BORNOVA: OLGUN ATİLLA KILIÇDAROĞLU'NU İKNA ETMEK İÇİN ADAYLIK "TİMİ" Mİ KURDU?

BORNOVA: OLGUN ATİLLA KILIÇDAROĞLU'NU İKNA ETMEK İÇİN ADAYLIK "TİMİ" Mİ KURDU?

BORNOVA: OLGUN ATİLLA KILIÇDAROĞLU'NU İKNA ETMEK İÇİN ADAYLIK
07 Kasım 2018 - 09:52İzmir seçmeni "dayatmalara" karşı CHP'ye ilk sinyalini 2014 seçimlerinde vemiş, kazanılmış 29 İlçe Belediye Başkanlığı ile girilen seçimlerden 7 ilçeyi kaybederek çıkmıştı...

Bu manzara CHP Genel Merkezi için bir anlam taşıyor mu orasını bilemiyoruz ama, CHP İzmir özelinde 2019 seçimlerine yine dayatma adaylarla giderse, çıkacak faturanın 2014'ün aksine daha kabarık olacağını düşünüyoruz...

Dayatma adayla seçime gidilmeyecek ilçelerin arasında Bornova'da yer alıyor... Nasıl ki Urla'da Sibel Uyar'la, Seferihisar'da Tunç Soyer'le vb. yeniden seçime gidilmeyeciği şimdiden halk tarafından öngörülüyorsa, Bornova'da da mevcut Belediye Başkanı dayatılarak seçime girilmeyeceği apaçık görülüyor artık!.. Bornova CHP tabanından yükselen homurtular dikkate alınmazsa, Ak Parti'nin çıkaracağı bir aday dayatma aday Olgun Atilla karşısına seçimi alır gider! 

Bu gelişmeler ışığında; dün Aziz Kocaoğlu'nun desteğiyle SON DAKİKA Bornova adayı yapılan Olgun Atilla'nın Aziz Bey'in "aday değilim" açıklamasından sonra rota değiştirdiği ortaya çıktı!

Deyim yerindeyse Olgun Atilla, yeniden aday olmak ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ikna etmek adına TİM kurmuş!

Bornova kulislerinde konuşulanlara göre; bir türlü İzmir'in yakasından düşmeyen, adı bir dönem Kılıçdaroğlu'nun "Kara Kutusu" olarak yazılan çizilen restorasyon müteahhiti, Elazığ MV Gürel Erol, Olgun Atilla için kolları sıvayanların başında yer alıyor! 

İşi sıkıya tutmak adına olsa Başkan Olgun Atilla, Gürsel Erol'la yetinmeyip bu defa devreye Manisa MV Özgür Özel ile İzmir MV Murat Bakan'ı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu ikna etmek üzere devreye soktuğu belirtiliyor!

Bu üç ismi sosyal ve siyasi anlamda büyüteç altında irdelediğinizde, üçünün de nasıl ortak bir payda üzerinde yan yana geldiklerine tanık olur ve küçük dilinizi yutarsınız!..

Anadolu insanı sanırım bu üçlünün yan yana gelmesi için şu yorumda bulunurdu: "Sevdiklerini meraya bile götürürler!"

Aslında bu üçlünün bir aday etrafında bir araya gelmesi bile CHP'de yürütülen siyasetin nerelere dayandığına bir işaret değil midir?


Bornova Belediyesinin satılığa çıkardığı bu benzin istasyonunu Gürsel Erol'un almasında ne gibi bir çekince olabilir! 

Yeniden Bornova kulislerine döndüğümüzde, Gürsel Erol familyasından kimlerin Bornova Belediyesi'nden ne kadarlık ihaleler aldığı hatta satılığa çıkarılan benzin istasyonunu da Gürsel Erol'un alacağı konuşuluyor!

Altı üstü bir benzin istasyonunun Gürsel Erol'un alacak oluşu, Başkan Olgun Atilla'nın yeniden aday olmasına dayanak olacaksa, o zaman durduk yere CHP'nin Bornova'da seçim kaybetmesini niye dert edinelim!

CHP Bornova'da seçim kaybetse ne çıkar as olan sosyal ve siyasi dayanışma değil midir?

Bu üçlü acaba neden Olgun Atilla'nın etrafında toplandı? Hani derler ya düğün değil dernek değil... İşte bizde bu düğündeki düğümleri gelecek yazımızda bir bir çözmeye çalışacağız...

   


GÜNDEM OTUZBEŞ İHA ABONESİDİR