Baba Esen Yücel'den oğul Deniz Yücel'e rahatlatan paylaşım!

Baba Esen Yücel'den oğul Deniz Yücel'e rahatlatan paylaşım!
08 Temmuz 2019 - 20:39 - Güncelleme: 08 Temmuz 2019 - 21:01CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'in babası Esen Yücel, sosyal medya hesabından aşağıdaki paylaşımı yapıyor...  


6 Temmuz, 12:12 · 

İSTANBUL BELEDİYESİNE AİT KİRALIK ARAÇ ALTINOLUK'TA ZABITANIN VİLLASININ ÖNÜNDE ÇIKTI!
İBB’nin seçim sürecinde en fazla tartışılan konularından birisi olan kiralık araç gündeminde yeni bir skandala ‘tesadüfen’ rastlandı.

İmamoğlu seçildikten sonra bu araçları Yenikapı’ya dizeceğini vaat etmiş, “Tabii. Ben, bir arada görmeyi severim. Parça parça uğraşamıyorum. Bir araya toplayıp bakacağız.” demişti.

O araçlardan biri, tatil için Altınoluk’taki yazlığına giden zabıta memurunun kapısında bulundu.

Kamuoyu, Ekrem İmamoğlu’nun seçim süreci boyunca dile getirdiği kiralanan yüzlerce lüks aracı kimlerin kullandığını merak ederken, bunlardan biri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde zabıta olarak görev yapan bir ismin, Altınoluk’taki yazlığının kapısında görüntülendi.

CHP’li Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda aracın fotoğrafını, “Altınolukta yazlıkta oturan ibb de zabıta olan kişinin kullandığı Audi A3 marka 34 BB 0290 plakali araçta ibb nin amblemi bulunmakta olup sayın @ekrem_imamoglu kayıp araçlardan bir tanesi… Altınolukta… Emniyet yetkilileri tüm kamu kurumlarına ait araç görev belgesini sormalı…” notu ile paylaştı.

"CHP’li Yücel’in makam arabası skandalı

BELEDİYE KASASINDAN ARAÇ

Peki, toplam 9 kişi hakkında disiplin süreci başlatan Yücel'in kendisi ne kadar yasal ve etik kurallara uyuyor?
Son günlerde partide konuşulan "İl Başkanı Deniz Yücel, uzun süredir kendisine İzmir'deki CHP'li bir belediye tarafından tahsis edilen aracı kullanıyor" şeklindeki iddiayı araştırdım.
Yücel'in kullandığı 35 HM 893 plakalı Renault Fluence marka aracın bir araç kiralama şirketine ait olduğu bilgisine ulaştım ve bu aracı da şirketten kiralayanın CHP'li bir belediye olduğu bilgisini doğrulattım.

HER AÇIDAN SAKINCALI

Birçok isimle ilgili partiye zarar verdikleri için disiplin süreci başlatılmasını sağlayan Yücel, bir kamu kuruluşu olan belediyenin kasasından kiralanan bir aracı makam aracı olarak kullanmakta sakınca görmemiş.
Üstelik Yücel'in 31 Mart seçimleri öncesinde belediye başkan adaylarının belirleme sürecinde kendisine makam aracı tahsis eden belediye başkanının Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapılması için Ankara'da kulis yaptığı bile iddia ediliyor.
Bu her açıdan tam bir skandal...
Öte yandan makam aracı şoförünün de belediye personeli olduğu iddiası gündemde. Ayrıca İlçe Başkanlığı'nda çalışan iki personelin de aslında yine CHP'li belediyelerden maaş aldığı öne sürülüyor. Umarım bari bu iddialar doğru değildir ve Yücel, bir an önce makam aracını, ilgili belediyeye iade eder ve kendisine İl Başkanlığı bütçesinden bir araç kiralayıp kullanır."

Peki; baba Yücel, Yeni Asır gazetesinden Erhan Gülenç'in ortaya çıkardığı bu araç skandalını görmemiş midir? 

Ne fark var bu iki skandal arasında? 

İkisi de ayıp değil mi?

Bizden olunca pas geçelim, onlardan olunca yapıştıralım...!

Sevsinler sizin adalet anlayışınızı!