BELEDİYECİLİK TARİHİNDE BÖYLE BİR SAHTECİLİK GÖRÜLMÜŞ MÜDÜR? ARTEZYEN SUYUNU ASFALT DİYE KANTARDAN GEÇİRMİŞLER...

BELEDİYECİLİK TARİHİNDE BÖYLE BİR SAHTECİLİK GÖRÜLMÜŞ MÜDÜR? ARTEZYEN SUYUNU ASFALT DİYE KANTARDAN GEÇİRMİŞLER...
16 Ekim 2019 - 21:31 - Güncelleme: 16 Ekim 2019 - 22:24



Yer Buca Belediyesi... 2014-2019 dönemi...

Konunun kahramanları kızaktaki dönemim Başkan Yardımcısı Hakan Gündüz ve kızaktaki dönemin Fen İşleri Müdürü Serkan Gündüz...

Haberimizde fazla detaylara girmeden önce Serkan Gündüz'ün Buca Belediyesi Fen İşleri Müdürü olduğu dönemde edindiği mal mülke bir göz atalım mı?

Serkan Gündüz'ün her halde müdürlük maaşı 7-8 bin liranın üzerinde bir rakam değildir...

* Kaynaklar Söğütlük mevkiinde 7 dönüm arazi içinde havuzlu çiftlik evi. Çiftlik evinin etrafı 1 metre eninde 2.5 metre yüksekliğinde Urla (beyaz) taşlarla örülü. Bu çiftlik evinin Serkan Gündüz tarafından sıfırdan yapıldığı öne sürülüyor. 

* Bugün değeri 1.5 milyon lira olduğu belirtilen Aston Martin marka spor araba. Arabanın bir taşeron işçi üzerine kayıtlı olduğu belirtiliyor.

* Mavişehir Soyak sitesinde lüks bir daire.

* Torbalı'da yaklaşık değeri 2 milyon lirayı bulacak daireler. Başkanlarının üzerine alınmış.

* Oto yıkama istasyonu.

* Hamam işletmesi.

Gelelim asfalt vurgununa...

Buca Kaymakamlığının verdiği soruşturma izni ile çözülen asfalt yolsuzluğu dosyasında; 250 TIR asfaltın Buca sokaklarına dökülmeden dökülmüş gibi gösterildiğine ilişkin haberler günlerce A Haber ekranlarından gündeme taşınmıştı...

Gündem Otuzbeş, asfalt vurgunu yolsuzluk dosyasında şok bir iddiaya daha ulaştı!

Meğer Buca sokaklarına asfalt yerine sözde dökülenler ARTEZYEN suyuymuş!

İddialara göre; Buca Belediyesi kamyonlarına yüklenen su tankerlerinin içleri kantara çıkartılmadan öncesinde ARTEZYEN suyu ile dolduruyormuş! TIR tonajı tutturulan kamyonlar daha sonra kantara çıkartılıyor kartelalarına da asfalt yazılarak tutanaklar imzalatırılıyormuş!

Vurguncuların, tehdit ve baskılarla işçilere imzalattırdıkları teslimat belgeleri de daha sonra sokaklara asfalt dökülmüş gibi kayıtlara geçiriliyormuş!

Böylesine akıllara durgunluk verecek vurgunlar, acaba Türkiye Belediyecilik tarihinde yaşanmış, görülmüş müdür?

Not: Şok belgelerle Buca Belediyesi yolsuzluklar zinciri haber dosyamıza devam edeceğiz...
Hakan Gündüz, kaç hafta yurtdışına cuma akşamından çıkıp pazatesi günü yurda dönmüştür? Bu sorunun ve dafa fazlasının yanıtları için bizi izlemeye devam ediniz...


Bir dönem Buca Belediyesi'nde görev yapan Başkan Piriştina'nın akrabası Esat Tanık'ın belediyeden ayrılmadan önce yaptığı sosyal medya paylaşımları: