNU MU HAZIRLIYORLAR?
04 Şubat 2019 - 00:45 - Güncelleme: 04 Şubat 2019 - 14:17


 ERTAN YILDIZ

Öncelikle şunun altınıçizerek belirteyim; iş başa düştü hesabı, bu iş maalesef Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Özlem Çerçioğlu'na başına düştü!

Çünkü doluya koyduk almadı, boşa koyduk dolmadı!

Neredeyse 1 ayı aşkın süredir CHP'nin Didim'de seçimi kaybedeceğinin sinyallerini vermeye çalışıyorum!

En anlaşılır dille yazmaya çalışırken, satır aralarında da başlarına gelebilecek olasılıkları bugünden vermeye gayret gösteriyoruz...

Başta CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır... Allahlık Ali Bey misiniz kardeşim, günlerdir Nurettin Koçak'ın ilçe başkanlığında Didim'de CHP'nin seçimi kaybedeceğini gerekçelerini de ortaya koyarak yazıyoruz...

Ali Bey, Nurettin Koçak görevden alınmadığı sürece, Didim'de seçim kazanma şansınızın olmadığı her geçen gün biraz daha netleşiyor!

Be mübarek adam Aydın da mı yaşıyorsun yoksa Mars'ta mı?

Nurettin Koçak'ın el altından ve dolaylı şekilde Ak Parti adayına çalıştığını size anlatabilmek için hangi dilden yazalım?

Manisa'nın Alibeyli köyünden çocukluk arkadaşım (Aynı sınıfta okuduk) ilkokul mezunu Halil İbo bile Didim'de olup bitenler için yazdıklarımı okuyup anladıktan sonra üşenmeyip telefonda “Bu kalın kafalılar bu kadar açık yazdığın halde hala anlayamıyorlar mı bu ilçe başkanı ile CHP'nin Didim'de seçim kaybedeceğini” belirterek içini döküyor! (Halil İbo, lastik top gibi bir o partiye bir bu partiye zıplamayan, atadan dededen CHP'li bir köylümdür.) 

Abartmıyorum Özlem Hanım, leşber Halil İbo'yu Didim'in başına getirip koyma şansım olsa, Atabay'la değil Didim'de seçim kazanmak, odacınız dahi aday olsa seçim güle oynaya kazanılır!

Bu yüzden diyorum ki; CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, ivedilikle görevden alınmalı, yeni ve dinamik bir ilçe başkanıyla seçimden zaferle çıkmanın önü açılmalıdır...

Şimdi diyeceksiniz ki; Deniz Atabay doğru bir aday mıdır?

Haklısınız...
Bana göre de değil!
Gerekirse 18 şubat'a varmadan risk durumuna göre adaylıktan alınması bile çözüm olabilir diye düşünüyoruz...Sevgili okurlar ve sevgili Didimliler... Şu fotoğraftakilerin hallerine bir bakar mısınız? 
Bu nasıl bir bakışmadır? 
Soldan bakıyorum "Rüzgar gibi geçti" halleri... Sağdan bakıyorum "Borçlusunun yakasına yapışan alacaklı" halleri... Ortadakinin bakışlarını görüyor musunuz?.. Mübarek kayınpeder... Kızımız zengine varıyor hallerinde! 
Sonra düşünüyor ve yüzlerce sorular oluşuyor kafamın içinde...
Yahu bu kadının kocası falan yok mudur? diyorum kendi kendime... Kocası var da hakkından mı gelemiyor? Nedir bu kadının Atabay'la alıp veremediğini düşündükten sonra sahi bu kadının 1.5 milyonluk belediyeden tazminat alacağı vardı ya o geliyor aklımıza... Ve... yoksa tazminat alacağını tahsil etmek için "ne zaman ödeyeceksiniz" halleriyle önüne geçip bak horoz gibi "gagalarım ha mı" demek istiyor... Açıkçası ne yazacağımızı şaşırmış durumdayız... Bu fotoğraftan daha vahimini de gönderdi Didimli okurlarımız... Hanımefendi bu defa cenazede başkan beyin tepesine şemsiye tutuyor ıslanmasın diye! Haydi fotoğrafı yayımlamayalım... Ama, zevzeklik olur da bu kadar mı olur arkadaşlar seçim arefesinde? Didim'in yönetimi bunlara mı kaldı arkadaşlar? Nasıl bir siyasi ciddyetsizliktir anlaşılır gibi değil! 

Gelelim Nurettin Koçak'ın neden görevden alınması gerektiği hallerine...

Nurettin Koçak'ı ilçe başkanlığına hazırlayan kim?
Mümin Kamacı!
Karataş'ı deviren Koçak'ı seçen delegasyonu kim hazırladı?
Mümin Kamacı!
Halen mevcut CHP Didim delegasyonu kimin ağzının içine bakıyor?
Mümin Kamacı'nın!
Halen mevcut CHP içindeki 3-4 yöneticinin istifa dilekçesi kimin cebinde?
Mümin Kamacı'nın!

Mümin Kamacı'nın 2014 yerel seçimleri öncesinde adaylığının düşürülmesinden sonra DSP adayı olduğunda CHP'den istifa edip peşinden DSP'ye gidenler kimdi?

Nurettin Koçak... Mevcut CHP Didim İlçe Başkanı...
Vedat Ege... DSP'den Didim Belediyesine Meclis Üyesi seçilen ve Kamacı'nın CHP'ye dönme olasılığına destek olmak adına bu defa CHP'ye geçen şimdinin Ak Parti aday adayı Kadir Kabak'ı kapı kapı esnafa tanıtan kişi... Peki, Ak Parti aday adayını Didim esnafına tanıtan bu kişinin yarın bir işarette Ak Parti adayı Mümin Kamacı'nın yanında yer almayacağının kim garantisini verebilir?

Araya girip sayın Çerçioğlu'na bir soru sormak istiyorum...
Sayın Çerçioğlu, siz siyasi hayatınız boyunca ve bir CHP'li olarak Ak Parti'nin İl ya da herhangi bir ilçe kongresini ziyaret edip, delegelerini her hangi bir aday üzerine yönlendirdiniz mi?Bakınız; o günlerde hiç bir siyasi parti üyesi olmayan şimdinin Ak Parti Didim Belediye Başkan adayı Mümin Kamacı, CHP kongresinde sarı listeye destek vermek adına, hem sandıkları kontrol ediyor hem de delegasyonu denetliyor! 

Bu fotoğraflardan daha net ve anlaşılır bir belge olabilir mi?

Sayın Çerçioğlu, Didim'i sizden başkasının da tedavi edemeyeceğini düşündüğümüz için ve de bu aşamadan sonra CHP'nin ve sizin siyasi geleceğiniz adına da her hangi bir olumlu gelişme, adım atılmazsa, kaydedilmezse, "Adım Hıdır, elimizden gelen budur" der sonra da "ne haliniz varsa görün"ü ekler, semtinizin kıyısından bile geçmeyiz! Açıkçası bu tehlikeleri yazmaktan bıktık usandık! 

Tanı koymanıza gerek yok sayın Çerçioğlu, hastalığın adı kangren! Kurtulmanın yolu ilçe yönetiminin değiştirilmesiyle başlıyor...

Mümin Kamacı, kangrenin organizmanın kalbinden başladığını biliyor... Ne zaman kollara ve bacaklara ineceğini bildiği içinde kesmek için acele etmiyor! Zamanı geldikçe göreceksniz ki Didim'deki CHP organizmasının ne kolu kalmış... ne bacağı... Şimdi, kolsuz, bacaksız bir organizmanın üzerindeki kafa sağlıklı çalışır mı? 

Düşenbiliyor musunuz CHP seçim bürosundaki sobanın üzerinde kestane kebabı yapılıyor, bu bilgi 2 dakika sonra Mümin Kamacı ve Ak partililerin dilinde başlıyor gezinmeye! Bırakın CHP Didim seçim ofisine günde kaç kişinin girdiği bilgisini, cinsiyetlerine kadar kimlerin girip çıktığının raporu günlük ulaştırılmıyorsa, İzmir'e buyurunuz!

Ali Abbas Aydın... Ahmet Yılmaz... Gökmen Karataş... Sanırım bu arkadaşlar Atabay'ın seçim sorumluları olmuş... Peki, bu arkadaşların tamamı Karataş ilçe başkanı iken ve kongrede Kamacı'nın delegasyonu ve adayı Koçak karşısında sandığa gömülmediler mi?

Düşünün iktidardayken ilçe kongresini alamayan takım, şimdi kalkacak Kamacı'dan seçim mi alacak sanıyorsunuz?

İbrahim Eray-Ahmet Yılmaz, Ali Abbas Aydın-Gökmen Karataş çıkar üzerine bir şekilde ortak değiller mi? Peki, bu arkadaşlar için yarın iktidar ha Kamacı olmuş ha Atabay olmuş, değişen bir şey olabilir mi? Atabay'da dahil, sosyal demokrasinin evrensel ve ideolojik temellerinden hangisi buralara gelebildi?
Ahmet Yılmaz, kendisinin dışında kaç tane oy CHP'ye getirebilir? Akılları fikirleri bu arkadaşların rant peşinde koşmak değil mi? Abuzittin Kesekağıdı mı aldı o tarları köylülerin elinden de sonra imara açıp bir gecede milyoner oldu?

Sayın Çerçioğlu, geçtiğimiz hafat Sarıgül ilk Şişli mini mitinginde şunları söylemişti: "Lafım sayın Kılıçdaroğlu'na değil etrafını saran kenelere!" 

Mesele salt ilçe başkanı Koçak'ı görevden alma meselesi değil... Ayrıca, Atabay'ı da etrafını saran kenelerden kurtarma meselesidir! Fakat, ilginç olan bunları kendisinin hala göremiyor oluşu! Biz bunları belirli bir bilgi ve belge akışı sayesinde elde ediyor, Didim halkının yansıttığı kaygıları da harmanlayıp, parçaları birleştirip, analatik düşünerek yazmaya çalışıyoruz... 

Atabay'ın 5 yıllık karnesinin bozuk oluşundan dolayı da Didim halkı ve CHP tabanı güven bunalımı içinde... Şimdi diyeceksiniz ki Kamacı'nın karnesi çok mu düzgün? Düzgün olmadığını bildiğimiz gibi; eşelendiğinde Atabay'ın belki de daha düzgün çıkacağının altına da imzamızı atabiliriz... Fakat, Atabay'dan sıra gelmiyor ki çoraplı çorapsız halleri yazmaya! Açıkçası, Atabay egosunun verdiği esaretle tedaviyi de kabul etmiyor!

Sayın Çerçioğlu, ortaya koymaya çalıştığımız Didim fotoğrafına baktığınızda Mümin Kamacı'nın Mümin Kamacı ile yarıştığına tanık olursunuz! 

Bakın sayın Çerçioğlu, 2018 yaz ortalarında dahi Mümin Kamacı'nın CHP'ye dönme umutları sönmemişti... Ne zaman ki Atabay ile Hamzaçebi Aşık restoranda (Kurban Bayaramı arefesi sanırım) yemek yedi, o gün Mümin Kamacı'nın CHP umutlarının söndüğü gün olduğunu yazdım... Aslında 10 gram aklı olan o yazımı milat olarak görür, başlardı o günden kenelerden kurtulmaya! 

En son bilgi de Hasan Yavuz'un Mümin Kamacı'nın kayığına bindiği şeklinde geldi... Neyse ki dün Mümin Kamacı'nın peşinden koşarak DSP'ye giden bugün il yönetcisi olan Okan Kılıç'ta babası Hasan Yavuz gibi Mümin'in (Ak Parti'ye) yanına gitmesin diye kızına evlilik teklfinde bulunduğu bilgisini verdi Didim'deki kaynaklarımız... Denk gelmişken, böylesi fedekarlıklarda bulunan yöneticileri de es geçmeyip destekleyelim ki, CHP'nin Didim'deki çöküşü hız kazanmasın! Şeriban Karakış'lar... Cem Doğan'lar... Dilaver Demir'ler... Say saya bildiğince... CHP'de zamanını bekleyenler anında geçiyor ve geçecekler Mümin Kamacı'nın yanına...

Tekrar altını çizerek belirtiyoruz... Didim'e ivedilikle el uzatılmazsa, seçim çalışmaları da Atabay'ın yüksek doz egosundan kaynaklanan tepeden bakmalarla sürdürülürse, kimselerin gücünü kandını yormasına gerek yok! Çünkü, oratada olup biteni algılayıp, sorgulayıp, doğruyu bulup uygulayacak bir irade yok!

O zaman ne yapabiliriz ki?

Topu attık bakalım Çerçioğlu'na... O da kalkar "bende bali bali oynayacağım" derse, o zaman Didim'de Çerçioğlu'nun sonunu getirir....! 

Bizden söylemesi ve buraya kadar...

Bakın CHP'de zamanı kollayanlar istifayı basıp Mümin Kamacı'nın yanında yerini almışlardı: Dilaver Demir, CHP'den istifasının ardından DSP'den 5. sıra Meclis Üyeliğini 200 bin liraya satın aldığı o günlerde iddia edilmişlti!