Canan Kaftancıoğlu, 29 Ekim'de de 'Atatürk' diyemedi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, daha önce "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganına karşı çıkması ve “Atatürk” yerine sadece “Gazi Mustafa Kemal” demeyi tercih etmesi sebebiyle Atatürkçülerin tepkisini çekiyordu. Kaftancıoğlu'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında da Atatürk'ü ağzına almadı.

Canan Kaftancıoğlu, 29 Ekim'de de 'Atatürk' diyemedi
29 Ekim 2020 - 10:57

Canan Kaftancıoğlu CHP'nin 97. kuruluş yıldönümüne denk gelen 9 Eylül günü söylediği "Atatürk yerine Mustafa Kemal demeyi tercih ediyorum" sözleri çok konuşulmuştu.

‘Mustafa Kemal'in askerleriyiz’ sloganını ‘militer’ bulan Kaftancıoğlu'nun, ‘Mustafa Kemal'in yoldaşlarıyız’ demeyi tercih ettiği de yakın zamanda basına yansımıştı.

Kaftancıoğlu, 29 Ekim dolayısıyla sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yine Atatürk'ü es geçti.

Kaftancıoğlu'nun paylaşımının altına takipçileri "Mustafa Kemal Atatürk" yazarak Atatürk fotoğrafları ekleyerek tepkilerini gösterdiler.

23 NİSAN'DA SOYKIRIM YALANINI SAVUNDU

Canan Kaftancıoğlu’nun 23 Nisan 2013’te yaptığı bir paylaşımda, Ermeni Diasporasının soykırım yalanını diline dolamıştı.

23 Nisan 2013’te “23 Nisan’dan bir sonraki gün neydi? Bilmek istemeyenler için ipucu: 1915” paylaşımında bulunan Kaftancıoğlu’nun, bu tweeti hâlâ silmemesi dikkatlerden kaçmadı.

Veryansin.com