Aydın'da 9 gündür kayıp olan Gizem bulundu

Aydın'da 9 gündür kayıp olan Gizem bulundu
13 Ağustos 2019 - 10:54


Aydın'ın Efeler ilçesindeki evinden dondurma almak için çıkan Gizem Akdağ (17), 9 gün sonra Gökmen G. (17) ile birlikte jandarmanın uygulama noktasında durdurduğu yolcu minibüsünde bulundu.

Aydın'ın Efeler ilçesi Adnan Menderes Mahallesi'nde yaşayan borderline (kişilik bozukluğu) hastası Gizem Akdağ (17), 3 Ağustos'ta dondurma almak için evden ayrıldı. Kızları eve dönmeyince kendi imkanlarıyla arama çalışması yapan aile daha sonra aynı gün polise kızlarının kaçırıldığı ihbarında bulundu. Polis ekipleri, ailenin ifadesine göre kızı kaçırdığı iddia edilen G.G'nin Acarlar Mahallesi'ndeki evine gitti ancak bu kişiye ulaşılamadı.

Her yerde aranan Gizem Akdağ'ın kaçırıldığı şüphesi ile alarma geçen polis ve jandarma ekipleri, dün saat 21.30 sıralarında Söke-Milas karayolu üzerinde uygulama yaptı. Söke ilçesine giden bir yolcu minibüsünü durduran ekipler, yolculara yaptıkları kimlik kontrolünde Akdağ ve Günal'ın minibüste olduğunu tespit etti. Kayıp kız ve onu kaçırdığı ileri sürülen genç jandarma karakoluna götürüldü.

İHA