Bakan Bekir Pakdemirli'den İzmir Urla'da çıkan orman yangını hakkında açıklama

Bakan Bekir Pakdemirli'den İzmir Urla'da çıkan orman yangını hakkında açıklama
19 Ağustos 2019 - 07:46

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli İzmir Urla'da çıkan yangın hakkında konuştu. Pakdemirli, “Bu yangın Türkiye’de çıkan en ciddi yangınlardan biri. Yangın 4 noktada çıktı. Rüzgâr çok kuvvetli estiğinden durduramıyoruz. Bölgenin tahliyesi konusunda çalışıyoruz. 70 kilometre hızlara varan rüzgar yangını büyüttü.” dedi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Türkiye'deki yangınlara toplam 23 helikopter, 250 arazöz, bin personel ve 35 dozerle müdahale ediyoruz. Kamunun tüm kurumları çalışıyor. Üzerindeyiz. Hava şartlarının olumsuzluklarına rağmen inşallah en yakın zamanda tüm yangınları kontrol altına almayı hedefliyoruz." dedi.

Bakan Pakdemirli, Tekketepe Gözetleme Kulesi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde aktif olan 4 yangının 2'sinin Milas'ta 2'sinin de İzmir'de olduğunu söyledi. İzmir'in Urla ilçesindeki yangının devam ettiğini aktaran Pakdemirli, şöyle konuştu:

"Yağcılar Köyü'ndeki yangın büyük çaplı bir yangın olmamasına rağmen yerleşim yerlerine yakın olması itibarıyla bizi korkutuyor. Bölge Müdürümüz yangın yerinde, yangını birebir denetliyor. Bu arada Gümüldür'de de bir yangın çıktı, orayı da denetledik helikopterle, oraya da gittik. İzmir'de en önemli yangınımız Karabağlar ilçesinde çıkan yangınımız, gün boyu Sayın Valimizle, Orman Genel Müdürümüzle koordinasyon içerisinde bu yangınların üzerine gittik."