BAŞKAN SOYER'İN PROTOKOL MÜDÜRÜ TURGUT YALÇIN HAKKINDA ŞOK İDDİA: CV BANK!

BAŞKAN SOYER'İN PROTOKOL MÜDÜRÜ TURGUT YALÇIN HAKKINDA ŞOK İDDİA: CV BANK!
22 Ekim 2019 - 18:02 - Güncelleme: 22 Ekim 2019 - 18:58İşine son verildiği iddia edilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in koruması ve Protokol Müdürü Turgut Yalçın hakkında şok bir iddia daha ortaya atıldı: "Büyükşehir'de işe alınacakların CV'lerini topluyordu! Büyükşehir'de CV Bank gibi çalışıyordu!"

Dönemim Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı'nın "odacı" olarak işe almasıyla birlikte belediyeci sıfatına kavuşur! Fakat aradan iki yıl geçer ve Tatı, Yalçın'ı kapı önüne koyar! Devamında Yalçın, Konak belediyesine geçer! Bu arada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun koruma müdürü olduğu belirtilen (Koray) kişinin desteğiyle Kılıçdaroğlu'nun sivil koruma ekibine dahil olur!   

Turgut Yalçın'ın, bu dönem İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer'in yanına koruma ve Protokol Müdürü olarak gelmesi, bizzat Kılıçdaroğlu'nun verdiği talimatla olduğu belitiliyor!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla Büyükşehir'deki görevine geldiği iddia edilen Turgut Yalçın'ın, "Büyükşehir'de işe aldıracağım" vaadiyle şimdilik sayıları net olmayan çoklukta kişiden CV topladığı belirtiliyor!

Kamuoyu ve CHP İzmir tabanı, Turgut Yalçın'ın bu göreve nasıl ve kimler tarafından getirildiğini merak ederken; Turgut Yalçın hakkında şok bir detayda Selçuk belediyesi üzerinden ortaya atıldı!

Turgut Yalçın'ın Selçuk belediye başkanı Filiz Ceretoğlu Sengel'in kocasından da aylık maaşa bağlandığı iddia ediliyor!

Turgut Yalçın, haberimizden sonra sosyal medya üzerinden ilginç iddia ve ihbarlar yağmaya başladı!  

Bizi izlemeye devam ediniz...

Son dakika bilgisi: Büyükşehir Protokol Müdürlüğü görevine Aslı adında bir bayan personel getirilmiş.