ÇEŞME'NİN İLK KADIN DERNEĞİ SAHADA

ÇEŞME'NİN İLK KADIN DERNEĞİ SAHADA
24 Eylül 2020 - 11:14Çeşme Kadın Dayanışma Derneği(ÇEKADER), yaklaşık iki buçuk yıl önce platform olarak faaliyetlerine başladı. Sağlam ve güçlü adımlarla ilerledi ve dernek olma yolundaki son virajıda alarak Çeşme Kadın Dayanışma Derneği oldu.

Av. Fahri Artar, tarafından tüzüğü hazırlanan Çeşme Kadın Dayanışma Derneği, aynı zamanda Çeşme’nin ilk kadın derneği olma gururunu yaşayarak bir ilke imza attı.

Ülkemizin Kurtarıcısı ve Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan biçim ve kılıkta başarıdan çok; ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır! Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacağı aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım.”

Çeşme Kadın Dayanışma Derneğinin de amacı Önder ve Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda Çeşme’de sosyal, siyasi, kültürel hiç bir ayrım yapmaksızın tüm kadınları kucaklamak. Türk kadınının ve Çeşme’de yaşayan tüm kadınların ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel konumunu güçlendirmek, kendi ekonomisi ile birlikte ülke ekonomisine katkı sağlamak ve toplumsal statüsünü yükseltmek, önlerindeki engelleri aşması ve mutlu olabilmesi için maddi ve manevi destekte bulunacak. Bu anlamda gereken eğitim, panel, konferans, seminer, proje ve kültürel faaliyetleri yürütecektir. Çeşme Kadın Dayanışma Derneği, aynı zamanda son yıllarda şiddeti iyice artan “Kadına Yönelik Şiddetin” önüne geçilmesi için gereken mücadeleyi vermekten ve bu davalara müdahil olmaktan kaçınmayacaktır. Çevresinde yaşanan olay ve sorunlara duyarsız kalmayacak, gerektiğinde pandemi (korona salgını) sürecinde ve bayramlarda daha önce yaptığı gibi ihtiyaç sahibi kişiler, çocuklar, sokaktaki canlarımız ve çevresel sorunlarda da (Çeşme Projesi ve RES’lere karşı olduğu gibi) imkanları ölçüsünde yardım ve destek olacaktır.

Şu an 55 aktif üyesi ve sosyal medyada 400’e yakın üyesi ile faaliyetlerine devam eden Çeşme Kadın Dayanışma Derneği bu iyilik, güzellik, mutluluk ve dayanışma için sizleride bekliyor.

Kalkın Kadınlar!!!

Çeşme Kadın Dayanışma Derneği’nin size ihtiyacı var. Biz inanıyoruz ki dünyanın yarısı biz isek, diğer yarısını da biz yetiştiriyoruz.Dünyada her şey kadının eseridir.  Mustafa Kemal Atatürk