BAYRAKLI BELEDİYESİ 2 BİN 100 TON DEZANFEKTANI 49 BİN LİRAYA MI SATIN ALMIŞ?

BAYRAKLI BELEDİYESİ 2 BİN 100 TON DEZANFEKTANI 49 BİN LİRAYA MI SATIN ALMIŞ?
08 Ekim 2020 - 10:24 - Güncelleme: 08 Ekim 2020 - 11:42

Bayraklı'da 24 mahalleye 2 bin 100 ton dezenfektan

İZMİR (İHA) - Korona virüsü ile mücadelede ilk günden bu yana alınan tedbirleri hızla hayata geçiren Bayraklı Belediyesi, 24 mahallede 2 bin 100 ton dezenfektan kullandı. Taşıtlar, iş yerleri, parklar, meydanlar, sokaklar ve caddelerde aralıksız çalışan ekipler, ilçeyi karış karış gezerek, toplum sağlığı için hizmet verdi."

Gündem 35, ajansların 14 mayıs 2020'de geçtiği bu haberi kullanıp yayına vermişti... Ardından;
İŞTE BAYRAKLI BELEDİYESİNİN İZMİR'DE REKOR KIRAN KORONA VİRÜSÜNE KARŞI VERDİĞİ MÜCADELENİN RAPORUNU YAYIMLAMIŞ; 

 

ÖZEL HABER- Sosyal medyadan yayımlanan bu raporu da haberleştirip şunları yazmışız: "Bayraklı Belediyesi, 11 Mart 29 Nisan tarihleri arasında ilçe bazında korona virüsüne karşı yapılan mücadeleye ilişkin rapor hazırladı!

Sosyal medyaya düşen raporda yer alan verilere göre; Korona virüsünün Bayraklı ilçe sınırlarından içeriye sızması eşyanın tabiyatına aykırı görünüyor!

Temsil; toplamda 537 personelle verilen mücadelede Bayraklı Belediyesi, esnafların açık/kapalı 5520 dükkanını dezenfekte etmiş! (Esnaf Sicil gazetesinden öğrenmek lazım, Bayraklı'da kaç tane aktif esnafın varlığı!) 

Bayraklı Belediyesinin her kalemde ve platformda koronaya karşı vermiş olduğu bu mücadele Guiness rekorları arasına alınırmı orasını bilemiyoruz ama; raporda yer alan işlere bakıldığında İzmir'de koronaya karşı verilen mücadelede Bayraklı Belediyesinin "mumber one" olduğunu söylebilirsiniz! 

Rapor, aynı zamanda İzmir'in kalbinin de Bayraklı'da olduğunu gözler önüne seriyor: 624 Tane Bayraklı'da kamu kurumu yani devlet dairesi varlığını da hatırlatmış oldu! (İzmirliler de öğrenmiş oldular bu rapor vesilesiyle İzmir'de devlet dairelerinin nerede olduğunu.)" (30 Nisan 2020)

Ajansların geçtiği "Bayraklı'da 24 mahalleye 2 bin 100 ton dezenfektan" başlıklı haber, yüzlerce basın organında yer aldı:

Bayraklı Belediyesi yönetiminin "vay efendim 2100 ton dezanfektan kullamamıştık" demek gibi de şanslarının olmadığına göre; bu 2100 ton 105 tanker (Her biri 20 tonluk) dezanfektan nerelerde kullanılmıştır?

Bayraklı Belediyesini yönetenler; İzmir basını ve Bayraklı halkıyla kafa bulmuyorlarsa; bu 2010 ton dezanfektan alımına ilişkin BELGELERİ açıklamak durumundadır! 
Yoksa; bu 2100 Ton dezanfektan kullandık açıklamalarının tamamı GERÇEĞİ YANSITMIYOR DEMEKTİR!

Bakın; Seferihisar Belediyesi Pandemi döneminde kilosu 40 liradan 52.5 ton dezanfektan aldığını ve bu alış-veriş için 2 milyon 100 bin lira ödediğini Başkan Yardımcısı Yelda Celiloğlu'nun imzasını taşıyan belge ile açıkladılar...

Şimdi; aynı hassasiyeti Bayraklı Belediyesinin de  göstermesini bekliyor ve 2100 ton dezanfektanı kimden, nasıl ve kaç paradan alındığının açıklamasını diliyoruz!

Bu yönde Bayraklı Belediyesinin Pandemi döneminde de dezanfektan alımlarına ilişkin EKAP'a bildirilen alım ihalelerine bir bakalım mı?

İŞTE PANDEMİ DÖNEMİNDE BAYRAKLI BELEDİYESİNİN DEZANFEKTAN ALMAK İÇİN ÇIKTIĞI TEK İHALE VE RAKAMI: EKAP'a bildirilmemiş her hangi bir ihale varsa onu da yayımlayabiliriz...
Fakat, EKAP üzerinde yayında olan ve Pandemi döneminde dezanfektan alımlarına yönelik sadece bu 49 bin 300 liralık GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ ihale bilgisi bulunuyor...

Bayraklı Belediyesi, "Bakkal dükkanı" değil... Bayraklı Belediyesi de kanunlarla ve yönetmeliklerle yönetiliyor... Bir malzemeyi de nasıl temin edeceği de kanun ve yönetmeliklerle belli... Kaldı ki Belediyecilik "çocuk oyuncağı" bir işte değil... 

Geriye şu kalıyor; Bayraklı Belediyesi 2 bin 100 ton dezanfektanı (105 tanker Tır) 49 bin 300 liraya mı almış oluyor?
Hesaba göre de Bayraklı Belediyesi Pandemi döneminde kullanmış olduğu dezanfektanın TONUNU 23.4 liradan almış görünüyor!

Pardon ama; denizden su çekip Bayraklı sokaklarını sulasanız, TONUNU 23.4 liraya getiremezsiniz!

Bakalım bu işteki tuhaflığa Bayraklı Belediyesi nasıl bir açıklama getirecek?

Ne dersiniz; muhalefet meclis üyeleri de cesaret ve akıl edip iki çift lafla bu konuyu meclise taşıyabilirler mi???!!!


Not: 2 Bin 100 Ton dezanfektanı Bayraklı'da yaşayan 300 Bin insana bölerseniz; Bayraklı Belediyesinin adam başı 7 kilo dezanfektan kullanmış olduğu ortaya çıkar!