BAŞKAN YETİŞKİN'DEN 36 SAAT SONRA AÇIKLAMA GELDİ!

BAŞKAN YETİŞKİN'DEN 36 SAAT SONRA AÇIKLAMA GELDİ!
18 Kasım 2019 - 20:44Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin'den açıklama!

Başkan Yetişkin, Sabah gazetesi muhabirine yaptığı açıklamaya, 36 saat sonra sosyal medya hesabından açıklama yaparak açıklık getirdi!

Başkan Yetişkin, Sabah gazetesinin 36 saat önce yayımladığı habere, bugün hava karadıktan sonra açıklık getirmesi, Seferihisar kamuoyu tarafından "Dün mandalina festivaline vardı. Okuyamamış olmalı. Anca bu akşam okuyup, açıklama yapma gereği duymuştur" şeklinde yorumladı. 

Öte yandan Seferihisar'da konuşulanlar arasında; Başkan Yetişkin'in Sabah gazetesi muhabiriyle konuştuğunu inkar etmediğini, fakat ismini hatırlamadığına yer veriliyor. 

İŞTE BAŞKAN YETİŞKİN'İN SOSYAL MEDYA HESABINDAN YAPTIĞI O AÇIKLAMA: 


İsmail Yetişkin
1 saat · 

17 Kasım 2019 tarihli Sabah gazetesinin manşetinde “Bankamatikçilerini Geri Al” başlıklı haberde aşağıdaki cümlelere şahsımın beyanatı olarak yer verilmiştir: “Seferihisar’ı bu hale eski Başkan Tunç Soyer getirdi. Giderayak 500 kişilik şirkette çalışan sayısını bine çıkardı. 500 kişi fazlalık var. Tek çare Soyer’in 500 kişiyi Büyükşehir Belediyesi’ne kaydırması. Yoksa işimiz çok zor.”

Üstte yar alan ifadelerin şahsıma ait olmadığını ve Sayın Başkanımız Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanlığı döneminde 500 kişilik bir “bankamatik” personel alımı gerçekleşmediğini kamuoyunun bilgilerine sunarım.

Gerçekleri yansıtmayan, belediyelerimiz arasındaki uyumlu çalışmalara gölge düşüren ve kasti olarak kamuoyunu yanlış bilgilendirme gayesi taşıyan bu ve benzeri haberlere itibar edilmemelidir.

Söz konusu yanıltıcı haber içeriğiyle ilgili hukuki haklarım saklı kalmak kaydıyla, kamuoyunun dikkatine arz ederim.