CHP BEŞİKTAŞ İLÇESİ DİKİLİTAŞ MAHALLESİ DELEGE SEÇİMLERİ İÇİN TÜRKİYE'DEKİ ALEVİ DEDELERİ DEVREDE!

CHP BEŞİKTAŞ İLÇESİ DİKİLİTAŞ MAHALLESİ DELEGE SEÇİMLERİ İÇİN TÜRKİYE'DEKİ ALEVİ DEDELERİ DEVREDE!
19 Kasım 2019 - 13:46 - Güncelleme: 19 Kasım 2019 - 14:18Hafta sonu CHP'nin Beşiktaş ilçesi Dikilitaş mahallesi delege seçimleri kavga nedeniyle iptal edilmişti! 

Delege seçimin iptal edilmesinden sonra Beşiktaş Cem Vakfı eski Başkanı ve Beşiktaş CHP ilçe başkan aday adayı Mehmet Aslan'ın da durumu kritikleşmiş, zora düşmüştü.

Beşiktaş CHP kaynaklarından aktarılan bilgilere göre; Türkiye çapındaki tüm Alevi Dedeleri, Mehmet Aslan'ın düştüğü bu durum karşısında harekete geçmişler! 

Deyim yerindeyse Mehmet Aslan'ı diriltmek (Siyasi) adına, bütün Alevi Dedeleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ne yapıp yap delege seçimlerini yenilettir diye ricada bulunmuşlar!

Beşiktaş'ta ortaya çıkan bu manzara; kulislerde "Dedeler Kılıçdaroğlu'nu ikna ettiler" şeklinde yorumlanırken; Kılıçdaroğlu'nun da CHP İstanbul İl Başkanlığına "1 Aralık'ta Dikilitaş mahallesi delege seçimlerini yapın" talimatını verdiği öne sürülüyor!

Kaynaklar, Kılıçdaroğlu'nun bu talimatından sonra Bişiktaş CHP üyelerinin CHP İstanbul İl başkanlığı'ndan Dikilitaş mahallesi delege seçimlerine yönelik çıkacak karara kilitlendiğini belittiler.

Öte yandan CHP İstanbul İl Başkanlığı adayları arasında gösterilen (Önceki İl Başkanı) Cemal Canpolat'ın da Beşiktaş seçimlerinin tamamlanmasıyla adylığının şekilleneceği bildiriliyor.