Bahçeli ve Akşener TBMM'de gerçekleşecek etkinliklere katılamayacak

Bahçeli ve Akşener TBMM'de gerçekleşecek etkinliklere katılamayacak
01 Ekim 2019 - 13:44

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenecek etkinliklere katılmayacakları bildirdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, partisinin lideri Devlet Bahçeli'nin sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

"Malum olduğu üzere, geçtiğimiz günlerde üst solunum yolları enfeksiyonu dolayısıyla rahatsızlık geçiren Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli; hastanede kısa süreli bir tedavi görmüş, daha sonra da evinde istirahate çekilmiştir" diyen Yalçın, şöyle devam etti:

"TBMM’nin açılışı dolayısıyla meydana gelecek hareketlilik ve siyasetin yoğun gündemi dolayısıyla hastalığının nekahat döneminde yaşayabileceği ön gürülen aşırı yorgunluktan uzak kalması gerektiği değerlendirilen Sayın Devlet Bahçeli’nin istirahatleri, doktorlarının tavsiyesi üzerine birkaç gün daha uzatılmıştır.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, bu sebeple yeni yasama yılının başlaması dolayısıyla TBMM’de gerçekleşecek etkinliklere katılamayacaktır. Bununla beraber, Sayın Genel Başkanımız hızla iyileşmekte, kendilerinin sağlık durumu iyiye gitmektedir. Kamuoyuna ve camiamıza saygıyla duyurulur."

​AKŞENER DE KATILAMIYOR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Meclis’in açılış etkinliklerinde yer alamayacak. İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, basın mensuplarına bilgi verdi.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, 27 Eylül Cuma günü yüksek ateş ve mide bulantısı şikayetiyle hastanede tedavi altına alınan ve dün taburcu edilen Akşener’in Meclis’te düzenlenecek açılışa katılamayacağını söylemişti.