BEYKOZ KONAKLARI'NDA HAREKETLİ HAFTA! SARIGÜL'Ü DSP'NİN BAŞINA, ALİ BABACAN İLE AHMET DAVUTOĞLU'NU BİRLEŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLANILDI!

 BEYKOZ KONAKLARI'NDA HAREKETLİ HAFTA! SARIGÜL'Ü DSP'NİN BAŞINA, ALİ BABACAN İLE AHMET DAVUTOĞLU'NU BİRLEŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLANILDI!
02 Kasım 2019 - 15:20 - Güncelleme: 02 Kasım 2019 - 15:28


Beykoz Konakları yine hareketlendi!

Hafta başından beri herkesimden insanların grup grup toplantılara alındığı belirtildi!

Çarşamba günü başlayan toplantıların bugün sonlanacağı konuşuluyor.

Bilindiği üzere; siyaset arenasında "Beykoz Konakları" önemli bir mekan!

Burada yapılan toplantılar ve alındığı öne sürülen kararlar, günlerce medyada haber oluyor!

Beykoz Konakları toplantılarına katılanlarında öylesine kişiler olmadığı belirtiliyor!

Yurtiçinden ve yurtdışından onlarca konuğun gruplar halinde hafta başından beri İstanbul'a geldiği belirtilen Beykoz Konakları toplantılarında; Mustafa Sargül'ün DSP'nin başına getirileceği, Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin başında kalıp kalamayacağı, Eren Erdem'in tahliye sonrası, cezaevinden Kılıçdaroğlu'na gönderdiği mesajlar, sağda yeni bir merkez partinin kurulmasında Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu'nun bir araya getirilip güç birliği yapmaları, CHP - İYİ Parti ittifakının biteceği (Bittiği), Muharrem İnce'ye selam verelenlerin dahi CHP atıldığı, CHP'deki dikta yönetim anlayışı vb. gibi konuların masaya yatırıldığı belirtiliyor.

Sağda yeni merkez bir partinin kurulması için başta Ali Babacan ile Ahmet davutoğlu'nun güçlerini birleştirip yola çıkmaları yönünde fikir birliğine varıldığı belirtilen toplantılarda, Babacan ile Davutoğlu'nun önümüzdeki günlerde bir araya getirileceği, merkez sağda yeni bir parti kurulması için düğmeye basılacağı belirtiliyor.

Öte yandan CHP'deki dikta yönetim anlayışının "bizden", "bizden değil" şeklinde dışa vurduğu belirtilen toplantılarda, Kemal Kılıçdaroğlu'nun da Kurultayda koşullar gereği aday olamayacağının altının çizildiği öne sürülüyor! 

Eren Erdem'in cezaevinden Kılıçdaroğlu'na gönderdiği mesajlar doğrultusunda CHP'de büyük sıkıntıların yaşanılacağına işaret edilen toplantılarda, solda yeni bir parti arayışına gidilmeyeceği, Kılıçdaroğlu ve ekibinin ülkenin sosyo-ekonomik durumunu analiz edemediği, topluma umut veren politikalar üretemediği, Erkan Karaarslan dosyalarının da açılmasıyla, belediyeler düzeyinde tartışmaların odağında kalacağının konuşulduğu öne sürülüyor.

Kasım ayında pek çok partide değişimlerin yaşanılacağının konuşulduğu belirtilen toplantılarda; Mustafa Sarıgül'ün de DSP'nin başına geçmesine yeşil ışık yakıldığı bildirildi!

Sarıgül'ün de DSP'nin başına geçmesine sıcak baktığı bildirilirken, İstanbul'a topladığı TDH İl Başkanlarına da DSP'ye üye olun talimatı verdiği dillendiriliyor. 

Sarıgül'ün TDH İl Başkanlarına, "DSP bize kapılarını açtı. Karşılıksız kalamayız. Aralık ayında yapılacak olan kongrede Aksakal'a da çekil kenarı diyemeyiz. Ama TDH olarak bizim DSP'ye katılmamız gerekiyor" şeklinde konuştuğu belirtiliyor.

Davutoğlu-Babacan'ın nasıl hareket edecekleri, merkez sağda yeni parti arayışlarının ilerleyen günlerde şekilleneceği, TDH'dan DSP'ye geçişlerin hızlanacağı, CHP-İYİ Parti ittifakının da Kasım ayı içinde netleşmesi bekleniliyor!