AYDIN BŞB BAŞKANI ÇERÇİOĞLU'NUN 'SANIK' OLARAK YARGILANDIĞI ANKARA'DAKİ İHALE DAVASINDA, ERKAN KARAARSLAN İHALE İLE BAĞLANTISININ OLMADIĞININ BELGELERİNİ KOYUP, BERAATİNİ İSTEDİ!

AYDIN BŞB BAŞKANI ÇERÇİOĞLU'NUN 'SANIK' OLARAK YARGILANDIĞI ANKARA'DAKİ İHALE DAVASINDA, ERKAN KARAARSLAN İHALE İLE BAĞLANTISININ OLMADIĞININ BELGELERİNİ KOYUP, BERAATİNİ İSTEDİ!
27 Haziran 2020 - 16:23 - Güncelleme: 27 Haziran 2020 - 16:40Ankara 45. Asliy Ceza Mahkemesi'nde sanık olarak Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile birlikte yargılan  Erkan Karaarslan'ın mahkemeye sunduğu yazılı ifadesi, deyim yerindeyse Topuklu Efe'nin kimyasını bozamaya yetipte artacak cinsten!

"FETÖ'nün Belediyeler İmamı" iftirasına uğrayan Erkan Karaarslan'ın, mahkeme kayıtlarına giren MİT raporu ile FETÖ ile bağlantısının da olmadığı ortaya çıkarken; Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun sanık olarak yargılandığı ve dün mahkemeye sunulan yazılı ifade de Karaarslan şunlara yer verdi: "Hakkımda açılan bu davadan iddaname tarafıma ulaşınca haberim oldu. İddianamede yer alan ihaleye ne katıldım ne de taraf oldum. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun tanırım. Mahkeme dosyasına giren HTS kayıtlarına göre de kendisiyle belki de 10 bin defa görüşmüşümdür. Haftada da en az bir kere yüzü yüze görüşürdük. Başkan Çerçioğlu'nun mahkemenin 2. duruşmasında 'Siz sordukça konuya daha vakıf oldum. Ben iki dönem milletvekilliği, bir dönem belediye başkanlığı yaptım. Kimsenin oyuncağı olmam, kimseden talimat almam. Sanki ben Erkan Karaarslan'ın oyuncağı olmuşum o ne derse onun sözünden çıkmayan birisi olarak lanse ediliyorum. Karakterime, mi,zacıma asla uymaz. Kimse beni yönetemez, atama yaptıramaz, asla müsade etmem. Bunların hepsi algı yaratılmak için tarafıma atılmış iftiralardır."

Karaarslan, yazılı ifadesinin son bölümünde "Sanık Özlem Çerçioğlu beyanında kesinlikle doğru söylemektedir." diyerek, Başkan Çerioğlu'nun aynı zamanda başarılı bir başkan olduğuna işaret edip belediyeye hakim olduğuna vurgu yapıyor. 
Karaarslan, anılı ihale ile hiç bir bağlantısının olmadığını, mahkemece sabit olduğunu belirterek beraatine karar verilmesini istedi. 

İŞTE ERKAN KARAARSLAN'IN YAZILI İFADESİ VE MAHKEME DOSYASINA GİREN ÖZLEM ÇERÇİOĞLU'NUN İTİRAFLARI: