"ASLAFT KARDEŞLİĞİ"NDE DÖKÜLEN ASFALTIN YARISI DA HURDA ASFALT ÇIKTI!

"ASLAFT KARDEŞLİĞİ"NDE DÖKÜLEN ASFALTIN YARISI DA HURDA ASFALT ÇIKTI!
23 Ekim 2019 - 00:00 - Güncelleme: 23 Ekim 2019 - 11:33

 ÖZELMart 2014 yerel seçimlerinden sonra CHP'li Belediye Başkanlarının tamamı (14 Haziran 2014) Eskişehir'de toplanmış, FETÖ'nün Belediyeler İmamı olarak anılan Erkan Karaarslan'dan "Belediyelerinizi böyle yöneteceksiniz" semineri almaları sağlanmıştı!

31 Mart 2019 yerel seçimleri "İstanbul" seçimlerin yenilenmesiyle, CHP'nin yerel ölçekteki yeni izleyeceği politilar da bir şekilde öteleniyordu... İzmir'den yola çıkıp etrafınıza baktığınızda; 7 aylık geçen sürede CHP'li yerel yönetimlerden farkındaysanız halka dokunan ortalıklarda pek bir proje görünmüyor... CHP'nin Mart 2019 yerel seçimlerinde sloganı "Derman Belediyeciliği"ydi... Her halde bu sloganda 2015 genel seçimlerindeki "Milletçe Alkışlıyoruz" sloganı gibi pek tutmamış olacak Nisan 2019 ayından beri bir Allahın yöneticisi ağzına almıyor!

Japon 126. İmporatoru Narihito dün "Kasımpatı" tahtına oturdu... Narihito'nun törende nasıl yemin ettiğini buradan en ayrıntısına kadar vermek sitemiyoruz ama, CHP Lideri sayın Kılıçdaroğlu'ndan İzmirli bir yurttaş olarak İzmir Kampı'nda en basitinden belediye başkanları ve yönetim kadrolarına "Naylon D22 ihale işleri yapmayacaksınız" diye yemin etttirebileceğini düşünüyoruz! (Aslında 41 çeşit yemin ettirilecek konu varda...!) Ve... Devamında başta Seferihisar ve Buca Belediyelerinde dönen Doğrudan Temin (D22) ihaleleri bağımsız denetçiler tarafından incelenmesini ve çıkan sonuca göre sorumlularını da ilk elden ADALETE teslim etmesini diliyoruz!

Şimdi gelelim Buca'daki ASFALT KARDEŞLİĞİ'ne...

Murat Marangoz... Buca Belediyesi'nde dönen Asfalt Vurgunu daha fazla dayanamayıp "Ölümden ötesi yok gayrı" deyip ortaya çıkaran kişi...

Murat Marangoz, Asfalt Vurgununda dönenleri A'dan Z'ye DEVLETE anlattı ve şüpehilerin ADALET önünde hesap vereceği günü iple çekiyor!

Murat Marangoz'u öncelikle kutluyoruz... Ve... Tarihe geçen İSKİ skandalını havada tavada bırakacak bir işe İMZA attığı içinde ayrıca İzmir ve Buca halkı adına teşekkürlerimizi sunuyoruz... Bundan sonrasının da Bağımsız Savcılarımızın ve Emniyet güçlerimizin olduğunun altını çiziyoruz!

Öncelikle soruyoruz; İZBETON diye bir kuruluş neden var İzmir'de? Bu kuruluş neden İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulmuştur? Bu şirket neden ve kimlere hizmet etmek için kurulmuştur? Bu İZBETON firmasının asfalt üretim tesisi yok mudur? Koca İzmir'in her tarafına ASFALT atan bu İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi, Buca sokaklarında asfalt atılacak yer bulamamış mıdır? 

Basında çıkan haberlere göre; CHP'nin Belediye Başkanları İzmir Kampı'nın omurgasını "Kardeş Belediyecilik" konusu oluşturuyormuş... Derman Belediyeciliği lafı neden o zaman rafa kaldırıldı? Belediyelerde derman takat kalamdı mı? Kaç tane CHP'li belediyenin kredi kartı ile ödemeler almadığını buradan sıralayalım mı? Abartmıyoruz Ege'de en az 10 CHP'li belediyeye kayyum atansa yeridir! Adamlar borç batağında yüzüyorlar! Peki, bunlar görünmüyor/görmüyorlar mıydı? Domuz gibi görüyorlardı! Yahu görmüyor musunuz adamların sosyal medyada bile hangi belediyeye hangi şirketi bağladıklarının sırıtarak verdikleri fotoğraflarla yayımlamıyorlar mı?    

Gelelim yeniden ASFALT KADEŞLİĞİ'ne...

Başta, dönemim Buca Belediye Başakanı Levent Piriştina, İZBETON adlı Büyükşehir şirketinden bi haber midir? İZBETON'da piyasanın en ucuz ve en kaliteli asfaltının üretildiğini bilmiyor mudur? Neden Buca sokaklarına sözde dökülen asfaltın Torbalı'dan özel sektörden alınmasına izin vermiştir? 2 Yıl süren bu asfalt skandalının neresindedir dönemim Başkanı Piriştina? Yoksa sütten çıkmış ak kaşık mıdır? 

Yahu adamların sevgililerine aldıkları koltuk takımları bile (Belediye kasasından ödetilen) Buca belediyesi personeli tarafından aleni koridorlarda konuşulurken; Serkan Gündüz'ün şoförüne aldığı daire dilden dile dolaşırken, Buca belediyesini yönetenler bu olup bitenleri neden duymaz/görmez? (Meraklısına: Murat Marangoz'un ifadelerinde çok daha fazla detay mevcut.) 

Yahu bir insan dubleks evinin ikinci katına dolap (Gardrop gibi), çatı katının raflarını belediye işçisine, belediyenin 1. sınıf malzemesinden (Beyaz) yaptırır mı? İnsan bu kadar mı düşer arkadaş? Biz utanıyoruz fotoğraflarını yayımlamaya! İnsanda kırıntıda olsa utanma, arlanma olur! Çık ondan sonra İzmir medyasının sirke yavrularına açıklama yap! Ne güzel değil mi?  

Bunlar önünüze konulsun sen hala bunları görme, anlat bana yetim hakkı, kul hakkı!


Bakın bu yazışma Murat Maragoz'un Gündem Otuzbeş'in bir haberini CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ'a gönderdikten sonra aldığı yanıta aittir... Bu yazışma; İlçe Başkanı Akdağ'ın bu adamların gitmesi bir şekilde Buca belediyesinden gönderilmesi için verdiği mücadalenin itirafı değil midir?   

Murat Maraogoz'un haftada kaç defa D22 ihale yan tekliflerine hangi firmanın sahte kaşesinin altına imza attığını bir sonraki haberimizde yer vereceğimiz belirterek; Marangoz en az 200 kamyon hurda asfaltın yeni asfalt gibi Buca sokaklarına döküldüğünü iddia etti! 

Tekrar İZBETON'a dönersek; İZBETON'un İzmir sokaklarına hurda (Sökülmüş) asfalt döktüğünü gördünüz mü? Bizler görmedik ve duymadık! 

Peki, Murat Marangoz'a o firma o hurda asfalt irsaliyelerini masaya ne koyup imzalattırıyordu Güzelyalı'daki ofislerinde? Murat Marangoz'un o irsaliyeleri nasıl imzaladığı ifade tutanaklarında nasıl yer alıyor? 

BUNLAR SIFIR SICAK ASFALT MIDIR YOKSA HURDA ASFALT MIDIR? TAKTİR BUCA HALKININ!

AL SANA ASFALT KARDEŞLİĞİ...