Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan CHP tepe yönetimini kızdıracak çıkış: Hiçbir HDP'liyle işim olmaz

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Belediye Meclisi’nin haftabaşında yapılan Mart ayı 2. toplantısında HDP ile köprüleri attığını ilan etti. Özcan, “Dün HDP’liler ile işim olmazdı, bugün de olmaz, yarın da! Hiçbir HDP’liyi iyi günümde, kötü günümde yanımda görmek istemiyorum” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan CHP tepe yönetimini kızdıracak çıkış: Hiçbir HDP'liyle işim olmaz
14 Mart 2020 - 13:23

Bolu Belediye Başkanı Tanju ÖzcanHDP’lilerin “Dört bin oyu geri ver” talebiyle açtığı davayı Belediye Meclisi toplantısında gündeme getirdi. Özcan şöyle konuştu: “Bunu sadece size değil kamuoyuna söylüyorum. Bizim siyasi kimliğimizi hepiniz biliyorsunuz. Milletvekilliği dönemimi, orada yaptığım konuşmaları biliyorsunuz. Ben Atatürkçüyüm. Atatürk’ün tanımladığı anlamda da Türk milliyetçisiyim. Dolayısıyla bu HDP, BDP ile hiçbir zaman yol arkadaşlığım olmadı, olamaz. Bunu özellikle söylemek istiyorum. Bundan sonra da olmayacak.”

‘HDP’NİN KENDİ ADAYI VARDI’

Tanju Özcan, konunun, parti kongresinde protokol sıralarına oturan HDP il başkanını kovmasıyla başladığını kaydetti ve şu açıklamayı yaptı: “Bizim CHP kongresine gelmiş. Niye geliyorsun kardeşim, seni kim davet etti? Özel olarak davet edildin mi? Tüm Bolu halkı davetlidir ibaresinden kendine vazife çıkarmış. Ben de dedim ki, davet edilmediği yere bir davulcu bir zurnacı gider. Bu mantıkla baktığında sen davulcu musun, zurnacı mısın? Niye geliyorsun? Gelmeni istemiyorum, dedim. İyi günümde de kötü günümde de hiçbir HDP’liyi yanımda görmek istemiyorum, dedim. Bu da benim hakkım. Bununla ilgili bir de utanmadan ve sıkılmadan suç duyurusunda bulunmuş. Kovuldun, lafına bozulup suç duyurusunda bulunmuş. Bundan sonrası için de söylüyorum, benim HDP’lilerle işim olmaz. HDP’nin burada adayı yok muydu? Sen aday çıkarttığın halde oylarının başka yere gittiğini düşünüyorsan, artık senin seçmenin olmaktan çıkmıştır.” 

EROL DEĞİRMENCİ- SEFA GÜNAY / BOLU-Aydınlık