Başkan Soyer, 22 bin liralık maaşını çok buldu!

Başkan Soyer, 22 bin liralık maaşını çok buldu!
03 Haziran 2019 - 16:35 - Güncelleme: 03 Haziran 2019 - 17:14CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bir internet haber sitesine verdiği röportajda; "maaşınız ne kadar" sorusunu aynen şöyle yanıtlıyor: "Valla 22 bin lira, çok yüksek. Borduroyu gördüm. Her neyse bu bence çok yüksek bir şans." 

Bilindiği üzere; Tunç Soyer, Seferihisar'da iki dönem CHP'den belediye başkanlığı yaptı...

Şimdi; Büyükşehir Belediye Başkanlığı maaş bordurosunu da "gördüm" dediğine göre; peki Seferihisar Belediye Başkanı olduğu dönemlerde personelinin maaş bordurolarına bakmıyor muydu? Kimin ne kadar maaş aldığını bilmiyor muydu?

"SEFERİHİSAR BELEDİYESİNDE ŞOFÖRÜNÜN MAAŞI 19 BİN LİRA OLURSA; BAŞKANIN MAAŞI NE KADARDIR?" Başlıklı haberimizde dönemim Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'e maaşını sormuşuz... Herhangi bir açıklamada da bulunmamıştı...

"Aşağıda Seferihisar Belediyesi "kadrolu" işçilerinin şubat ayı maaşlarına ilişkin bordrolar yer alıyor...

Şoförün maaşı 19 bin 35 lira...

İş makinası operatörünün maaşı 11 bin 98 lira...

Düz işçinin maaşı 8 bin 947 lira...Bu üç ismin de ortak paydası kadrolu işçi olmaları...

Bizim bildiğimiz kadarıyla (Zam gelmemişse ilçe belediye başkanlarının maaşları 9 bin kusur lira) 9 bin lira dolaylarında...

Şimdi, bu maaş borduralarına bakarak, sayın Soyer İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda, Büyükşehir'de şoför maaşları 19 bin lira mı olacak?

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde 19 bin lira maaş alan işçi kadrosundan şoför var mıdır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde 11 bin lira maaş alan işçi kadrosundan operatör var mıdır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde 9 bin lira maaş alan işçi kadrosundan "düz işçi" var mıdır?

Şimdi bu maaş bordralarına baktıktan sonra; kim kalkar da Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'e kadrolu işçilerin maaşları hakkında hangi sendikacı, siyasi bir çift laf söyleyebilir? 

Yaşasın işçi dostu başkan!" diye 29 Mart 2019 tarihinde yazmışız...

İlçe belediye başkanı olduğu zaman kadrolu şöfore 19 bin lira maaş ödeyen başkan Soyer'in, 22 bin liralık büyükşehir belediye başkanlığı maaşı için "Valla 22 bin lira, çok yüksek. Borduroyu gördüm. Her neyse bu bence çok yüksek bir şans." demesini, İzmir halkı şimdi nasıl ciddiye alabilecek?

Açıkladığı bu 22 bin liralık maaş rakamının içine; Büyükşehir şirketlerinin yönetim kurulu başkanlıkları üzerinden gelen "huzur hakkı"ları da dahil midir?