Balkan Panorama Film Festivali'nin başvuru tarihleri belli oldu

Balkan Panorama Film Festivali'nin başvuru tarihleri belli oldu
15 Nisan 2020 - 20:49

İZMİR (İHA) - İzmirli sinemaseverleri Buca’da buluşturacak 6. Balkan Panorama Film Festivali’nin başvuru tarihleri belli oldu. Kısa ve uzun metrajlarda, ulusal ve uluslararası kategorilerinde gerçekleştirilecek yarışma için katılımcılar, 17 Nisan-19 Haziran tarihleri arasında başvuru yapabilecek.

Festivalin kurucusu Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sali Saliji tarafından, Buca Belediyesi himayesinde bu yıl 15-21 Ekim 2020 tarihleri arasında 6. kez sinemaseverleri bir araya getirmeye hazırlanan Balkan Panorama Film Festivali’nin yarışma ve yarışma dışı program için başvuru tarihleri belli oldu. 14 Balkan ülkesini kapsayan festival uzun metraj ve kısa metraj kurmaca ve belgesel filmleri kabul edecek. Yarışma ve yarışma dışı program başvuruları festivalin resmi sitesinden online ve ücretsiz olarak yapılabilecek. Başvurular 17 Nisan'da başlayacak 19 Haziran'a kadar açık kalacak. Ön jüri tarafından değerlendirilecek olan başvuru sonuçları 20 Temmuz tarihine kadar festivalin resmi sitesinde ilan edilecek.

Dört dalda ödül
Festival kapsamında, “Sarı Şemsiye Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması”, “Sarı Şemsiye Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması”, “Sarı Şemsiye Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması”, “Sarı Şemsiye Uluslararası Kısa Metraj Film Yarışması” olmak üzere dört dalda ödül verilecek. Yarışmaların kazananları para ödülü, Sarı Şemsiye Ödülü ve Sarı Şemsiye Jüri Özel Ödülü ile ödüllendirilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler detaylı bilgiye Balkan Panorama Film Festivali’nin www.bpff.art resmî sitesinden edinebilecek.