Çatalca e. belediye başkanı Fırat Aykut, Yılmaz Özdil'in yazısını Kılıçdaroğlu, Yücel ve Soyer'in 3 öğün okumalarını önerip ekledi: "Defolun gidin be!"

Çatalca e. belediye başkanı Fırat Aykut, Yılmaz Özdil'in yazısını Kılıçdaroğlu, Yücel ve Soyer'in 3 öğün okumalarını önerip ekledi: "Defolun gidin be!"
03 Aralık 2020 - 14:25 - Güncelleme: 03 Aralık 2020 - 14:41

 


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibine gün, saat, dakika geçmiyor ki tepkiler gelmesin!

Bir yanda "Hedef İktidar" masalına inanan yöneticiler, diğer yanda yüzde 15'lere kadar düşen Y-CHP... 

Türkçesi ve kısacası; Y-CHP "debelenme dönemine" girmiş ve yaşıyor ama, gören ve görmek isteyen yürekli bir yönetici de yok ortalıklarda! 

İlginç olan sesini çıkarması gerekenlerin sus pus olmaları, lafa geldi mi partinin ağır topları denilenlerin de korku b.kuna olsa; köşelerine çekilmiş olmaları, Çatalca e. belediye başkanı Fırat Aykut kadar cesaretli olamaları, ister istemez meydan Kılıçdaroğlu ve ekibine kalıyor!

Temsil, 15 yıl İzmir'i yöneten Aziz Kocaoğlu'nun 1.5 yıldır sesini işiten var mı?
İlla ki eleştiride bulunması beklenilmiyor! 
Çıksın desin ki; filanca ilçe belediye başkanının bu çalışmasını, projesini başarılı buluyor ve tebrik ediyorum!
Bu da yok!
Türkiye'nin 3. büyük şehrini 15 yıl yöneteceksiniz; lafa geldi mi önemli bir siyasi profil olduğunuzdan söz edeceksiniz... Partinizin zor günlerinde dahi yanında olmayacaksınız, doğru olanı göstermek adına eleştirilerde de bulunmayacaksınız... İyi de arkadaş siz 15 yıl İzmir'i gazozuna mı yönettiniz?
Yüksel Çakmur'dan pay biçiniz!
Her yerde gövsünü gere gere çıkıp konuşmuyor mu?
İyi ki Yüksel Başkan İzmir'i 5 yıl yönetebilmiş!
Hangi biriniz Metro, Büyük Kanal vb. gibi bugün İzmir'i markalaştıran projelere imza atabildiniz? (30 Yıl öncesinin Çakmur'un seviyesine geleniniz var mı? 2020 Yılını bitirdik proje diye bakkal dükkanları açıyoruz. Tek işimiz eşimiz mutlu olsun!)
Yahu, sizler değil misiniz Yüksel Başkan'ın geride tozlu raflarda bıraktığı projeleri yıldız gibi kırkıp kırkıp İzmirlilere yeni projelermiş gibi sunan?
Yalan mı?
Tramvay projesinin aslı astarı Yüksel Başkan'ın dönemine dayanmıyor mu Aziz Bey?
Kaldı ki; Yüksel Başkanının projesi trafiği de felç eden değil, nefes aldıran bir projeydi!
Karıştırın tozlu raflarınızı... Yüksel Başkan'ın "Gültepe'ye Teleferik" projesinin fizibilite çalışmasını bulacak mısınız yoksa bulamayacak mısınız???!!! 
Partiniz, sizi yaşamınız boyunca görüp görebileceğiniz en güzel ve kutsal (İNSANA HİZMET) bir görevin başına getirecek, 15 yıl bu görevde bulunacaksınız; tam size ihtiyaç duyulacağı, fikirlerinizden faydalanacağı zamanda, mızıkçı çocuklar gibi "manane manane" dercesine çekildiğiniz köşenizden "izliyorum" demekle yetineceksiniz!

Neyse...
Tekrar yürükeli başkan Fırat Aykut'un paylaşımına dönersek; 
Fırat Aykut, Yılmaz Özdil'in yazısına öyle bir kapak hazırlamış ve paylaşmış ki; içinde ne ararsanız var! (Sessiz milyonların sesi olmuş.)
Fırat Aykut, Kılıçdaroğlu ve ekibini öylesine net kelimelerle eleştiriyor ki; "İNSANİ", "AHLÂKİ", "DEMOKRATİK" kavramları bile paramparça etmekle suçluyor!

Fırat Aykut, "eğer sizde utanacak yüz olsaydı bu yazıyı okumadan önce gereğini yapar ve istifa ederdiniz!" diyerek, yapılması gerekenleri de bir bir sıralıyor!

Gündem 35 olarak; Kılıçdaroğlu'nun çekip gitmesi için en uygun mevsimin 23 Haziran 2019, 2. İBB seçimleri sonrası oluştuğunu defalarca yazmış, en son önerimizi de Ekim 2019'da TBMM açılmadan öncesinde yapmış, tadında tuzunda bırak  artık bu işi demiştik!...

1.5 Ay öncesinde de Fatih Altaylı açık açık Kılıçdaroğlu'na "istifa et" diye yazı yazdı...

Fırat Aykut'un Yılmaz Özdil'in yazısına kapak yaptığı paylaşımını bütünsellik içinde ele alıp okursanız; geçtiğimiz hafta Haluk Pekşen'in de vurguladığı gibi; Y-CHP'nin bu ekiple iktidara gelemeyeceği gibi; Türkiye'yi de düzlüğe çıkaramayacakları görülecektir! (Temsil: Düşünün Veli Ağbaba'nın Maliye Bakanı olduğunu! Seyit Torun'un Ulaştırma Bakanı olduğunu! Oğuz Kaan Salıcı'nın Çevre ve Şehircilik Bakanı olduğunu! Yahu bu isimler değil mi CHP'yi batıranlar? Bu ülke bu adamların elinde 3 ayda ne hale gelmez?)

Öncelikle; kulislerde alçak sesle "CHP'yi KIlıçdaroğlu ve ekibinden kurtarmalıyız" diyenler; aslanlar gibi korkmadan piyasaya çıkacaklar!

En azından Fırat Aykut'un gösterdiği cesaretin yüzde birini gösterebilecekler!

İşte Fırat Aykut'un kapak paylaşımı ve Özdil'in yazısının linki: 
 
"CHP Genel Başkanı KEMAL KILIÇDAROĞLU ve tüm MYK Üyeleri ile CHP İZMİR İl Başkanı ve İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı bu yazıyı alsınlar, büyütsünler ve oturdukları masalarının karşısına assınlar. Yürekleri yetiyorsa her sabah okusunlar.
Okurken ben utandım!
İNSANİ, AHLÂKİ ve DEMOKRATİK değerleri paramparça ettiniz!
Siz sorumlu yerdeki sorumsuzlar, eğer sizde utanacak yüz olsaydı bu yazıyı okumadan önce gereğini yapar ve istifa ederdiniz !
Hem öyle böyle istifa değil, içinizde birazcık insani ve ahlaķi değer kırıntısı kalsaydı, önce Türk Ulusu'ndan özür diler ve sonra da yalnızca parti görevlerinden değil, milletvekilliğinden de, Belediye Başkanlığından da, hatta CHP'nin temizlenmesi için parti üyeliğinden de istifa ederdiniz!
Ama nerede sizde o yürek?
Korkaklar sizi...
Düşün milletin yakasından!
Birer asalak gibi yaşamanızdan ve savaş meydanlarında kurulmuş olan partimiz CHP'yi halkımızın refah ve mutluluğu için değil de yalnız kendi zenginliğiniz ve konforunuz için kullanmanızdan sizin yerinize CHP Üyeleri olarak bizler utanıyoruz!
CHP'nin sırtında yük ve Türk Ulusu'nun çagdaş uygarlık yolundaki en büyük engeli de sizlersiniz!
DEFOLUN GİDİN BE!"

Özdil'in yazısı için